Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Żniwa Chmielarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Żniwa Chmielarzy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Frittle
    Junior
    • 08-2013
    • 25

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn. Klarowny. [5]
    Piana: Bardzo niska, co jest efektem słabego nasycenia piwa dwutlenkiem węgla. Jej trwałość jest średnia. [3]
    Zapach: Z butelki aromat bardzo przyjemny - typowo chmielowy, charakterystyczny dla polskich gatunków chmielu. Za to po przelaniu do szkła czuć przede wszystkim zapach słodowy. [3.5]
    Smak: Czuć delikatnie alkohol, co w połączeniu z znaczną słodyczą daje skojarzenie z likierem. Na szczęście z czasem wyczuwalny staje się chmiel. Goryczka na średnim poziomie - porównując do innych piw w stylu Polish IPA. [3.5]
    Wysycenie: Z pewnością za niskie. [2.5]
    Opakowanie: Podoba mi się. Design może nie jest wybitny, ale solidny na pewno. Zwraca uwagę na półce w sklepie. Wszystkie wymagane informacje co co składu, zawartości alkoholu i ekstrakcie początkowym są zawarte. [4]
    Uwagi: Takie bezpretensjonalne piwo. Średnie w kategorii Polish IPA. Na pewno nie pokazuje, że polski chmiel jest odpowiedni do IPA. Można wypić z przyjemnością, bez uniesień. Większych wad nie stwierdziłem, a widziałem bardzo krytyczne opinie.

    Moja ocena: [3.5]
    Last edited by Frittle; 19-10-2014, 11:14.
    Blog: http://piwnyrap.pl
    Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmętniony. [4]
      Piana: Kremowa, wysoka, dość sztywna, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
      Zapach: Słód, karmel i owoce, chyba trochę tropikalne... [4]
      Smak: Wytrawna, orzechowa goryczka, tło karmelowa, a nawet toffi, zza węgła jednak ostry, intrygujący chmiel dokłada do pieca . [4.5]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, pełne info jest, jedynie jakość etykiet mogłaby być wyższa, bo po transporcie plecakowym z WFP i leżakowaniu w lodówce eta wygląda (inne z Redena też), jak po szlaku "od Lenino do Berlina" . [4]
      Uwagi: Dałem notę ciut zawyżoną za smak, bo chciałbym takie piwo przeleżakować, żeby się lepiej ułożyło i ubogaciło, ale to niepaster, więc nie ryzykowałem...

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziana z delikatną opalizacją. [4]
        Piana: Dość obfita, drobno zbudowana, szybko się dziurawi, gdzieniegdzie zdobi szkło [4]
        Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, słodowy, kandyzowana papaja, suszona morela. Dość typowy dla PIPA. [4]
        Smak: Pełne, karmelowe, goryczka szlachetna średnia do średnio-niskiej. [3.5]
        Wysycenie: Średnie, jest ok. [5]
        Opakowanie: Bardzo ładne, zawiera komplet informacji. Niestety słaba wytrzymałość po rozmoczeniu, co powoduje liczne uszkodzenia etykiety w transporcie. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 15.11.2014. Całkiem przyjemne PIPA, z charakterystyczną dla Redenowskich Ale karmelowością.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6119

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętnawy bursztyn. [3.5]
          Piana: Podczas nalewania średnia. Na dłużej warstewka 2-3 mm z lacingiem. [3.5]
          Zapach: Magii... wielka szkoda. [2]
          Smak: Słodkawe magii, karmel, lekko kwaśnawa goryczka. [2.5]
          Wysycenie: Średni. [3.5]
          Opakowanie: Trochę "żarówiasta" grafika ale trochę oryginalnie jest [3.5]
          Uwagi: Muszę sprawdzić jakąś następną warkę czy to jest prawidłowość czy wypadek przy pracy. Poprzednie oceny były raczej pozytywne.

          Moja ocena: [2.575]

          Data: 15.11.14
          Attached Files
          Last edited by Javox; 21-10-2014, 09:58.

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: przyjemny zapach chmielowy. Przez chwilę po otwarciu poczułem nawet owoce. Zapach nie jest zbyt intensywny.
            kolor: ciemnobursztynowy, miedziany
            piana: mała, ale się trzyma. Lekko oblepia szkło.
            smak: W smaku dominują głównie aromatyczne chmiele i lekka karmelowość. Goryczka jest średnia. Nie jest zalegająca. Nie wiedziałem że polskie chmiele są takie dobre . Do tej pory czułem je chyba tylko w piwach kormorana (jasne niefiltrowane i plony). Tutaj są zdecydowanie wyczuwalne.
            opakowanie: bardzo ładna, zadbana, ciekawa i nietypowa etykieta! Plus wszystkie informacje jakie tylko mogą być. Łącznie z temperaturą podania i informacją o bezzwrotności butelki.

            7/10 - dobre piwo.

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Miedziany, opalizujący.
              Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
              Zapach: Słodowość ze szczyptą karmelu i wyraźny aromat chmielowy, o charakterze ziołowym, kwiatowym, lekko owocowym.
              Smak: Dosyć treściwe. Wyraźna słodowość z karmelowo-biszkoptową nutą i średnio intensywne posmaki chmielowe o charakterze takim jak w zapachu: ziołowym, kwiatowym, lekko owocowym. Całość wieńczy średnia goryczka.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Niezłe.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko opalizujący. [4.5]
                Piana: Bardzo wysoka, początkowo utrudnia nalewanie. Do końca zostaje spory kożuszek, ładnie koronkuje. [4]
                Zapach: Ładny, kojarzy się z PLON-em Kormorana, szyszka chmielowa i susz kwiatowy. [4.5]
                Smak: Cytrusowa kwaskowość, słodkawa słodowość, posmak suszu, goryczka ziołowo-cytrusowa. Pełne, goryczka średnia, lekko zalegająca. [4]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Podobają mi się etykiety Redena, czytelne, wszystko ładnie rozpisane. [4.5]
                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, chyba już można powiedzieć, że "typowe" polskie IPA. Ten aromat i posmak suszu kwiatowego, cytrusów i szyszki chmielowej jest bardzo charakterystyczny. Piwo zbalansowane, jest spora baza słodowa, goryczka nie przytłacza, choć niestety trochę zalega. Polecam! Warka do 15.11.14.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • Zapiety
                  Junior
                  • 09-2009
                  • 3

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miedziany [4]
                  Piana: mało trwała, ale ładnie oblepia szkło [2]
                  Zapach: Słodki, lekko malinowy, czuć też zapach słodu [4]
                  Smak: Spodziewałem się czegoś bardziej goryczkowatego i bardziej charakterystycznego, albo raczej charakternego, ale wad raczej nie da się wyczuć. [4]
                  Wysycenie: Jak dla mnie idealne, nie lubię mocno nasyconych piw więc nie mogę dać innej oceny. [5]
                  Opakowanie: Typowe dla redenu, nic ciekawego po za krojem etykiety. [4]
                  Uwagi: Czekam na polską pszenicę w butelce

                  Moja ocena: [3.85]

                  Comment

                  • RobertK
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 113

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy [4]
                    Piana: ładna, niezbyt obfita ale utrzymuje sie do końca [4]
                    Zapach: słodowy i czuć chmiele w postaci żywiczno-trawiastej [4]
                    Smak: słody, karmel, świetna i konkretna goryczka, goryczka krótka dobrze kontruje słodowość, bardzo smaczne [5]
                    Wysycenie: niskie [5]
                    Opakowanie: bardzo ładne, podany skład nie ma sie do czego przyczepić [5]
                    Uwagi: Bardzo dobre, konkretnie nachmielone piwo, jak widać można zrobić z polskich chmieli porządne IPA, jak na razie według mnie najlepsze PIPA dużo wyraźniejsze niż w słodkawy Plon z Kormorana

                    Moja ocena: [4.5]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Kolor: Miedziany, zmętnione.
                      Piana: Przyzwoita, oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni/
                      Zapach: Słodkawy, śliwki, hibiskus, suszone owoce, zioła.
                      Smak: Suszone owoce, karmelowa słodycz, ziołowy chmiel, porządna ale krótka goryczka.
                      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
                      Opakowanie: Dokładny skład, ciekawa etykieta, firmowy kapsel.
                      Uwagi: Warka 26.05.15 Ciekawe, nietypowe podejście do polskiego chmielu, aromaty suszonych owoców trochę przypominają jakiś belgijski styl.
                      Attached Files

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny, lekko przyćmiony bursztyn [5]
                        Piana: jasny beż, drobna, zwarta, długo się utrzymuje, ostaje w szkle wtedy gdy piwo już jest wypite, osadza się na szkle sporymi pajęczynami [4.5]
                        Zapach: w miarę dobrze wyczuwalny, chmielowo-owocowy [4]
                        Smak: pełne, treściwe, momentami aż gęste, świetna goryczka, mocna ale nie zalegająca i nie ostro nachalna, jest stonowana pozostałymi smakami, fajny chlebowo-słodowy posmak oraz lekkie owocowe akcenty, całość bardzo dobrze zbalansowana, wszystkie smaki uzupełniają się [5]
                        Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: proste redenowe etykiety, są ok, firmowy kapsel [4.5]
                        Uwagi: Balem się, że znowu będzie to tylko żołądkowa gorycz, gorycz była mocna ale jednocześnie łagodna, świetne piwo

                        Moja ocena: [4.575]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 02-04-2015, 20:11.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎