Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Zacne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Zacne Mocne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Foto :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, klarowne [5]
      Piana: biała, srednie pęcherze, czapowata, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza się na szkle [3.5]
      Zapach: średnio intensywny, dominuje zapach gotowanej kukurydzy i zmielonych zbórz [2.5]
      Smak: w smaku rządzi słodowość na lekko alkoholowym podłozu, zbyt mocno zarysowana słodkawość, całość niezbyt mi podeszła [2.5]
      Wysycenie: trochę za dużo [4]
      Opakowanie: bączek, gładki kapsel, etykieta nie bardzo mi podeszła [2.5]
      Uwagi: Tanie i niedobre, bedzie smakowało amatorom mocnych, słodkich piw

      Moja ocena: [2.8]
      Attached Files
      Last edited by becik; 09-07-2013, 17:13.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6130

        #4
        Szkoda zachodu dla tego płynu...

        Zapamiętać... nie kupować... obchodzić kołem...

        W Żabce było i jest 3 sztuki za 4 zł...

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Te piwo jest dla kolekcjonerów podobnie jak Wyborne z Żabki.
          Piję tylko dlatego, że jutro do pracy nie idę, na dodatek Pan Piotr Kaczkowski w Minimaxie puszcza Santanę.
          Piwo ma nawet przyjemny zapach, moim zdaniem przewyższa wiele piw unijnych.
          Głównie słód, przyjemny i połączony ze znikomym chmielem, żadnej chemii.
          O pianie nie ma co pisać, bo jej nie ma.
          Kolor to ciemne złoto.
          W kategorii piw unijnych, eurolagerów i strongów to nie jest najgorzej.
          Pewnie więcej tego piwa nie wypiję, ale mam etykiety i jakoś tam się pije.
          Głównie słód i alkohol, ale to jest ładnie zsynchronizowane. Goryczka głównie od alkoholu.

          Polecam tym, którzy lubią strongi, to oczywiście nie jest piwo dla mnie, ale piwa typu Łomża Mocne, Special Mocne, czy Okocim Mocne to ja obchodzę szerokim łukiem. Wolę już Zacne.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
            Piana: Wymuszana, syczy, szybko znika (redukcja do obrączki), ale zostają drobne ślady na szkle. [2]
            Zapach: Mokry karton - podgniły słód. W tle lekki chmiel. [2]
            Smak: Średenia pełnia, lekki kwasek i goryczka. W finiszu niestety przeważa alkohol. [2]
            Wysycenie: Średnie. Dobrze, że przynajmniej to jest sensowne... [4]
            Opakowanie: Jak to zacne - takie se. Informacje jeszcze gorzej... [2.5]
            Uwagi: Stanowczo nie będę powtarzał...

            Moja ocena: [2.25]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, w stylu mocnawego lagera, OK. [4]
              Piana: Jak w całej, zacnej rodzinie - opis piany wymaga refleksu, a mnie się nie chce... [2]
              Zapach: Słodowy z lekkim śladem, kojarzącym mi się z suszonymi owocami (śliwkami?). [3]
              Smak: Tutaj także dominuje słód, jest jeszcze jakiś stęchławy posmaczek, nie do końca identyfikowalny, no i nieco wychylają się zza węgła procenty. [3]
              Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
              Opakowanie: Wzornictwo "w serii", mnie trafiła się butelka kolekcjonerska - z dwiema, wyjątkowo krzywo i niechlujnie naklejonymi etykietami... [3.5]
              Uwagi: Hm, jak na mocny lager z marketowej rodziny, to obawiałem się znacznie gorszych wrażeń...

              Moja ocena: [3.025]

              Comment

              • jarek84
                Junior
                • 06-2014
                • 29

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: pierwsze, co zaskakuje w tym piwie to właśnie barwa: piękny bursztyn, cieszący oko, nie spodziewałem się tam ładnej barwy w tak tanim piwie [4.5]
                Piana: piana standardowa; jest obecna szczególnie na początku, później zostają jej ślady [2.5]
                Zapach: słodowy; wyraźnie słodowy; po takim piwie oczekiwałbym, żeby nie śmierdziało, jak nie przymierzając V.I.P. tutaj tego nie ma; zapach jest niewyraźny, ale nie przykry [3.5]
                Smak: smak wyraźnie słodowy; na początku przy połykaniu poczułem orzeźwiającą kwaskowość, posmak niestety nie był najlepszy- taka stęchlizna; w trakcie picia zauważyłem, że posmak przestaje być przykry- jest co raz bardziej orzeźwiający; dziwne uczucie- tanie piwo, mocne- i może być orzeźwiające, finisz piwa- czuć już wyraźną słodowość i ona zaczyna dominować. piwo jest trochę zbyt słodowe, jak dla mnie brakuje w nim goryczki, którą chciałoby się poczuć w mocnym piwie, chociażby taką jaka jest w Sarmackim [3]
                Wysycenie: jak dla mnie niskie- piwo jest pijalne; nasycenie nie męczy, tylko ta słodowość [3]
                Opakowanie: szału nie ma, piwo wygląda na tanie, "Żabkowate", na plus, że piwo jest dostępne w "bączku", można popróbować bez ryzyka, że ktoś będzie się z tym piwem męczyć dłużej [2.5]
                Uwagi: warte swojej ceny, ale dla mnie zbyt słodowe

                Moja ocena: [3.175]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemniejsze złoto, jaśniejszy bursztyn. [3.5]
                  Piana: Trochę się trzymała ale zredukowała się do obwódki, wysepki i śladowej ilości pozostałości na szkle. [2.5]
                  Zapach: Owocowo alkoholowy. [3]
                  Smak: Nie za przyjemny, alkohol wybija się ponad wszystko. Słodkawe, słodowe z aldehydem octowym. [3]
                  Wysycenie: Średnie. [3]
                  Opakowanie: Przejrzyste, proste jak do sieciówki. [3]
                  Uwagi: Dodano ekstrakt dla tego piwa: 13,4% wag. w lewym górnym rogu głównej ety. Piwo kupiłem w promocji w Żabie. Jest dość przykre i pod koniec dość słodkie. Przepraszam siebie że to kupiłem... no ale trza trzy trzeba było kupić

                  Moja ocena: [2.975]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎