Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Kazimierza Wielkiego 39, Marynka Piwo i Aperitivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rogerson
    Senior
    • 08-2012
    • 421

    Wrocław, Kazimierza Wielkiego 39, Marynka Piwo i Aperitivo

    W zabytkowej kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego 39, tuż obok pubu Graciarnia, powstaje nowy lokal - Marynka. Otwarcie w pierwszej połowie marca.
    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Ktoś może coś więcej powiedzieć na temat lokalu, bo dosyć okrojona informacja na facebooku.
  • kool83
    Junior
    • 02-2012
    • 14

    #2
    Otwierają w sobotę z tego co wyczytałem.
    www.PiwoHejt.pl

    Comment

    • kool83
      Junior
      • 02-2012
      • 14

      #3
      A nie sorewicz, jutro otwarcie.
      www.PiwoHejt.pl

      Comment

      • noiser
        Senior
        • 08-2010
        • 101

        #4
        Skąd info?

        Comment

        • sebbar
          • 05-2011
          • 19

          #5
          Co nieco o ofercie. Rozwaliła mnie na łopatki informacja o drinkach piwnych

          W ofercie będą też drinki piwne, czyli piwa lane podawane z sokami i syropami.


          http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3...tml#LokWrocTxt

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Byłem ze znajomymi w sobotę ok. 20.

            Na początek to co najważniejsze, czyli piwo:
            Na kranach Rowing Jack (12), Dobry Wieczór (10), Doctor Brew (12), Kaiserdom (10) i Łużycka Miedź (11). Kran numer 2 nieobstawiony. Kranów mamy więc 6 sztuk.

            Spory wybór piw butelkowych, ale akurat wyznaję zasadę, że nie po to chodzę do knajpy, by pić piwo w butelce, więc nie wypowiem się nt. asortymentu, bo nie zwróciłem na niego szczegółowej uwagi.

            W godzinach 18:30 - 21:00 do zakupionego piwa przekąska - w naszym przypadku była to miseczka chipsów, 4xpaluchy i dwa kawałki chleba z serem i papryczką. Widziałem też inne zestawy na stolikach obok. Całkiem fajny pomysł na początek.

            Wystrój to myślę że kwesta gustu i nie jest on najważniejszą rzeczą w odbiorze lokalu - mi akurat ani nie przeszkadzał, ani też mnie niczym nie zachwycił. Bar w kształcie litery U, parę stolików w pierwszej sali, w drugiej sali nie byłem, więc nie wiem co tam "rozdają".

            Ponarzekać chciałem jeszcze, że pomimo iż wejście jest od strony Kazimierza Wielkiego, to po sforsowaniu drzwi najpierw idzie się parę kroków korytarze, potem wychodzi się na zewnątrz, skręca w lewo i dopiero wchodzi się do lokalu. Można również wejść do niego od strony parkingu na Św. Doroty.

            Raz na jakiśczas pewnie zajdę, choć mimo wszystko będe się trzymał bliżej trójkąta Kontynuacja-ZUP-Szynkarnia
            Last edited by Rogerson; 03-03-2014, 09:56.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #7
              12 za RJ to norma we Wrocławiu, czy raczej przesada?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • sebbar
                • 05-2011
                • 19

                #8
                W Kontynuacji stała cena 10 PLN

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #9
                  W Szynkarni i ZUPie też jest po 10 z tego co pamiętam. Za to Pod Latarniami jest za 12zł.

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #10
                    Dzisiaj kilka minut po godzinie 20. odbyło się spotkanie z właścicielami Browaru Bednary. Po krótce opowiedzieli oni o powstaniu browaru, piwach aktualnie warzonych i planach na przyszłość.

                    Oprócz tego na kranach zagościł ich Stout oraz Pale Ale, niebawem zostanie podpięte Amber Ale.

                    Ogólnie było całkiem sympatycznie, trochę kameralnie, ale dzięki temu można było swobodnie zamienić z nimi parę słów.


                    Poza tym na kranach Dobry Wieczór, Rowing Jack i coś tam jeszcze.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #11
                      Wczoraj na kranach Czarna Dziura, Atak Chmielu, DAS IPA, Birbant Citra IPA, Dwa Smoki z Pracowni oraz czeski niefiltrowany lager o nazwie zaczynającej się na K. Ceny w zakresie 10 - 12 zł, zatem podobnie lub trochę taniej niż w pobliskiej Kontynuacji. Miejsca w środku sporo, kilka stolików na zewnątrz. Sam lokal choć wejście ma od ruchliwej ulicy, to mieści się w podwórzu, dając tym samym odrobinę spokoju. My trafiliśmy tam w godzinach kiedy podają darmowe przekąski do piwa. W zestawie dla dwóch osób były to małe orzeszki/grube paluszki plus 4 kanapeczki a'la włoskie crostini. Klimatycznie lokal podobn do Kontynuacji, ale z mniejszym obłożeniem klientami.
                      Last edited by chemmobile; 01-05-2014, 07:41.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • grew
                        Senior
                        • 05-2009
                        • 766

                        #12
                        Byłem pierwszy raz w sobotę - bardzo sympatyczny lokal, czyste toalety, miły wystrój. 6 nalewaków może nie robi wrażenia, ale za to same ciekawe (dla mnie) propozycje: Widawa, Pracownia Piwa, Bednary. Barman wie co nalewa, za co duży plus. W lodówce poza polskimi rzemieślnikami, również litewski craft

                        Mam nadzieję, że więcej ludzi tam zagląda, bo podczas mojej wizyty byłem jedynym gościem.

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          #13
                          Zaduszkowo posiedzieliśmy w bardzo kameralnym gronie. Ładny lokal, spokojna i dyskretna muzyka a na kranach całkiem nieźle.
                          Mało ludzi, bardzo mało, idealny lokal na spokojne spotkanie.

                          Obsługa powinna poczytać, choćby na tym forum, o piwach które serwują.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • olie
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 777

                            #14
                            Kranów już jest 8.

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              #15
                              Lokal dalej się rozwija, co ma też swoją cenę. Kranów jest 8, można zamawiać deseczki degustacyjne, nawet taką obejmującą wszystkie 8 piw. Nawiązali współpracę z Happy Little Truck który parkuje zaraz obok lokalu, tak więc można zjeść tam pyszną pizzę. I wszędzie leżą ulotki z Burger Ltd, zachęcają do zamawiania na dowóz - także zjeść tam można naprawdę dobrze. Piwnie też jest lepiej, na kranie zawsze znajdą się jakieś ciekawostki.

                              Kolega mnie wczoraj poinformował, że w Kontynuacji i Marynce leją Kwas Beta z Pinty. Wobec mojej niechęci do tego pierwszego lokalu, udałem się do Marynki... i co? Okazało się, że Kwas jest za 13 zł/0,5l., czyli o złotówkę drożej niż w Kontynuacji! drugi raz tak już się przejechałem, teraz się zastanawiam, czy przypadkiem niechlubne miano najdroższego pubu kraftowego we Wrocku nie powinno przejść na Marynkę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎