Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Białe Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żółto-mleczny, bardzo mętny [5]
    Piana: Całkiem obfita i przyjemnie gęsta, trwałość średnia [4.5]
    Zapach: Słodowo-kwaskowaty, nutka kolendry i cytryny. Mógłby być bardziej intensywny [3.5]
    Smak: Bardzo delikatny smak, nieco wodnisty. Lekki witbier, ale brakuje mu wyrazistości, przez co piwo jest nieco mdłe. Wchodzi nawet ładnie, ale nie dostarcza jakichs większych wrażeń. Goryczki praktycznie brak. Lekka słodowość podpita kwaskowatością i cystrusową owocowością [3.5]
    Wysycenie: W normie [4]
    Opakowanie: Ładna, estetyczna etykieta pasująca do charakterystycznych manysłowskich butelek. Lekki minus za niezwrotne butelki [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowożółty, mętny. [4]
      Piana: Obfita, średnie pęcherzyki, zbyt szybko opada. [3]
      Zapach: Delikatny. Cytrynowy, słodowy. [3]
      Smak: Słodko-kwaśny, orzeźwiający. Średnio-niska treściwość. [3]
      Wysycenie: Średnie. Pasuje. [4]
      Opakowanie: Ładne. Motyw szklanki trochę nie pasuje. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.175]

      Comment

      • Cyneq
        Senior
        • 12-2011
        • 181

        #18
        Chyba sobie raczycie jaja robić... to piwo nie stało koło żadnego Witbiera, z którym ma tylko wspólne to że jest dość mętne.
        Kolendra? Skórka? Nic takiego nie czuć, ani smak w ogóle nie jest Witbirowy, albo jestem już absolutnym daltonistą sensorycznym.

        Comment

        • dzemek
          Senior
          • 12-2010
          • 450

          #19
          Piwo niezłe ale bez rewelacji, piana bardzo krótko utrzymuje się, w smaku można wyczuć delikatnie skórkę, kolendrę, nie jest to nachalny smak, na pewno jest to takie inne piwo pszeniczne, właśnie witbier. Moja ocena może wynika z tego, że piłem jakiś czas temu Artezana, który bardzo mi zasmakował.

          Comment

          • MaKr
            Member
            • 03-2012
            • 34

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, bardzo, bardzo mętny. [3.5]
            Piana: Piana początkowo średnia, lecz błyskawicznie opada. [3.5]
            Zapach: Pszeniczno-witbierowy. Delikatnie czuć drożdże. Zapach zachęcający. [4]
            Smak: Generalnie w smaku jest wszystko to co witbier mieć powinien. Piwo jest lekkie, czuć cytrusy i delikatnie kolendrę. Bardzo pijalne. [4.5]
            Wysycenie: Wysycenie jak na ten styl niskie. Mi nie przeszkadza, bo lubię niskie wysycenie. [4.5]
            Opakowanie: Typowo namysłowska etykieta, ale generalnie jest ok. [4]
            Uwagi: Jak dla mnie całkiem udany Wit. Mój nr 2 jeśli chodzi o polskie wity. Chociaż piwo z Namysłowa minimalnie odstaje od Ukraińskiego Obolona białego, to cieszę się, że jest w końcu dostępny krajowy substytut za przyzwoitą cenę. Dobra pozycja na upalne letnie dni.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #21
              Jak dla mnie cytrusy były za słabe, ale mimo to smaczne.

              Comment

              • MaKr
                Member
                • 03-2012
                • 34

                #22
                Porównywałem ostatnio jednocześnie białe z Namysłowa i klasyka z Hoegaardena. Hoegaarden w tym zestawieniu wypadł naprawdę słabo... mega słabo, co mnie mocno zdziwiło. Namysłów o dziwo uwarzył naprawdę zacne piwo, a cenowo to wymiata konkurencję. Na upały polecam dorzucić jeszcze plasterek limonki lub wycisnąć jej odrobinę, w takim połączeniu białe jest genialne.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Plasterek cytryny to mogę wrzucić do Obołona w tej samej cenie, a mam go dużo bardziej dostępnego. ;( Niestety obawiam się, że sklepy specjalistyczne wywindują cenę tego wszak prostego piwa do cen jak za solidne piwo.

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #24
                    Hmm po wczorajszej degustacji mam mieszkane uczucie, z jednej strony fajna i orzeźwiająca pszenica, z drugiej troszkę płaska w smaku, piany zupełny brak. Zresztą pszenica to trochę na wyrost, bo mi w samym smaku bardzo przypominało to piwo Gruita z Kormorana.

                    Niektórzy napisali tutaj, że wysycenie było za niskie. Mnie aż szczypało w język i jak dla mnie wysycenie było za wysokie.

                    Kupione za 3,99 w Delikatesach we Wrocławiu w ścisłym centrum miasta, wiec cena naprawdę ok.
                    Last edited by Rogerson; 20-06-2013, 07:38.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zresztą pszenica to trochę na wyrost[...]
                      Co masz na myśli pisząc "pszenica"?

                      Comment

                      • baxxxio
                        Junior
                        • 05-2013
                        • 7

                        #26
                        Pilem namyslowa z pierwszej warki i bylem zachwycony, zalowalem ze nie kupilem wiecej bo szybko zniknal ze sklepow.

                        Pojawil sie jakos niedawno znowu, zakupilem w zeszlym tygodniu - waznosc do 7.10.13 - i nie jest to piwo nad ktorym sie tak rozplywalem. W smaku czuc jedynie drozdze i to w zlym tego slowa znaczeniu, jest tez wyraznie kwasne. Dla porownania mialem obolnoa bialego i tam jest moc... i wybitny zapach kolendry.

                        Czy ktos jeszcze ma podobne spostrzezenia ? Wg mnie pilem dwa zupenie rozne namyslowy, ema szkoda bo za trzecim razy sie zastanowie(albo raczej nie zaryzykuje) czy kupic ponownie biale przeniczne skoro te piwa sa takie nierowne.

                        Zgadzam sie tez z przedmowca ktory porownuje smak do gruita od kormorana ! Jest zblizony, zapach tez
                        Last edited by baxxxio; 23-06-2013, 21:34.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Nie wiem z jakiej warki ale kupowane kilka dni temu wTop Markecie przy Parku Olszyna (Warszawa) piwa są naprawdę udane.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #28
                            Pojawiło się w moim PiP, cena 3,72zł

                            Po wypłacie kupię i spróbuję.

                            W butelkach na dnie widoczna spora warstwa drożdży w postaci mułu i farfocli :]
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #29
                              Przyjemne piwo na lato

                              Barwa: Jasnożółta, mętne (przypomina sok z jasnych grejpfrutów)
                              Piana: Piana mało obfita, redukująca się do niewielkich pozostałości.
                              Zapach: Pszeniczno-cytrusowo-drożdżowy (z butelki dodatkowo kolendra gdzieś na granicy wyczuwalności)
                              Smak: Cytrusowo-drożdżowy, kolendry nie czuć, goryczki brak. Lekko kwaskowe.

                              Na dnie butelki dużo osadu drożdżowego - piwa nie da się nalać bez osadu. Warka z datą przydatności do spożycia 7.10.2013.

                              Być może nie jest to stylowy wit (do Artezana, czy też Obołonia sporo brakuje), jednak piwo jest jak najbardziej smaczne. Kupione w szczecińskim Elysium za 4,40 zł.
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #30
                                Bialo-zolte, metne - wyglada jak sok z grejfruta. Piana mizerna. Zapach leciutki, tepy, cytrusowy; troche jak rozmokniety karton. Smak rownie nijaki. Nuty pszeniczne z odrobina cytrusa i tepy karton. Kolendry nie wyczulem.
                                Cieszylem sie, ze wreszcie pojawil sie polski witbier (najlepszy gatunek piwa na letnie upaly) w przystepnej cenie (4,40zl). Przeplacilem...
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎