Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Kellerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    Köstritzer, Kellerbier

    Köstritzer to do nie dawna browar Schwarzbierów, które niemal są osobnym stylem i wyznacznikiem Turyngii na piwnej mapie nie tylko Niemiec, już jakiś czas temu poszedł w pilsy, a teraz w takiego kellera /niefiltrowane/.

    A oficjalna, nadal drukowana na etach, nazwa browaru to Köstritzer Schwarzbierbrauerei

    Feinmalzig und naturbelassen: Erfahre mehr über unser mildes Kellerbier.


    12,7% ekstrakt
    5,4 % alk.

    Aromat - łagodnie słodowy, z lekką chlebowością i karmelem
    Piana - dość wysoka i trwała, zostaje na szle
    Barwa - ciemne złoto/lekko herbaciana, lekko mętne
    Wysycenie - łagodne /czyli w stylu/
    Smak - słodowe posmaki, trochę chlebowe, ciut karmelowe, bardzo delikatnie wyczuwalne palone słody, bardzo delikatna goryczka i znikomy kwasek od drożdży
    Treściwość - pełna

    Smaczne, poprawne piwko, pije się gładko i przyjemnie

    Na maginesie, Köstritzer Schwarzbierbrauerei zgodnie z nazwą zaczął warzyć
    nawet wity i ejle



    Mimo, że to koncerniak to wydaje mi się, że jest to pozytywny przykład reakcji na craft-trendy
    Attached Files
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Piwo złotobursztynowe, lekko zmętnione - chyba ciut jaśniejsze, niż na focie... Tworzy białokremową, dość wysoką, bardzo drobną, ale niezbyt trwałą pianę.
    Pachnie i słodem, i chmielem, jest karmelowa nuta - mam wrażenie pewnej oldskulowości. W smaku dominuje subtelna, wytrawna goryczka, tło słodowe znów z karmelowym akcentem.
    Gaz średni, ale dziwnie odczuwany jako wysoki . Na butelce wyciśnięta (odlana) nazwa browaru, kapsel piwa, metaliczna eta w barwie miedzi w stylistyce browaru, bardzo staranna i elegancka.
    Nie mam pewności, czy jest to wzorcowy keller, ale piwo z całą pewnością bardzo sympatyczne (chyba bardziej mi smakuje niż ich flagowy szwarccharakter...).

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Zdziwilem sie widzac na polce w berlinskim supermarkecie jasne piwa z Köstritz, zwlaszcza ze ciemne jest dostepne w USA nawet w puszce. Kellerbier jest piwem udanym; tresciwym i ze spora goryczka. W aromacie oprocz slodu i chmielu lekkie owocowo-estrowe nuty (drozdze?). Niezle.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Przyłączam się do pozytywnych opinii. Jest wyraźny słód, lekka skórka chleba, jest przyjemny karmelek, goryczka - bardzo fajnie się to pije. Piwo zakupione w opolskim Turawa Park (Carrefour). Etykieta identyczna jak na zdjęciu Darka.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎