Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Dzikie Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Perła - Zwierzyniec, Dzikie Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Piwo wypiłem bezboleśnie co proszę potraktować jako komplement. Wszystko jest w nim raczej nijakie, ulotny aromat, w smaku trochę słodu, karmelu, owoce i lekka goryczka. Raczej wodniste i lekkie w upalny dzień całkiem orzeźwiające. Na plus mała zawartość alkoholu i cena 3,5 zł w osiedlowym sklepie. Butelka bezzwrotna.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #3
      Wielka szkoda ,to mogło byc dobre piwo .Te posmaki owocowe ledwo wyczuwalne ,piwo jest zbyt wytrawne. Ładny bursztynowy kolor i tyle
      Attached Files


      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        A to jest rzeczywiście Ale?
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
          A to jest rzeczywiście Ale?
          Ponoć...
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, brązowe. Piwo jest klarowne. [4]
            Piana: Z początku duża, ale szybko opadła. Zostawiła trochę osadu na szkle. Na finiszu lekki kożuszek z grubymi bąblami. [2.5]
            Zapach: Karmelowy, słodowy, owocowy. Przypomina niektóre angielskie ejle, ale te z rodzaju słabiej chmielonych. W miarę spożywania aromat jest coraz bardziej ulotny. [3]
            Smak: Piwo jest bardzo wytrawne i jakoś dziwnie kwaśne. Chyba nie zdążyło się jeszcze zepsuć? Jest trochę nijakiego karmelu, deklarowanych czterech słodów trudno zauważyć. Goryczki chmielowej nie ma ( albo jest, tylko kwasior ją przykrył). Dla mnie smakuje to jak połączenie wina z piwem. [1.5]
            Wysycenie: Za duże. Po odkapslowaniu, piwo zaczęło uciekać.
            Czyli jak w musującym winie. [2.5]
            Opakowanie: Na etykiecie dzik, dominuje kolor brązowy. [4]
            Uwagi: Kupiłem, zaliczyłem i więcej do tego piwa nie powrócę.

            Moja ocena: [2.425]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemna miedź [5]
              Piana: bardzo obita, aż piwo ciężko było nalać z butelki, gęsta, pięknie zdobi szkło [5]
              Zapach: niezbyt intensywny, karmelowy [3.5]
              Smak: lekko słodkie, w aromacie głównie karmel, jest trochę owocowości [4.5]
              Wysycenie: nieprzesadne, ok [4.5]
              Opakowanie: etykieta ładna od strony graficznej, niedużo informacji o składzie [4]
              Uwagi: Nic odkrywczego nie ma w tym piwie, ale mnie piło się je bardzo dobrze. Pewnie jeszcze będę je kupować.

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, klarowny. [4]
                Piana: Kiepściutka. Niska, mało trwała, beżowa. [2.5]
                Zapach: Odrobina masełka i metaliczności, trochę karmelu, ziołowej chmielowości, ale to wszystko bardzo słabe. [3]
                Smak: Trochę przypomina "lidlowe" ejle, i to te słabsze. Jest mało intensywny, jest w nim odrobina owoców, trochę karmelu, jakaś niewielka goryczka, do tego kwasek. I wodnistość. [3]
                Wysycenie: Za wysokie. [4]
                Opakowanie: Brak pełnego składu (tylko enigmatyczne "do produkcji użytko" - czy browar coś ukrywa?), etykieta mało atrakcyjna, ciemna, bura. No i czy takie ciemne to piwo - skłonny byłbym się kłócić. [3]
                Uwagi: No dobra. Jakby było dostępne na każdym rogu, to idąc na grilla pewnie bym się w nie zaopatrzył bez przesadnego marudzenia; nie licząc delikatnego diacetylu właściwie jest pozbawione wad, a smak jakiś - nie wybitny, ale i nie odrzucający - jest.

                Moja ocena: [3.05]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  I zdjęcie:
                  Attached Files

                  Comment

                  • tuses
                    Member
                    • 05-2014
                    • 34

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przejrzysty, bursztynowy. [4]
                    Piana: Wysoka, niezbyt gęsta. Biała. Szybko opada i kiepsko oblepia szkło. [3]
                    Zapach: Karmel i żelazo. Chmiel? Raczej nie. [2]
                    Smak: Lekkie, kwaśne. Goryczka niewysoka, ale jednak wyczuwalna. Czuć żelazo. Z czasem coraz bardziej dominuje kwas. [2.5]
                    Wysycenie: Bardzo wysokie. Za wysokie, męczące. [2]
                    Opakowanie: Estetyczne. Może trochę zbyt ciemne, jak na tak lekkie piwo. Nie ma w tym piwie nic dzikiego, jak sugeruje nazwa. Chyba że nieokiełznany dwutlenek węgla. Mamy z przodu informację o czterech słodach, która na kontrze nie została rozwinięta, ograniczono się do stwierdzenia, że są słody jęczmienne. Informacje są ubogie, więc ocena zdecydowanie obniżona. [3]
                    Uwagi: Kupione na początku sierpnia, butelka.

                    Moja ocena: [2.45]

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                      Opakowanie: Brak pełnego składu (tylko enigmatyczne "do produkcji użytko" - czy browar coś ukrywa?)

                      taaa spisek panie. Użytkuj lepiej oczy i doczytaj. Skład jest podany (woda, słód jęczmienny, chmiel)

                      Samo piwo moim zdaniem smakowo nie do końca stanowi brown ale, ale nawiązanie do brytyjskich lekkich ejli jest wyczuwalne. Nie mój styl, nie moja bajka, w związku z tym specjalnie się nie wypowiadam, ale ogólnie poprawne piwo.

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładnie opalizująca miedź. [4.5]
                        Piana: Gęsta,zwarta, utrzymująca się na szklance, oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Typowe dla ejli owocowe i kwiatowe nuty, całkiem przyjemne ale trochę ich za mało. [3.5]
                        Smak: Całkiem udany taki lekki "ale" dla początkujących. Są kwiaty, są owoce ale nie nachalne. Dobrze pijalne. [4]
                        Wysycenie: Ładnie się układa w żołądku. [5]
                        Opakowanie: Podoba mi się pomysł na nazwę i logotyp. Trochę inna powinna być kolorystyka aby tą nazwę i logotyp były bardziej eksponowane. [4.5]
                        Uwagi: Świetne piwo dla osób które zaczynają swoją piwną drogę lub których chcemy zachęcić do picia czegoś "z ejli". Niezłe też gdy nie oczekujemy nie wiadomo jakich efektów a jednocześnie nie chcemy się rujnować na horrendalnie drogie wytwory rewolucji.

                        Moja ocena: [3.975]
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Bardzo fajne piwo moim zdaniem. Lekkie, ale z zauważalną goryczką, owocowością i wyraźnym karmelem. Od konkretów i trzymania smakiem za pysk są "aipy", Dzikie Ale uważam za świetną propozycję na lato. Chętnie widziałbym beczułkę na zlocie.

                          PS Dodam, że na ocenę oczywiście wpływ ma również cena (3,90 zł w Radzyminie, oby w Warszawie podobnie - jeśli nie, co najmniej 1 pkt w dół )
                          Last edited by żąleną; 28-08-2014, 23:32.

                          Comment

                          • camill
                            Junior
                            • 08-2014
                            • 2

                            #14
                            Mi też to piwo nie przeszkadza, może nie należy do moich ulubionych, ALE nie jest złe.
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi.

                            Benjamin Franklin

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: zlocisto-rubinowy [4]
                              Piana: ecru, zwarta, gęsta, opada powoli, osadza się drobnymi plackami [4]
                              Zapach: niezbyt intensywny, landrynkowo-słodowy [3]
                              Smak: w miarę pełne, lekka treściwość nieco rozwodniona, w smaku przebija owocowa-landrynkowa słodycz, dalej lekka, pestkowa gorycz i dopiero gdzieś dalej w tle słodowe akcenty [3]
                              Wysycenie: odrobinkę za duże [4.5]
                              Opakowanie: Dość ciekawa etykieta, rzuca się w oczy ale sam dziki nie swoja dzikością nie przekonuje [4]
                              Uwagi: Rozczarowanie, jak piwa ze Zwierzyńca mi smakowały to Dzikie Ale rozczarowało, zbyt dużo słodyczy, sprawia wrażenie "niezrównoważonego" - o ile chodzi o zawarte w nim smaki. Ponownie nie sięgnę

                              Moja ocena: [3.275]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 05-09-2014, 20:35.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎