Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Śrup

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Śrup

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne jak dusza Hell [5]
    Piana: słabiutka. z początku średnia, drobnopęcherzykowa, kremowa. Później obniżyła się do cieniutkiej obwódki. Krzaczki ten nie najlepsze zostawiała [3.5]
    Zapach: ach, ten zapach! Mango o łeb przed resztą "konkurencji", za nim cytrusy z grejpfrutem, mandarynką i pomarańczą, potem żywica i reszta lasu. Jest też kawa i palony słód [5]
    Smak: Równie bombowy. Na pierwszym miejscu taka smakowita paloność - skórka czarnego chleba, ale są też owoce (!) Znowu mocna kawa. Goryczka mocna ale odpowiednia, świetnie współgrająca z resztą smaków [5]
    Wysycenie: niskie. odpowiednie [5]
    Opakowanie: ładna stylistyka, świetne info z tyłu. nie przemawia do mnie jedynie historyjka w gwarze. Ale przyznaje że ma swój styl i łączy się z nazwą [4.5]
    Uwagi: Bardzo mocne CDA na polskim rynku rzemieślniczym. Jest to piwo warte powtórzenia. Pijalność wysoka. Aha - warka do stycznia, bodajże...

    Moja ocena: [4.825]

    Comment

    • Mawel
      Member
      • 04-2014
      • 65

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne, ale mogło być ciemniejsze. Pod światło wyraźne rubinowe refleksy. [3.5]
      Piana: Cieniutka, mimo mocnego nalewania. Redukuje się do małej obrączki. [3]
      Zapach: Chmiel i nuty palone. Niezbyt intensywny, acz przyjemny. [4]
      Smak: Podobnie jak Kejter, przydałaby się cięższa ręka do chmielu. Baza słodowa jest super, wyraźne nuty palone i solidna podbudowa. Brakuje goryczki. [3.5]
      Wysycenie: Średnio-niskie [4.5]
      Opakowanie: Lubię etykiety Szałupiw. Pełen skład, brak informacji o stylu na plus lub minus [4.5]
      Uwagi: Warka 20.12.2014

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarne jak cholera [5]
        Piana: beżowa, drobna, gęsta ale bardzo uboga, dośc szybko opada, nie osadza się na szkle [3.5]
        Zapach: dość dobrze wyczuwalny. paloność, kawa, mix owoców jak z Sangrii [3.5]
        Smak: pełne i treściwe, w smaku dominuje mocna palność, wytrawna, wręcz gorzka kawa, minimalne owocowe akcenty, dobra słodowa podstawa [3.5]
        Wysycenie: dla mnie zdecydowanie za mocno wygazowane [3]
        Opakowanie: tonacja etykiety jak i ona sama nie podchodzą mi, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: Do wypicia ale tylko na raz i do zapomnienia

        Moja ocena: [3.55]
        Attached Files
        Last edited by becik; 02-10-2014, 19:29.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, pod światło rubinowe, delikatnie zmętnione. [4]
          Piana: Drobna ale nikła, generalnie jest tylko obrączka. [3]
          Zapach: Przyjemny, chmiel na pierwszym planie z nutami słodkich owoców, mango, trochę żywicy, i delikatne nuty palone, to co lubię w aromacie jasne piwo. Ale niestety mocy aromatów tutaj nie ma. [4]
          Smak: Tutaj równie dobrze jak w aromacie, przede wszystkim nuty chmielowe, pomarańcz, mandarynka, mango, generalnie słodkie pomarańczowe owoce i dalej delikatne nuty ciemnych palonych słodów. Gdzieś przewija się jeszcze nuta iglasta, żywiczna. Goryczka średnia przyjemna krótka ale pozostająca. Nuty palone są delikatne nawet lekko orzechowo-czekoladowe. [4]
          Wysycenie: Nie jest wysokie, fajne i poprawne choć potrafi się odbić [4]
          Opakowanie: Fantastyczne, Szałpiw jak dla mnie ma jedne z najlepszych etykiet na rynku. [5]
          Uwagi: Jest bardzo dobrze. Ciemne może niestety dość nie wielka intensywność aromatów ale nie od razu Rzym zbudowano, nowy browar trzeba się co nie co poduczyć

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • corsano
            Senior
            • 05-2013
            • 182

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami [5]
            Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała [4]
            Zapach: Średnio intensywny, głównie od słodu - karmelowy i palony, w tle nuty cytrusowe [3.5]
            Smak: Średnio pełne, karmelowe, lekko czekoladowe i kawowe, pod koniec wyczuwalne cytrusy, goryczka niska - przyjemna i krótka, bilans w stronę słodowości [4.5]
            Wysycenie: Średnio wysokie, optymalne [5]
            Opakowanie: Dobre, plus za pełen skład, kapsel czarny [4]
            Uwagi: Warka do 20.12.2014

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarność [5]
              Piana: Zwarta, czapa, zostawia okręgi na szkle. [4.5]
              Zapach: Wyraźne ale nie przesadzone amerykańskie cytrusy, przyjemne. [4]
              Smak: Podobnie jak w aromacie, przyjemne delikatne cytrusy, lekka kawa, trochę owocowości. Przyjemne ale mogłoby być tego wszystkiego więcej. [4]
              Wysycenie: Bardzo pijalne. [5]
              Opakowanie: Brawo za gwarę. Kolorystyka i wzornictwo dla mnie OK [5]
              Uwagi: Fajne piwko ale przy takiej cenie do pojedynczego zakupu.

              Moja ocena: [4.2]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nic tylko wyjąć Rush z odtwarzacza i jakiś black metal zapuścić. Pod mocne światło nie jest jednak taki czarny, tylko wiśniowy. [4.5]
                Piana: Niska, szybko opadła, pęcherzyki średnie nawet w kierunku do drobnych, ale cóż z tego... Do szkła nie chcą się lepić. [2.5]
                Zapach: Coś jak stout połączony z IPA. Czekolada i palone słody są na pierwszym miejscu. Później aromaty chmielowe: pomelo, lekka mandarynka, żywicy nie ma. [3.5]
                Smak: W smaku to już wyraźnie IPA. Goryczka duża, nie zalega jednak, jest fajnie podbudowana dużym słodem, głównie monachijskim. Czuć posmak gorzkiej czekolady i trochę kwaskowej nuty. Ogólnie piwo jest bardzo treściwe i syte, raczej nie na upały. [4.5]
                Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego. Wolałbym średnie w kierunku do niskiego. [3]
                Opakowanie: Na etykiecie nie podano stylu tego piwa. Podano za to bombową informację: WAŻNE Nie wstrząsać! Nalewać ostrożnie.
                Aż się wystraszyłem i nalewałem nad wanną z zamkniętymi oczami, na szczęście to strachy na lachy. [3.5]
                Uwagi: Bardzo smaczne piwo z miłą goryczką i tak samo miłym słodem. Warka do 05.10.2015.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami [4.5]
                  Piana: ciemnobeżowa, średnio obfita, zbita, ale szybko opada zostawiając pierścień i delikatny kożuszek, drobne i średnie pęcherzyki, ładny, gęsty lacing [4]
                  Zapach: palone słody, czekolada, trochę cytrusów, las iglasty [4]
                  Smak: zaznaczone palone słody, gorzka czekolada, odrobina słodyczy, lekko wyczuwalna kawa, delikatna kwaskowość słodowa, średnia w kierunku wysokiej, krótka, iglasto-grejpfrutowa goryczka dobrze kontrująca słodowość, piwo jest dość pełne i treściwe. [5]
                  Wysycenie: średnie -odpowiada mi, choć odbiło mi się raz [4]
                  Opakowanie: Pełny skład, drobna czcionka, jak zwykle znalezienie stylu piwnego graniczy z cudem, grafika adekwatna do nazwy. [2.5]
                  Uwagi: Niezwykle pijalne piwo, bogate smakowo, bez skrajności, na pewno jeszcze powtórzę. Tylko to opakowanie i cena odstraszają od kupna.
                  Warka 05.10.2015.

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎