Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękna, pite wieczorem więc dla mnie była czarna i nieprzejrzysta [5]
    Piana: ciemny beż, obfita, drobna, opada powoli, bardzo długo się utrzymuje, zosatje w szkle nawet już po wypiciu samego piwa [5]
    Zapach: chmielowy zapaach w porterze baltyckim? jakas pomyłka, on dominuje ale na drugim planie czuć fajną porterową paloność i karmel [2.5]
    Smak: Na pierwszy rzut idzie co? mocna, chmielowość i chmielowa gorycz. Nie jest tak intensywna jak w innych IPA-ach ale dominuje i razi ten cudowny porterowy smak który jest zgaszony goryczą. Z porterowości czuję fajną paloność, posmaki kawy, dość dobrze wyczuwalny typowy dla porterów miło oblepiający usta słodowo-kawowy posmak. I co z tego, tych smaków trzeba się doszukiwać za tą chmielową gorzkawością. Samo piwo bardzo pełne i treściwe. [2]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: Super, fajne etykieta, kapsel, sama buteleczka 0,33 bardzo zgrabna [5]
    Uwagi: UWAGA, te piwo ocenialem w kategorii Portera Bałtyckiego. gdybym je ocenial jako np Black Ipa, uznałbym je za świetne.

    Poczułem się oszukany i wykorzystany. Samo hasło rzucone przez browar - Porter Baltycki (PB), do czegoś zobowiązuje. Styl to styl, tego się nie zmienia. Dodanie nazwy Imperator i zachmielenie piwa to juz nie jest wariacja nt PB tylko jest to zupełnie inny gatunek. Osobiście uwielbiam PB i czekałem na ten produkt Pinty z utęsknieniem. Gdy się pojawił, kupiłem od razu X butelek w cenie 8.80PLN mając nadzieję na porterową ucztę w święta. Co dostałem? Dostałem kolejną czapę chmielu, która zabija wszystkie smaki, również te porterowe. Czekając na wyrąbistego PB dostałem kolejną IPĘ. Panowie z Pinty, zepsuliście nasz skarb narodowy tym swoim chmieleniem, to nie jest żaden PB tylko zwyczajna Black IPA, zmieńcie nazwę, wtedy to piwo będzie bardzo dobrze ocenione.
    Tak Porter Bałtycki nie smakuje
    Zdjęcie będzie później

    Moja ocena: [2.925]
    Last edited by becik; 19-12-2013, 10:56.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      To nie jest porter bałtycki ale wariacja Pinty na jego temat. Według mnie rewelacyjny RIS. Ocena wkrótce.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        RIS bez jęczmienia palonego?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #5
          Black IPA lager? RIS lager?

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Wyszła znów na wierzch sytuacja w której może należałoby zastanowić się nad zmolestowaniem Arta, aby wprowadzić nowy parametr do artomatu - zgodność ze stylem.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Becik, odłóż te butelki na czas jakiś, chmiel powinien stracić na intensywności.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Cytując opis PINTY:

                Tak jak zaplanowaliśmy - nasz Imperator Bałtycki to nie jest ciemna i mocna IPA, nie jest to tez klasyczny, tyle że mocniejszy Porter Bałtycki. Imperator to coś pomiędzy, to coś nowego.
                Nie można więc tego piwa oceniać w odniesieniu do żadnego stylu. Ja piszę o RISie bo profil smakowy kojarzy mi się akurat z tym stylem. Ale wielkie brawa dla Pinty za nie pierwsze przełamywanie BJCP i kreatywne podejście do piwa
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Wariacja Pinty nt PB powinna sie zamknąć w granicach PB. Ja mało zwracam uwagi na style ale PB to dla mnie świętość nie do ruszenia i dlatego liczyłem na mocno ekstraktywnego PB i myślalem, że na tym owa "imperialność" polega. Myślałem, że taki będzie, zakupiłem sobie zapasów a tu zamiast PB mam czarną gorycz. Tu się czuję oszukany.

                  Imperator Bałtycki na amerykańskich chmielach? To jest śmieszne, co te chmiele mają wspólnego z Bałtykiem poza nazwą?
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    , że taki będzie, zakupiłem sobie zapasów a tu zamiast PB mam czarną gorycz. Tu się czuję oszukany.
                    W niektórych sklepach nakład został wykupiony w ciągu kilku godzin więc z ewentualną odsprzedażą nie powinieneś mieć kłopotu
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      W niektórych sklepach nakład został wykupiony w ciągu kilku godzin więc z ewentualną odsprzedażą nie powinieneś mieć kłopotu
                      Najpewniej polecą w różne części świata za inne piwka
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        A co amerykańskie chmiele mają wspólnego z Indiami?

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          A czego szukał Kolumb, jak odkrył Amerykę?

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Prawie czarny, z rubinowymi refleksami pod światło. [5]
                            Piana: Piękna, potężna, drobnopęcherzykowa i bardzo trwała. Opadając osadza się na szkle. Do samego końca towarzyszyła mi gruba czapa, oblepiająca mi wąsy. [5]
                            Zapach: Porter z amerykańcami (szczerze mówiąc przed powąchaniem nie zwróciłem uwagi, że użyto tu chmieli amerykańskich). Zapach nieprzesadnie intensywny, ale bardzo przyjemny. Cytrusy, kawa, sosna, gorzka czekolada, jakieś owocki. [4.5]
                            Smak: Efekt 'wow'. Pyszny, bardzo pełny porter połączony z nienachalną i nieprzesadzoną obecnością amerykańskich chmieli. Alkohol ukryty świetnie, gdybym nie wiedział, to bym nie przypuszczał, że to piwo ma ponad 9%. Imperator wypełnia usta, oblepia wargi, nie bierze jeńców. Piwo jest mocno goryczkowe, 109 IBU to nie przelewki, ale jak dla mnie w tym wypadku to akurat tyle, ile potrzeba do przełamania cukrów resztkowych i nadania bardzo przyjemnego smaku. [5]
                            Wysycenie: Nic do zarzucenia. [5]
                            Opakowanie: Pintowe, ponadto się... Błyszczy. Jest częściowo odblaskowe. Wszelkie informacje podstawowe oraz dodatkowe (szkło, temperatura, zalecany posiłek) obecne. Do tego metalizowana etykieta. [5]
                            Uwagi: Chapeau bas. Nie mam nic więcej do dodania. Może poza tym, że... Przed wypiciem myślałem, że 0,33 l to idealna pojemność butelki dla takiego piwa. Po wypiciu myślę, że i litr to by było za mało

                            Moja ocena: [4.825]

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Lepsze od Gonzo Imperial Portera z Flying Doga.

                              I obrazek ( ):
                              Attached Files
                              Last edited by WojciechT; 19-12-2013, 12:55. Powód: :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎