Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Kazamaty Króla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Kazamaty Króla

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny nieprzejrzysty [4.5]
    Piana: słaba. nic specjalnego [3]
    Zapach: wyraźny i praktycznie przytłaczający wszystkie inne zapach palonych słodów, w tle b.nieśmiała kawa zbożowa [3]
    Smak: czarny chleb, plus wysoka goryczka (za wysoka jak na stout moim zdaniem). Wyczuwalna kwasowość jakby mleczna, chociaż na oszczędnej etykiecie brak info o dodatku laktozowym [2.5]
    Wysycenie: niskie. optymalne [4]
    Opakowanie: brzydkie. nijaka gęba władcy w koronie. z tyłu info w postaci mocno skróconej. Bez wyszczególnienia jakie słody, chmiele i drożdże zostały użyte [2.5]
    Uwagi: Piwo bardzo przeciętne. Nie to, że nie da się wypić ale płacić ponad 7 zeta za przeciętniaka nie warto. Moim next piwem był coffee stout z Podróży Kormorana. Niebo (Kormoran) a ziemia (Jan Olbracht)...

    Moja ocena: [2.9]

    Comment

    • x57
      Senior
      • 05-2011
      • 247

      #3
      Kolor czarny.
      Piana średnio-wysoka, brązowa, drobnopęcherzykowa, trwała.
      Aromat palowy, kawa zbożowa, kakao, średnia słodowość, jakby lekka mleczność(diacetyl?).
      Smak dość mocna słodowość, lekka paloność, lekka kawa, trochę podniesiona kwasowość.
      Goryczka średnio-wysoka, trochę ściągająca.
      Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie średnie do średnio-niskiego, trochę szorstkie.

      Całkiem ok ale bez szaleństwa, trochę zbyt płaskie i dla mnie trochę zbyt mało palony jak na stouta, bardziej w stronę porteru.

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, pod światło prześwitujący, brunatnoczerwony, klarowny [4]
        Piana: wysoka, beżowa, silnie oblepia szkło, dość trwała, bardzo drobna [5]
        Zapach: słód (dość silny) i wyraźne akcenty owocowo-winne i piwniczne, niezbyt tu pasujące; alkohol, karmel, niska paloność i mleczna czekolada [2]
        Smak: ciemny słód, lekka czekolada, słodkawe, średnio treściwe, słabo palone, trochę goryczki, kwasowości i alkoholu [3.5]
        Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel czarny z logo browaru, beżowa etykieta ze stylizowanym królem, są wszystkie podstawowe dane [3.5]
        Uwagi: Do 13.09.2014. Niezbyt dobry ciemny ale, mało stoutowy. Do zapomnienia.

        Moja ocena: [3.2]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatne, prawie czarne, nieprzejrzyste. [4]
          Piana: Średnioobfita, drobna, opada powoli. [4]
          Zapach: Owoce w czekoladzie, napój mleczny "kakao", lekki alkohol. [3.5]
          Smak: Pełne, gładkie, lekko kwaskowe, czekoladowe, palone, lekko owocowe. Goryczka średnia, pozostająca dłuższą chwilę. [4]
          Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
          Opakowanie: Biedne. Tekst mało czytelny, kolory się zlewają. [2.5]
          Uwagi: Piwo oceniłem w stylu porter/extra stout.

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          • Jowita
            Member
            • 04-2014
            • 50

            #6
            Kolor: Bardzo ciemny brąz, mętne
            Piana: Obfita, drobna, beżowa, trwała, oblepia szkło
            Zapach: Słodowy, mleczny, kawowy
            Smak: Dość słaba pełnia, delikatna paloność, miła odsłodowa kwaśność, na finiszu średnia goryczka lekko zalegająca
            Wysycenie: Niskie
            Opakowanie: Etykieta oszczędna i brzydka w swej graficznej odsłonie, plus za najistotniejsze informacje
            Uwagi: Warka z datą przydatności do 13.09.2014.

            Dobre

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatny, ale pod światło można dopracować się rubinowych refleksów. [4]
              Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, ale szybko znikająca jest... [3.5]
              Zapach: Słód i karmel i trochę czekolady mlecznej. [3.5]
              Smak: Kawa, czekolada w dalszym ciągu mleczna, ślad popiołu, wytrawność, daleko delikatne tło słodowe. [4]
              Wysycenie: Niskie oczywiście. [4]
              Opakowanie: Doceniam dopracowanie, ale wzornictwo mi nie leży za bardzo... Poza tym nieco irytuje "takasamość" . [3.5]
              Uwagi: Dość łagodny stout z lekko chropawym tłem.

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny ale z rubinowymi przebłyskami. [4]
                Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, początkowo obfita, opada po kilku minutach. [4]
                Zapach: Karmel, trochę słodkich górnofermentacyjnych owoców, mleczna czekolada. [3.5]
                Smak: Bardzo delikatny i mało wytrawny stout. Odczucia podobne jak w zapachu jednak tutaj dodatkowo wyczuwalna jest lekka kawa, brakuje natomiast nut palonych. Goryczka o średniej intensywności, trochę kwaskowata od ciemnych słodów. [3.5]
                Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Nic specjalnego. Przez to, że wszystkie piwa z serii mają (miały) ten sam styl, nie pamiętając nazwy, trudno jest stwierdzić czy dane piwo się już piło czy tez nie. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.575]
                Last edited by YouPeter; 19-08-2014, 20:34.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • palaj
                  Member
                  • 12-2013
                  • 36

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie czarny jak na stout przystało [4]
                  Piana: Wysoka,oblepia szkło ale też szybko znika [4]
                  Zapach: karmel,palone słody [3.5]
                  Smak: Delikatny stout [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [4.5]
                  Opakowanie: Średnie [3]
                  Uwagi: Przyzwoite piwo,w smaku podobne do Hery z Olimpu.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Foto:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • melor
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 364

                      #11
                      aromat: kawa
                      kolor: czarny
                      piana: mała
                      smak: wyraźny kawowy. palony. Czuję chyba jeszcze DMS, ale paloność go przykrywa więc nie jestem pewien. Nasycenie wysokie. Dla mnie trochę za bardzo jak na stouta. Takie sobie.
                      5/10

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, żadnych refleksów pod światło nie widzę. [5]
                        Piana: Najlepszy jest osad na szkle, są nawet warstwy. Jednak trochę piana za szybko opadła, na dodatek pęcherzyki są grube. [3.5]
                        Zapach: Sporo doznań. Głównie gorzka czekolada, ale też sporo kawy i palonych nut. Wyczuwam tu też chmiel i coś co przypomina cykorię. [5]
                        Smak: Świetny stout! Wytrawny, ale jakaś tam delikatna słodycz dochodzi też do głosu. Jednak dominują dwa czynniki: palony słód i chmielowa goryczka. Na finiszu bez zmian, plus gorzka czekolada. [5]
                        Wysycenie: Bardzo niskie, dla tego piwa idealne. [5]
                        Opakowanie: Jakiś królewski błazen zajrzał pod Jego szatę.Nietaktowne. Co kogo obchodzi co król tam ma? Najważniejsze by dobrze władał ,jak kiedyś Jan III Sobieski. [1.5]
                        Uwagi: Bardzo smaczny stout, zdecydowanie polecam. Data do 03.01.2015.

                        Moja ocena: [4.675]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
                          Piana: Niezbyt wysoka, wręcz niska, szybko redukuje się do dosyć trwałego, beżowego kożucha. Zostawia wyraźne ślady na ściankach. [3.5]
                          Zapach: Palony, kawowy, ale mało wyraźny. [3.5]
                          Smak: Nie ma tu smakowych feerii, nie ma tu nic niesamowitego, ale pije się to przyjemnie. Raczej lekkie jak na stouta, mocno palony i czekoladowy (czekolada deserowa), trochę kawowy, kwasek na niskim poziomie. [4]
                          Wysycenie: W porządku. [5]
                          Opakowanie: Wszystko już zostalo powiedziane, także przeze mnie, w innych tematach dotyczących tej serii piw. [4]
                          Uwagi: Przywoity, pijalny stout.

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: smoliste, czarne.... [5]
                            Piana: beżowa, drobna, opada w dość szybkim tempie, nie osadza się na szkle [3]
                            Zapach: słabiutki, lekka paloność plus słód [3]
                            Smak: pełne, treściwe, dominuje dość mocna, lekko goryczkowa palność, kawa, gorzka czekolada, dalej odrobina wiśniowego posmaku, fajna, ledwie wyczuwalna słodowa podstawa [4]
                            Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
                            Opakowanie: Zaglądanie komuś w tyłek nie bardzo mi podchodzi, tym bardziej w tyłek w odległych czasach, nawet królewski, faktycznie mógł być bardzo inspirujący - niesmaczne [2.5]
                            Uwagi: Piwo bardzo przyzwoite, warte ponownego sięgnięcia

                            PS. Ile razy trzeba pisać lub wysyłać zgłoszeń aby połączyć wątek z Królewskimi Tajemnicami?

                            Moja ocena: [3.55]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 26-11-2014, 20:40.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Glingorth
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 283

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                              Piana: Żółtobrązowa, gruba, pozostaje dziurawa warstwa, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Czekolada, kakao, delikatne palone nuty, słodycz. [4]
                              Smak: Średnia treściwość, w smaku dominuje głównie kawa i trochę za duża kwaskowatość. Goryczka wyraźna, ale za bardzo przesłania smaki palone. Finisz czekoladowo goryczkowy. [4]
                              Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                              Opakowanie: Oceniana wersja to Królewskie Tajemnice. Lubię rysunki Mleczka i chociaż te użyte na produktach z Olbrachtu z piwem nie mają nic wspólnego to jednak przyciągają uwagę na półce. A o to właśnie chodzi. [4]
                              Uwagi: Niczego sobie stout, jednak na rynku są lepsze piwa w tym stylu w podobnej cenie.

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎