Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Radziwie, Banderii 19, As

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    Warszawa, Radziwie, Banderii 19, As

    Mały całodobowy monopol na Młynowie (niedaleko Wola Tower). W zasadzie już dawno miałem założyć temat bo niedaleko mam a sklepik ładnie rozwija się od paru miesięcy. Zmobilizowało mnie że wczoraj wieczorem jak tam wdepnąłem zobaczyłem w lodówce baterię Brewdoga (dobrych kilka - Tokyo, Anarchy, Pony. Punk, Hardcore (tez Hardcore z Mikkelerem), Ingrid, Psycho Cocoa i coś tam jeszcze).
    Z polskich ciekawszych dużo Pinty i Alebrowaru, trochę Olbrachta (są Dymy marcowe), łódzki porter. Poza tym Kormoran, Racibórz, Fortuna, Amber, Jagiełło, Namysłów i coś jeszcze.
    Z czeskich - Permon (PIPA I PAPA po 9,50) sporo Primator (jest stout po 3,90), Svijany (desistka i Maz)

    Wszystko w lodówkach, sprawa rozwojowa bo moją jeszcze że 3 lodówki wstawić na ciekawostki piwne

    Cenowo ciut drożej niż Piwonia, ale nie jest źle

    Kocuory mają się niedługo pojawić.
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    Pojawiło się B-Day po 8,60

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Pojawiło się Gościszewo Pils (po 4,30) i Gościszewo Naturalne niefiltrowane (niestety jeszcze cena nie była ustalona)

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4
        dzisiaj zajrzałem - pojawił się King of Hop oraz Szał Piw w komplecie (Szczun po 9,10) i dowiedziałem się że Gosciszewo Naturalne jest po 4,90

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          Wybór piw jak na okolice bardzo przyzwoity, tak jak napisał legart.
          Niestety jest jeden spory minus- brakuje informacji o cenach, trzeba każdorazowo wyjmować z lodówki dane piwo i pytać po ile.
          Zauważyłem, że to częsta przypadłość tego rodzaju sklepów usytuowanych pośrodku nowoczesnych osiedli... pardon... apartamentowców
          Lokalny, zasobny klient i tak nie będzie pytał o cenę tylko kupi.

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            #6
            Pojawił się Stout Ortodhox. Wcześniej już zauważyłem Kocuor Lezak i Samuraj IPA, Postizinske 11, Störtebeker Pilsener, Berliner Kindl Pilsenser, jakieś Brewdogi wróciły (zdaje się że Dead Pony Club), Sachsenberg Chili, a gdzieś w kątku kurzą się Dymy Olbrachta

            Comment

            • DaemooN1985
              Member
              • 02-2013
              • 32

              #7
              jak wyżej plus Pinty, brewdogi (.m.in. Hardcore IPA za 11 zl i kooperacja z Mikkelerem), Olbracht: Dymy, Pils i Śmietanka, AleBrowar: Black Hope i Amber Boy,Smokey Joe, ja kupiłem:
              - Kocour IPA Samurai 11 zł
              - Namysłów Białe 4,70
              - Smokey Joe 7,90
              - Kormoran AIPA 8,60
              - Kormoran Jasne Chmielone 4,20

              Irytujące nieco jest,że nie ma cen, tylko trzeba podawać sprzedawczyni, żeby sprawdziła cene, wybór neizły, ale drogo

              Comment

              • legart
                Senior
                • 06-2012
                • 913

                #8
                pojawiło z Sachsenberg - RAF IPA oraz California Pale Ale zdaje się że po 8,80

                Comment

                • pivicko
                  Member
                  • 10-2010
                  • 52

                  #9
                  Ceny z kosmosu. Czy już nie psują smaku ??? :-) bo litości ile można chcieć za 0,5l piwa. Polska tradycja, nie obrót tylko marża,to samo w knajpach, szkoda.

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivicko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ceny z kosmosu. Czy już nie psują smaku ??? :-) bo litości ile można chcieć za 0,5l piwa. Polska tradycja, nie obrót tylko marża,to samo w knajpach, szkoda.
                    ale chyba klientela okoliczna bogata (oprócz mnie) - poszedłem wieczorem kupić piwko na dobranoc a tam wymiotło dokładnie Brewdogi (nawet imperiale po 4 dychy które sobie grzecznie stały od kilku tygodni), Kocoury, Sachenbergi, prawie wszystko z Alebrowaru, Olbrachta i ogólnie w lodówkach były prześwity.
                    Last edited by legart; 06-07-2013, 23:18.

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      o wczoraj przyjechała dostawa Nomad Ak-47 (11pln), Trooper (13,90), powrót Brewdogów (ale tych bardziej "imperialnych) , St Peters, Zatec Celia, Skalaki, uzupełnienie Svijany i Nyburk, Gościszewo Rycerz i Ciemne, przekrój Zawiercia (m.in. Bursztynowe w nowej szacie), Carlsberg Elephant, Gesser, Atkien, Hacken Pschorr, radlery Storebeker, Kocour Lezak i wisienka na torcie wynalazki z Dionizosa hehe

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #12
                        Dzisiaj wlazłem a tam Matuszka California i Raptor (tylko po 2 butle), Permon PAPA i PIPA, Nomad Easy Rider, ze 4 rodzaje Kocourów. Poza tym Svihak, Nymburk, Bakalar, Policka

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Wczoraj widziałem jeszcze nie rozpakowane piwa - Hook (przynajmniej ze trzy rodzaje), Williams Bros (March of Peunguins, Joker IPA), Flensburger (pilsner), Permon (BIPA, Stout), Kocur (kilka rodzajów), Ursa z Połoniny i pewnie pare innych. A ze starych zapasów z ciekawostek jeszcze Wojtek jest i pare "większych" z Brewdog.

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            Nowa dostawa - Matuska Raptor i California, Permon (napewno BIPA i coś jeszcze), Nonge, Revelation Cat, Durhan, St Peters Christmas Ale. Z tinncy czeskich - Nymburk, Svijany, Rohozec, Chotebor, Policka 10 tmave. Sporo niemieckich m. in. Flensburger Pilsener, Berliner Kindl Pils, Maisel's Weisse, Gessner Pils.

                            Oprócz tego Pinta, Alebrowar, Ursa Maior, Prometeusz, Kormoran, Bojanowo, Ciechan, Lwówek, Zawiercie, Amber, Namysłów, Porter Łódzki

                            Sporo Bałtiki jak ostanio wszędzie, i coś jeszcze litewskiego Kauno zostało z wcześnieszych dostaw

                            Z poprzedniej dostawy zdaje się że zostało coś z wyspiarskich Hook i Williams Bros

                            Grand Prix był ale po jednym dniu się zmył.

                            A i są zestawy Świateczny Kormorana i Komesa z pokalem.

                            Cenowo raczej pare groszy drożej niż w specjalistycznych może oprócz części czeskich które w przyzwoitych cenach (np. Svijany Rytir - 4,30). Butelki po czecha i niemcach nie są kaucjonowane no i nie ma cennika.
                            Last edited by legart; 06-12-2013, 10:39.

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #15
                              Wciągu ostaniego tygodnia pojawiło sie Brewdog kilka rodzajów(w tym Moshi), Flying Dog (Snake IPA i Doggie style), Thornbridge, Williams Bros (podobno powyżej 10 rodzajów), Rogue (Dead Guy Ale, Mocha Porter, Juniper Ale), belgijski Viven, Kocour (Sumecek i Haka), oprócz tego Pinta, Ale Browar Birbant, Nikasi, coś z Ursy, czeskie średniaki w miare dobrych cenach - Svijany, Skalaki, Nymburk, Opaty

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎