Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Białe Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #31
    Kolor: j.w
    Piana: Piana średnia, szybko opadła do niewielkiej pierzynki
    Zapach: skórka z mandarynek, klementynek (pewnie to curasao, ale jego nigdy nie jadłem i nie wąchałem)

    Smak: lekkie cytrusy, drożdże, kolendry nie wyczułem, ale bardzo dawno ją jadłem. Lekko kwaskowate jak limonka z mandarynką.

    Wysycenie: średnie idące w niskie


    Uwagi: Nie znam się na witach. Mi smakowało, wypiłem dość szybko, ale nie wiem czy byłbym w stanie wypić 2-4 pod rząd, ale chyba nie do tego "służy" to piwo.
    Polecam, kupione w PiP za 3,35 zł, niestety po kilku dniach podnieśli do 3,79zł.
    Kupię zapewne jeszcze nie raz.
    Attached Files
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • szkott
      Member
      • 06-2005
      • 31

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bladożółty, mętny, ładny. Jest tak, jak trzeba. [4.5]
      Piana: Na początku pojawia się piana grubopęcherzykowa, która znika błyskawicznie. Zostają jakieś rachityczne resztki. [3]
      Zapach: Drożdze i - powiedzmy - kolendra. Ale w sumie zapach jest delikatny. Może być. [3.5]
      Smak: Piwo jest lekkie w smaku i ta lekkość dominuje. To znaczy trudno coś o smaku powiedzieć. Nic nie jest tu wyraziste. Na pewno zupełnie nie czuć skórki pomarańczy czy jakiejkolwiek cytrusowości. Czuć za to drożdże, ale delikatnie. Taki orzeźwiający napój bez wyrazu. [3.5]
      Wysycenie: Nasycenie czuć i wzmacnia efekt poczucia orzeźwienia przy piciu. Jak dla mnie - trochę za mocne (po wypiciu miałem poczucie sytości). [4]
      Opakowanie: Namysłów ma swój styl, etykieta estetyczna. Nie podobają mi się butelki od nich. [4]
      Uwagi: Białe pszeniczne zdecydowanie przegrywa z innymi znanymi mi polskimi witami (z Kormorana i z Pinty). Da się je wypić i na upały może być, ale nie jest to żadna rewelacja.

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozbożowy, mętne [5]
        Piana: średnie pęcherze, biała, opada powoli, nie osadza się na szkle [3.5]
        Zapach: dobrze wyczuwalny, czuć zbożowe i lekki słodowy aromat [4]
        Smak: dość pełne i treściwe, dominują lekko cytrusowe nuty wraz z typowym posmakiem sfermentowanego zboża, zbyt mocno moim zdaniem czuć drożdże, gdzieś dalej w tle typowy dla pszeniczniaków bananowy posmak [3.5]
        Wysycenie: o kilka bąbli w ustach za duzo [4.5]
        Opakowanie: podoba mi sie szata graficzna, do tego dedykowany kapsel [5]
        Uwagi: Smaczne w swoim gatunku piwo, warte ponownego sięgnięcia

        Moja ocena: [3.875]
        Attached Files
        Last edited by becik; 27-07-2013, 11:08.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: jasnozbożowy, mętne [5]
          Piana: średnie pęcherze, biała, opada powoli, nie osadza się na szkle [3.5]
          Zapach: dobrze wyczuwalny, czuć zbożowe i lekki słodowy aromat [4]
          Smak: dość pełne i treściwe, dominują lekko cytrusowe nuty wraz z typowym posmakiem sfermentowanego zboża, zbyt mocno moim zdaniem czuć drożdże, gdzieś dalej w tle typowy dla pszeniczniaków bananowy posmak [3.5]
          Wysycenie: o kilka bąbli w ustach za duzo [4.5]
          Opakowanie: podoba mi sie szata graficzna, do tego dedykowany kapsel [5]
          Uwagi: Smaczne w swoim gatunku piwo, warte ponownego sięgnięcia

          Moja ocena: [3.875]
          A co jest na pierwszym, rozmazanym planie zdjęcia - smażone gąsienice?

          Piwo bardzo dobre, może do rasowego wita jeszcze trochę brakuje, ale podąża w dobrym kierunku.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) może do rasowego wita jeszcze trochę brakuje, ale podąża w dobrym kierunku.
            I zapewne nigdy tam nie dojdzie
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
              I zapewne nigdy tam nie dojdzie
              Skąd wiesz, skąd wiesz...
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mlecznożółte, mętne. Strasznie blade jakieś... [3.5]
                Piana: Biała, bardzo wysoka, bardzo drobna, sztywna i trwała. [4.5]
                Zapach: Słodowo-kwiatowy z akcentem cytrusowym. [3.5]
                Smak: Orzeźwiający grejpfrut na słodowej bazie, nic więcej nie wymlaskałem... [3]
                Wysycenie: Musuje w paszczy, balonuje w kichach - chyba jednak o jeden most za wysokie... [3.5]
                Opakowanie: Kapsel browaru, eta we wzornictwie charakterystycznym dla browaru, butelka dość oryginalna - całość może się podobać. [4]
                Uwagi: Przyzwoite piwo do wypicia latem, ja jednak wolę te bardziej treściwe, bawarsko-frankońskie pszenice...

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #38
                  Warka do 13 listopada 2013 kupiona w PiPie fajna, lekka, nie rewelacyjna, ale w sam raz na upał. Smaków kartonowych i aromatów mocno drożdżowych nie stwierdza się.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #39
                    warka 20.11.13

                    piana mało oblepia szkło, nie jest też jakaś trwała

                    Aromat: pomarańcza i mandarynka, może też nuty kolendry?

                    SMAK: delikatna limonka, mandarynka i dojrzała pomarańcza, lekka kwaskowość, czuć drożdże i lekki zakwas chlebowy?

                    Niezłe niezłe, słodowość jest od razu zbijana cytrusami. Miło się wącha.

                    Muszę ten smak skonfrontować z innymi witami

                    Cena 3,39łzł w PiP
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Jimmy_jb
                      • 11-2005
                      • 911

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      warka 20.11.13

                      Muszę ten smak skonfrontować z innymi witami

                      Cena 3,39łzł w PiP
                      Polecam Biłe Czernihowskie - moim zdaniem naprawdę udane, dużo lepsze od Obołonia. Namysłowskie moim zdaniem dość przeciętne, mało wyraziste - jakby wyprane ze smaku. Chociaż można napisać: "stonowany smak"
                      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #41
                        Brak jakiegoś smaku... ani kwaśności ani goryczki ()... czegokolwiek...

                        Bardzo zimne pije się prawie jak wodę... smaków oczekiwanych /z kontry/ jak na lekarstwo homeopatyczne...

                        Na razie odpuszczam dalsze testy bo 4,50 to mogę dać za dobre i smaczne piwo...

                        Może ten styl tak ma? - porównam z innymi przedstawicielami i zobaczę jak je ocenić w pełni....

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #42
                          4,5zł to dość sporo, można kupić w PiP za 3,39zł(lub 3,79zł zależy od miejsca)
                          nie wyczułeś w aromacie skórki z mandarynek czy pomarańczy?może za zimne?
                          Jest co prawdo wytrawne w smaku, ale cytruski raczej da radę bez problemu wyniuchać i wymlaskać. Nie jest to mega aromatyczna sprawa jak w pszenicznych, ale do wody mu daleko.
                          muł wlałeś? (znając Twoje upodobanie pewnie tak
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #43
                            Do PiP mam kawałek bo w Krakowie nie ma... dopiero w Chrzanowie...

                            Mułku nie było prawie... "mikronowa" warstewka ledwo zmętniła piwo w szkle...
                            Patrząc przed przelaniem przez butelkę było klarowne...

                            Kiedyś już piłem to piwo i chyba było trochę lepsze... były jakieś smaczki...

                            Na początku tej dzisiejszej butelki piłem średnio zimne ale mi nie podeszło i do zamrażarki całą szklankę wsadziłem by było zimniejsze...
                            - wtedy okazało się absurdalnie lepsze do wypicia...

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #44
                              - wtedy okazało się absurdalnie lepsze do wypicia...
                              no to faktycznie jaja :]
                              za 4,5zł nawet bym się nie chylił po raz drugi to piwo, ale ja to człowiek promocja ;]
                              Last edited by dlugas; 05-08-2013, 21:40.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #45
                                No nie wiem, mi świeżo wyjęte z lodówki niespecjalnie smakuje, ale po ogrzaniu wychodzą na wierzch wszystkie smaki i aromaty i piwo okazuje się napradę fajne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎