Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Racibórz, Raciborskie Niefiltrowane

    Ekstrakt 12%, alkohol 5%.
    Piana dość obfita, ale niezbyt trwała.Barwa słomkowa.
    W smaku kwaskowo-słodkawe. Słodkawość ma słodowy charakter. Wyczuwalne nuty chlebowe.Początkowo wydaje się niemal pozbawione goryczki, ale po przełknięciu goryczka staje się wyraznie wyczuwalna, chociaż nie naqzbyt silna.
    Attached Files
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Jak to piwo się ma smakowo do "zwykłego" Raciborskiego?

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Jak to piwo się ma smakowo do "zwykłego" Raciborskiego?
      Zwykłe Raciborskie piłem dość dawno, więc nie porównam smaków.

      Comment

      • Raciborz
        Senior
        • 06-2004
        • 594

        #4
        A ja pije jedno i drugie dość często.I stwierdzam że to to samo piwo tylko w wersji "Niefiltrowanej"

        Comment

        • dknap
          Senior
          • 08-2011
          • 130

          #5
          Moje wali siarkowodorem jak z fermentora. O chmielu na aromat chyba w ogóle zapomnieli, a goryczkowego rzucili garść dla zasady. Wstyd kogoś tym niby piwem poczęstować. Idę otworzyć Black Hope.

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #6
            Piwo słabo nachmielone, w zapachu nie ma go w ogóle, w smaku plącze się gdzieś w dalekim tle. Piwo mocno słodowe - niestety slodowość przechodzi w tym piwie w niezbyt ciekawą słodycz znaną z mocniejszych polskich jasnych piw, do tego lekki kwasek. Całość odrobine ratuje wyraźna, pełna chlebowa nuta co nie zmienia jednak faktu, że smakowo jest to raczej słabe piwo. Na plus również ciekawa, mięsista i dość trwała piana.

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Kolor: Jasnożółty, na początku klarowny, potem mętnieje.
              Piana: Mocna strona piwka: gęsta, długo się utrzymująca.
              Zapach: Lekka kwaskowość plus nuty chlebowe, orzeźwiający
              Smak: Dominują nuty kwaskowo-słodowe plus goryczka w tle.
              Wysycenie: Bardzo dobre - piwo bąbelkuje dość długo i drobno
              Opakowanie: Najsłabsza strona piwa, średni zachęcające.

              Baaaardzo udane piwko, mile zaskakujące po "Rżniętym". Zakupione w "Świecie Alkoholi" w Dąbrowie Górniczej za 3,85 zł. Myślę, że do powtórki.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Oczywiście jak to w polskich piwach wyraźne masełko ale poza tym, naprawdę dobre piwo. Łatwo wchodzi więc nadaje się na dłuuugie sesje Piwo jest aksamitne z udanym słodowym finiszem. Nie wnika w kubki smakowe innych, ale kwaskowatości tu za grosz.
                Last edited by VanPurRz; 01-02-2013, 22:07.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Masełka nie wyczułem. Piana, o dziwo, jak na raciborskie piwa, imponująca, długo się utrzymuje, posmak tez typowo raciborski, słodowy, ale daje się zaakceptować jako specyfik. Piwo do zaakceptowania.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Piwo typowo raciborskie, słodkie, do tego wali stęchlizną.
                    U mnie piana słaba, niska, szybko opada do zera.
                    Eta zdobyta, piwo do zapomnienia.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Viktor
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 617

                      #11
                      Racibórz, Raciborskie niefiltrowane

                      Bardzo słaby zapach chmielowy, raczej przebija zapach słodowo - owocowy, kolor złoty zmętniały , silne gazowanie, piana biała dziurawa, szybko znika , ale pozostawia koronkę brabancką, zbyt mała goryczka, minimalny alkohol. Piwo na przeciętnym poziomie.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnożółty, mętne, przypomina trochę napój cytrynowy, naturalny, to mi się nie podoba [4]
                        Piana: delikatna ale dość zwarta i czapowata, opada powoli, osadza się drobnymi krzaczkami na szkle [3.5]
                        Zapach: dość intensywny, czuć jedynie zapach słodu i zbóż, brakuje mi chmielowego, oświeżającego zapaszku [3.5]
                        Smak: dominuje słodowo-zbożowy, zbyt słodki posmak, w tle goryczka, który podczas picia niestety jest znowu przykrywana słodkością, ogólnie jak na lekkie piwo jest treściwe, misiowate, przyjemnie się je pije [3.5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: zbyt czerwone tonacje na etykiecie, która ogólnie jest ok, firmowy kapsel [4.5]
                        Uwagi: Smaczne lekkie piwo, szczególnie dobre na lato, brakuje mi tylko bardziej zarysowanej chmielowej nuty

                        Moja ocena: [3.65]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, opalizujący. [4]
                          Piana: Biała, dość strzępiasta, wysoka, średniotrwała. [4]
                          Zapach: Na początku oldskulowo-budkowo-piwny, czyli... lekko szczynowaty, na szczęście szybko się ulatnia i zostaje słód chlebkiem przetrącony... . [3.5]
                          Smak: Lekko ściągająca goryczka, silne tło słodowe, ślad owoców - mnie dobrze weszło. [4]
                          Wysycenie: Wysokie, na granicy balonowania, choć orzeźwiająco OK. [4]
                          Opakowanie: Kapsel browaru, czerwonawa kolorystyka, parametry są. ale wzornictwo zdecydowanie nie porywa. [3]
                          Uwagi: Jako napój tonizujący w trakcie miłego dla oka meczu w ręczną Polska-Korea sprawdziło się bardzo przyzwoicie.

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • szostepiwo
                            Member
                            • 12-2012
                            • 42

                            #14
                            Jak dla mnie żadna rewelacja, raczej do jednorazowej degustacji. Raczej nie wrócę do niego mając inne piwa do wyboru. 4/10

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              #15
                              Kolor jasnozloty. Piana mizerna - jak w wiekszosci piw z tego browaru warzonych w otwartych kadziach. Zapach slodowy, lekko piwniczny. Smak glownie slodowy, piwniczny, z niewielka goryczka. Cos pomiedzy "Raciborskim", a "Twierdzowym". Wysycenie srednie - czyli jak na Raciborz dosc wysokie. Jak na moj gust - zbyt malo goryczki, ale z pewnoscia podejdzie mojemu ojcu, bo to smak piwa jak za czasow PRL
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎