Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černý orel Jindřichův Hradec, Vajgar 12% světlý ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Černý orel Jindřichův Hradec, Vajgar 12% světlý ležák

    Pite w browarze

    barwa: złota
    piana: gruba i wysoka, strasznie się pieniło przy nalewaniu
    zapach: słodowy, mało wyraźny
    smak: słodowy, delikatny ale szlachetny, za mało tu chmielu i za mało też treści.
    Attached Files
    LP
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    A ja próbowałem 15.09.2016 czyli ponad 2 lata później niż karol1000, również w browarze.
    Piwo miało kolor złoty, mętne.
    Piana biała, gęsta, równomierna, wysoka na co najmniej 5 cm. Utrzymuje się solidnym kożuchem, zaznacza kręgi na ściankach kufla.
    Pachnie głównie owocami czyli jak każde z tego browaru (piłem jako trzecie), co nie znaczy że nieprzyjemnie. W tle lekka słodowość.
    Smak również opiera się na stonowanej owocowości morelowo-brzoskwiniowej z bardziej wytrawną żółtą mirabelką. Po chwili wyczuwalna drobina słodowości ale bardziej ciasteczkowej, goryczka w aptekarskiej dawce w dalekim tle.
    Jak na 12° piwo lekkie, nie kwaśne, nie słodkie, dominacja owocowości powoduje, że nawet w Polsce kobiety nie musiały by zamawiać do niego soku. Ale nie żebym to piwo deprymował - jest dobrze pijalne i smakowo mi odpowiada choć może rozmijać się trochę z gatunkiem.
    Wysycenie dobrze pasujące.
    Wygląda tak samo, podano mi w identycznym kuflu jak na fotce powyżej (ale bez czuba piany). Kosztowało 32 kč.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎