Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyšní Lhoty (Kohutka), Kohut polotmavé 13°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    Vyšní Lhoty (Kohutka), Kohut polotmavé 13°

    Kolor: Mocnej herbaty, lekko mętne.
    Piana: Co ciekawe, trochę jaśniejsza niż w jasnych piwach 10° i 12° z tego browarku. Tworzy nad krawędzią szklanki piękną warstwową piramidkę z dziurką pośrodku. Gęsta, bąbelki drobniutkie, opadając tworzy na powierzchni kożuch z grubymi wyspami, na ściankach pozostaje gęsta "firanka".
    Zapach: Wyraźny i przyjemny, słodowy z ciemnym miodem i lekką drożdżowością.
    Smak: Słodowe z łagodnymi nutami karmelowo - czekoladowo - orzechowymi dopełnione dość wyraźną goryczką. Smaki ładnie się komponują, piwo jest dość treściwe i smaczne.
    Wysycenie: Nie za duże, idealne dla tego piwa.
    Opakowanie: Szklanka bez logo, są podkładki firmowe.
    Uwagi: To jak dla mnie najsmaczniejsze piwo z browarku Kohutka choć uwarzone po raz pierwszy. Pite w browarku 16.03.12 za 29 kč, można kupić też na wynos w 1,5 l PET-ach za 87 kč.
    Attached Files
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 530

    #2
    Kolor bursztynowy, wysycenie niskie, piana obfita, drobnopecherzykowa, trwała. Aromat zbożowy, slodowy, lekko kwaskawy. w smaku lagerowa slodowa goryczka. Stosunkowo tresciwe, jednak bardzo pijalne.

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Cytując kolegę dadka to faktycznie BYŁO ich najsmaczniejsze piwo. W drodze powrotnej z Cadcy wpadliśmy do Konicka po nową jasną 12-kę i do Kohuta. W ciemno zakupine 2 pety.
      W domu ogromne rozczarowanie, zabarwiona na ciemno woda!! Bez smaku i zapachu. Drugiej butelki nie byliśmy w stanie zmęczyć. Nie wiem czemu, ogromnie mnie rozczarowali.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎