Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Skrill ESB

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Haust, Skrill ESB

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piłem je po zmroku i oglądałem w sztucznym świetle, więc może być małe przekłamanie. Kolor mocnej herbaty z miodem (ciemno-miedziany); zdjęcie, chociaż robione archaicznym telefonem, dosyć dobrze oddaje kolor. Przynajmniej w miejscach, gdzie na kuflu nie skropliła się woda. Piwo jest mętne, acz nie całkowicie nieprzezroczyste. [4]
    Piana: Po nalaniu redukuje się dosyć szybko do grubego kożucha, który jednak utrzymuje się długo. [4]
    Zapach: Średnio intensywny, słodowo-chmielowy, bardzo przyjemny. [4.5]
    Smak: Piwo jest bardzo wytrawne. Naprawdę. Czuję delikatne estry owocowe i wyraźną słodowość. Bardzo pełne i intensywne w smaku, zero wodnistości czy bylejakości. Po przełknięciu czuję wręcz smak wytrawnego wina. Po ogrzaniu do głosu dochodzą nuty karmelowe. [4]
    Wysycenie: Zgodne ze stylem, czyli niskie. Ja jednak bym wolał trochę wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Pomysłowa, humorystyczna i minimalistyczna etykieta. Butelka bezzwrotna, brak dedykowanego kapsla. Bardzo nie podoba mi się kolor tła ;] [4]
    Uwagi: Jest to piwo ogólnie smaczne i zgodne ze stylem, ale wypicie jednej butelki nie spowodowało nieodpartej pokusy sięgnięcia po następną, jak to było chociażby w przypadku Red AIPA z tego samego browaru. Może ESB to nie moja bajka, a może temu piwu czegoś brakuje, a może po prostu jestem malkontentem?

    Wersja butelkowa, kupiona w sklepie, degustowana w domu.

    Moja ocena: [4.2]
    Attached Files
    Last edited by WojciechT; 19-06-2013, 18:01.

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #3
      Pite z beczki z plastiku. Smakuje jak angielskie piwo - średnio intensywna goryczka z aromatami angielskich chmieli, wyczuwalna słodowość z karmelowymi akcentami, całość dobrze zbalansowana. Warto spróbować.

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Smaczne piwo. Wypiłem je z przyjemnością.
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany. [5]
          Piana: Jasnobeżowa o średniej gęstości, dość szybko opadająca. Pozostawia ładne ślady na ściankach szkła. Jak na bittera wszystko to tworzy nie najgorszy efekt. [4]
          Zapach: Mało intensywny, winno-bimbrowy aromat. Nie czuć klasycznego bitterowego owocowo-chmielowego zapachu, a raczej coś przypominającego belgijskie klimaty. [2.5]
          Smak: Smak również nie zachwyca i brakuje mu tych samych elementów co w zapachu. Czuć przede wszystkim alkohol i nuty winne. W oddali można doszukać się chmielu i słodkich owoców. Goryczka niska, nie wzbudzająca żadnych emocji. [2.5]
          Wysycenie: Trochę za wysokie. [3]
          Opakowanie: Jak większość etykiet z Hausta tak i ta nie podoba mi się za bardzo. Pozytywnym aspektem jest wspólny koncept wszystkich etykiet, przez co łatwo są rozpoznawalne i wyróżniają się na sklepowej półce. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.825]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Generalnie w obszarze angielskiego bittera słabe w porównaniu do Angielskiego Śniadania - w sumie nic specjalnego. Nie warte swojej ceny - ok 8 zł. w Rodzince Bis
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • szkott
              Member
              • 06-2005
              • 31

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano-bursztynowy, klarowny. Przyjemny. [4.5]
              Piana: Szybko znika i słabo krążkuje. [3.5]
              Zapach: Jak dla mnie: drożdże i alkohol. A może raczej: alkohol i drożdże. Nie zachęca. [2]
              Smak: Piwo jest lekko wodniste, alkoholowe i goryczkowe. Przy czym goryczka nie jest dominująca, bardziej czuć wodnistość i alkohol. Ale nie są to wszystko smaki agresywne i dominujące. Mimo, że to 14 blg, to zupełnie nie czuć ciała; dominują wytrawność i alkohol. Żeby sprawa była jasna: piwo daje się wypić bezproblemowo. [3]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie. Jak dla mnie - prawie optymalne. I chyba stylowe. [4.5]
              Opakowanie: Nie podoba mi się etykieta. Plus za w miarę dokładne podanie składu. [3.5]
              Uwagi: Moim zdaniem: nie warto. Piwo raczej bezproblemowo wchodzi, ale przyjemności z picia nie ma.

              Moja ocena: [2.875]

              Comment

              • barsliw
                Senior
                • 08-2013
                • 289

                #8
                Wystarczy dołożyć 1zł żeby kupić ori bittera z wysp, o wiele bardziej aromatycznego. Albo odjąć 1zł i kupić AŚ j.w. Tyle w temacie.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wystarczy dołożyć 1zł żeby kupić ori bittera z wysp, o wiele bardziej aromatycznego.
                  Którego na przykład? Z ciekawości pytam.

                  Comment

                  • barsliw
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 289

                    #10
                    Choćby London Pride

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Właśnie podejrzewałem, że to masz na myśli. Kupiłem raz we Freshmarkecie i był moim zdaniem strasznie słaby, płaski i nijaki. To rzekłszy, nie pamiętam, jak smakował Skrill.

                      Comment

                      • barsliw
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 289

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        To rzekłszy, nie pamiętam, jak smakował Skrill.
                        O niebo gorzej

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          A ja odejmuję złotówkę i mam świetne wyspiarskie ale np. z Aloa

                          Comment

                          • majeure
                            Senior
                            • 03-2011
                            • 315

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ja odejmuję złotówkę i mam świetne wyspiarskie ale np. z Aloa
                            Ale nie wszyscy mają tak blisko do Marii .

                            Comment

                            • TTOP
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 449

                              #15
                              Barwa: złote, może nawet miedziane, solidnie zmętnione
                              Piana: obfita, drobno i średniopęcherzykowa, dosyć trwała
                              Aromat: słodowy, żywiczno-sosnowy, intensywny i słodki
                              Smak: słodowy, ziemia-liście-trawa, przyjemny
                              Goryczka: jest w tle, niezbyt długa, sympatyczna
                              Wysycenie: niskie, bardzo mi pasuje

                              Uwagi: pite z butelki, data produkcji 01.02.14 otwarte 11.02.14.
                              Niezłe, ale raczej nie będę wracał. Angielskie Śniadanie bardziej mi pasuje, tu jest trochę za mało goryczki, a aromaty od wyspiarskich chmieli dodatkowo dodają słodyczy w smaku i aromacie
                              Last edited by TTOP; 12-02-2014, 17:56.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎