Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Kujawskie Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Krajan, Kujawskie Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Inna nazwa piwa pt. Krajan Porter.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ze śiatłem czarny, pod światło brązowo-rubinowy na brzegu szkla [4]
      Piana: dość przeciętna, jasno-brązowa, drobna, opada dość szybko, nie osadzała się na szkle [3.5]
      Zapach: słaby, karmelowo-palony [3.5]
      Smak: w miarę pełne i treściwe, lepsze od poprzednika bo nie wyczuwam lekkiej kwaskowatości, która była obecna w innych porterach Krajana, dominuje dość mocna palona nuta na gorzkiej czekoladzie, delikatne owoce oraz ledwie wyczuwalny słód dający minimalnie słodszy smak w kącikach ust, smaki są nieźle zbalansowane [4]
      Wysycenie: trochę za duże [4]
      Opakowanie: niezła, dośc prosta etykieta ale rzuca sie w oczy [4]
      Uwagi: Ta wersja znacznie lepsza od poprzednich porterów Krajana, da się pić z przyjemnością (choć bez rewelacji), warte ponownego sięgnięcia

      Moja ocena: [3.775]
      Attached Files
      Last edited by becik; 11-08-2014, 20:26.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Browar Krajan spod Nakła nad Notecią wypuścił swoje sztandarowe piwa ze zmienioną nazwą. I tak Kujawskie Ciemne to dawne Irlandzkie Mocne (Ciemne). Porter krajana z kolei to Kujawskie Porter.
        Poza nazwą piwo w zasadzie niczym się nie różni. Kolor niemal czarny z rubinowymi refleksami. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzyków stopniała szybko do małego krążka na obrzeżu szkła i śladowego lacingu na samym szkle. Z butelki jak i ze szkła wydobywa się intensywny zapach palonych słodów plus nuta czekoladowo-kawowa. Smak to również palone słody z efektem lekkiej wodnistości. Minimalna goryczka oraz gorzka czekolada uzupełniają bukiet wrażeń.
        Kto woli lekki porter bałtycki, tj. 18 stopni blg, zamiast klasycznej 22-ki nie powinien się rozczarować, ale szału nie ma.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowny, czarny z rubinowymi refleksami pod światło. [4]
          Piana: Początkowo obfita, beżowa ze średnich i drobnych pęcherzyków, opada do minimalnej warstwy. [3]
          Zapach: Intensywny zapach palonych słodów plus nuta czekoladowo-kawowa [3.5]
          Smak: Palone słody, odrobina gorzkiej czekolady, śladowa goryczka, odczuwalny efekt wodnistości. [3]
          Wysycenie: Niewysoki, optymalny [4.5]
          Opakowanie: Bardzo klasyczne, czytelne [4]
          Uwagi: Jak wyżej

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • palaj
            Member
            • 12-2013
            • 36

            #6
            Bardzo dobry porter 18,1 Blg,nie jest tak treściwy jak porter warmiński ale w swojej klasie bardzo smaczny i pijalny.Dominują słody palone,trochę czekolady,alkohol ukryty.Warka do 25.05.2015r.

            Comment

            • KDWG
              Senior
              • 03-2014
              • 143

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czerń, pod światło wyłażą rubinowe refleksy. Nie jest źle. [4.5]
              Piana: Taka sobie, średnio obfita, a nawet niewielka. Dość szybko niweluje się do cieniutkiego kożuszka, później pierścienia. Nie osadza się na szkle. Ale przy takim woltażu nie ma co się dziwić. [3.5]
              Zapach: Ciemne słody, aromaty palone, lekkie suszone owoce. Całość nie powala intensywnością, ale co by nie mówić - pachnie jak porter, a wad nie stwierdzam, więc jest nieźle. [3.5]
              Smak: No tu jest już słabo. Start kwaśny. Nie lekko kwaskowy, ale po prostu kwaśny. Później to uczucie już nie jest tak natarczywe, ale kwaśno-alkoholowy posmak cały czas jest obecny w tle. Po pewnym czasie wyłażą na pierwszy plan palone posmaki i gorzka czekolada. Owocowość uświadczona przy zapachu, tutaj nieobecna. Tragedii nie ma, a rewelacji tym bardziej. Ot typowy średniak. [2.5]
              Wysycenie: Mi nie przeszkadza, w sam raz. [5]
              Opakowanie: Przód ujdzie, estetyczny, ale lekko odpustowy. Chyba cała seria nowego Krajana jest utrzymana w tej stylistyce. Kontra to jakieś wydumane dykteryjki ("Wyjątkowy rarytas wśród mocnych piw"), składu brak poza luźną wzmianką o chmielu i słodach. Ekstrakt i alko podane, kapsel golas. [3.5]
              Uwagi: 10.09.15 - aż jestem ciekawy jaką warkę pili inni użytkownicy (becik, Brodzisław), bo moja smakowo zalatuje kwaskiem, a wyżej wymienieni o tym nie wspominają. Piwo, choć nie tragiczne, to w takiej cenie, w jakiej je nabyłem absolutnie nie warte zachodu.

              Moja ocena: [3.225]
              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami
                Piana: średnio obfita, małe pęcherzyki. Nie trwała, znika prawie do zera. Brak osadzania na szkle
                Zapach: niezbyt intensywny i za bogaty. Lekka śliwka, aromat kwasu razowego plus jakieś tam ciemne słody

                Smak: Oj cieniutki w smaku. Jeszcze delikatniejszy jeśli chodzi o "wodnistość" niż GIP i idzie w stronę Argusa. Lekka kwaśność obecna. Lekka suszona śliwka, kwas razowy. Alkohol dobrze ukryty, bo smakował jak nie za potężny koźlak. Przeciętnie

                Wysycenie: średnie
                Opakowanie: kapsel golas, ludowy motyw. Szału nie ma, ale do paskudztwa daleko

                Uwagi: Warka 10.05.15 Cena coś 5,5zł? Zdecydowanie lepiej kupić inny porter.
                ten jest zbyt wodnisty, jednowymiarowy. Chyba najsłabszy na rynku.
                Wypiłem calutki bez problemu, ale bardziej w siebie wlewając niż sącząc, mlaskając i wąchając
                Raczej leżakowanie mu nie pomoże, bo brak mu ciała, a nie wydaje mi się żeby było tam 9%
                Last edited by dlugas; 30-11-2014, 10:22.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Piłem na ognisku i dobrze sfutparowało się z solidnie przypieczoną kiełbaską.

                  Smaki i aromaty dość płytkie. Dominowały nuty coli i kwasu chlebowego choć słowa "dominowały" nie należy odnosić do obiektywnej intensywności. W ciemno głosowałbym za cienkim ciemnym kozłem.

                  Za 5,5 zł lepiej kupić jakiegokolwiek portera bo ten nim na pewno nie jest.

                  Comment

                  • laiquibe
                    Member
                    • 05-2015
                    • 36

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny rubinowy, pod światło przejrzysty, koźlakowaty kolor. [3]
                    Piana: Gęsta, drobnoziarnista ale momentalnie opadła i potem praktycznie jej nie było. Nawet mimo intensywnego mieszania. [3]
                    Zapach: Palone słody, karmel, chleb, delikatny alkohol i śliwka. Przy czym ze szkła bardziej wychodził alkohol i pojawiły się winne zapachy. Przyjemny aromat. [4]
                    Smak: Chwilę zastanawiałem się czy w ogóle oceniać to piwo. Jak dla mnie jest to koźlak a nie porter. Półsłodkie, bardzo wodniste. Alkohol nieźle zamaskowany. Bardzo, bardzo słaba goryczka - praktycznie jej nie ma. Za to otrzymujemy kwaskowość połączoną z karmelem i palonością. Nie uświadczyłem nut czekoladowych/kawowych. Gdyby nie wiedział co piję to obstawiałbym właśnie koźlaka. [2.5]
                    Wysycenie: Niskie - odpowiednie [4]
                    Opakowanie: Kapsel czarny golas, etykieta w stylu regionalnym - w sumie może być. Trochę mało zachęcający jest ten napis, że "portera w łagodniejszym wydaniu". [3.5]
                    Uwagi: Warka do 10.04.2016r. Wypite bez większego problemu, ale też bez przyjemności płynącej z wlewania w siebie porteru. Dla mnie to koźlak.

                    Moja ocena: [3.225]
                    http://miesozerny.pl

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mocnej herbaty, klarowny. To ma być porter? [3.5]
                      Piana: Jasnobeżowa, wysoka, drobna, opada dość szybko, ale końcowe parę milimetrów utrzymuje się długo. [3.5]
                      Zapach: Karmel, słód, suszone owoce, miły powiew czekolady. [3.5]
                      Smak: Jak na porter, to mało konkretu, niemalże wodnisty. Lekka, orzechowa goryczka, susz owocowy, lekki karmel i minimalny ślad czekoladowy. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: W serii "kujawskiej", tyle, że klasyczna porterowa kolorystyka: czerń, czerwień, złoto. Goły czarny kapsel. [4]
                      Uwagi: Kolejny "porter aspirujący". Ale - droga daleka, a noc taka ciemna... (a piwo - nie ).

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor: Mocnej herbaty, klarowny. To ma być porter? [3.5]
                        Piana: Jasnobeżowa, wysoka, drobna, opada dość szybko, ale końcowe parę milimetrów utrzymuje się długo. [3.5]
                        Zapach: Karmel, słód, suszone owoce, miły powiew czekolady. [3.5]
                        Smak: Jak na porter, to mało konkretu, niemalże wodnisty. Lekka, orzechowa goryczka, susz owocowy, lekki karmel i minimalny ślad czekoladowy. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie. [4]
                        Opakowanie: W serii "kujawskiej", tyle, że klasyczna porterowa kolorystyka: czerń, czerwień, złoto. Goły czarny kapsel. [4]
                        Uwagi: Kolejny "porter aspirujący". Ale - droga daleka, a noc taka ciemna... (a piwo - nie ).

                        Moja ocena: [3.55]
                        Pewnie wodnisty dlatego, że to aż 9% przy jedynie 18 stopni plato.

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Data 10.05.15 r. pite 15.11.16 r.
                          Kolor czarny klarowny, piana opadła z sykiem,.
                          Aromat sosu sojowego, kawa i śliwka w likierze. Po ogrzaniu trochę gorzkiej czekolady.
                          W smaku ciemne słody z karmelową nutą, trochę kawy i deserowej czekolady. Wysycenie wysokie, goryczka znikoma.
                          Piwo nijakie, zbliżone do mocnego, ciemnego lagera.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Po odkapslowaniu piwa zaczyna wylewać się.
                            Piana jasnobrązowa, wysoka i całkiem trwała mimo grubych pęcherzyków.
                            W zapachu nuta porto, śliwki i wiśnie, wyraźnie winny aromat. Brakuje czekolady i kawy.
                            W smaku jakby podwójny koźlak, pojawia się nawet opiekana skórka, niestety jak na porter jest pusto, brakuje nie tylko kawy i czekolady, ale też obecnych w zapachu owoców. Na plus dobrze ukryty alkohol. Niska goryczka, na finiszu objawia się winny kwasek. Gazu jest za dużo.

                            Porter bałtycki z dolnej półki, warka 08.06.2017.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po odkapslowaniu piwa zaczyna wylewać się.
                              Hm, to generalnie reguła dla piw butelkowych .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎