Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Wielka Szycha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Wielka Szycha

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty z bardzo delikatną opalizacją. [4.5]
    Piana: Niezbyt obfita, drobno zbudowana z pojedynczymi większymi pęcherzykami, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
    Zapach: Średnio intensywny, dominujący chmielowy (trawiasto ziołowy), delikatnie słodowy. Jest też odrobina estrów, które nie przesadnie nie przeszkadzają. [4]
    Smak: Delikatna słodowość, średnie odfermentowanie. Goryczka średnia, może odrobinę zalegająca, ale w przyjemnym stylu. Dobrze pijalne. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Jedna z ładniejszy etykiet Redena, zawiera pełen skład. [5]
    Uwagi: Warka z datą do 30.11.2014. Bardzo przyjemny Bohemian Pilsner.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno słomkowy do jasno złotego. [4.5]
      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez ponad pięć minut, a następnie przez dłuższy czas pozostająca w postaci dość grubego dywanika. [4.5]
      Zapach: Dominuje chmiel o charakterze cytrusowo-ziołowym z delikatnym akcentem aromatów zbożowych. [4.5]
      Smak: Na pierwszym planie również przyjemne chmielowe nuty cytrusowe, przełamane lekkim chlebowym finiszem. Piwo jest dość lekkie w smaku i z pewnością wyższa treściwość przysłużyłaby mu się. Goryczka dobrze zaznaczona, odrobinę cierpka. [4]
      Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
      Opakowanie: Przyjemny wzór i krój etykiet. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.25]
      Last edited by YouPeter; 08-12-2014, 21:21.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Grapefruitowy, mętny. [4.5]
          Piana: Raczej wysoka, chociaż nieprzesadnie trwała. Biała, drobna, zostawia na ściankach wyraźne śladu. [3.5]
          Zapach: Słodowy, lekko ziołowy, cytrusowy, chmielowy, przyjemny, chociaż niezbyt intensywny. [3.5]
          Smak: Mam bardzo brzydką przypadłość - biorąc piwo, którego wcześniej nie piłem, ze sklepowej półki rzadko patrzę na cenę, styl czy inne właściwości; tutaj po kolorze, wyglądzie czy aromacie byłem przekonany, że mam do czynienia z polish IPA. Smak też jest dosyć daleki od pilsnera. I tu jest problem: piwo jest jak najbardziej smaczne, ale zdecydowanie nie w stylu, który został podany na etykiecie. Można tu znaleźć górnofermentacyjne owoce, wyraźną słodowość. W smaku jest lekkie, ale na pewno nie wodniste. [4]
          Wysycenie: Nieco wyższe by nie zaszkodziło. [4.5]
          Opakowanie: Jak inne piwa z tego samego browaru. Tylko skąd na butelce się wzięła naklejka ze składem po... Hiszpańsku? To piwo było wysyłane na barceloński festiwal? [4]
          Uwagi: Smakowało.

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, lekko zamglony. [4.5]
            Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest trwała. [4]
            Zapach: dość intensywny, wyraźne aromaty słodowe, jest również sporo chmielu, ziół, delikatny cytrus. [4]
            Smak: solidna, przyjemna baza słodowa, wyraźna goryczka, lekko w kierunku wysokiej, sporo nut chmielowych, ziołowych. [4]
            Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
            Opakowanie: grafika w stylu browaru, całkiem niezła, jest również skład. [4]
            Uwagi: warka do 01.09.2015.

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by rafael52; 26-07-2015, 18:16.

            Comment

            • WRoMAN
              Junior
              • 06-2015
              • 21

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglone złoto. Jak na brak filtracji piwa to bardzo klarowne. [4.5]
              Piana: Super piana! Gęsta, drobnopęcherzykowa, trwała, lacing. Na prawdę jest moc! [5]
              Zapach: Jest wyczuwalny chmiel, taki trawiasty, "zielony" aromat. Wspomnianych cytrusów, ja przynajmniej, nie wyczuwam. [4]
              Smak: Podobnie do smaku, czuć chmiel, jest słodowość. Goryczka gdzieś się tam przewija, ale nie jest dominująca, raczej gdzieś pod koniec delikatnie akcentuje swoją obecność. [4]
              Wysycenie: Dla mnie odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Dałbym 4,5 ponieważ etykieta jest ładna, dobrze to wygląda, ale data ważności naklejona za pomocą etykieciarki (w stylu - cena w sklepach Społem) wali po prostu na łeb całą tą misterną produkcję.... [3.5]
              Uwagi: Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, a mimo to całkiem klarowne. Warka do 15.07. Zgapiłem się i wypiłem.... 11 dni po terminie

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Czy ten produkt można jako tako porównać do Warmińskich Rewolucji?

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowa [4.5]
                  Piana: dość mierna, po nalaniu dość szybko opadła do obwódki wokół plastiku [2.5]
                  Zapach: miły, delikatny, kwiecistej łąki w lecie [3.5]
                  Smak: dość pełne i treściwe jednocześnie lekkie, miła, wyraźna goryczka, przyjemna w smaku, delikatne owoce w tle, minimalny cytrus, finisz chmielowo-słodowy, całość świetnie zbalansowana [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: plastik na WFP, logo na nalewaku, wafle były [4]
                  Uwagi: Bardzo dobre zwykłe, normalne piwo wypite z przyjemnością

                  Moja ocena: [4.15]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 20-11-2018, 20:43.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12202

                    #10
                    Teraz to piwo nie jest bursztynowe, tylko jasne słomkowo-złote.

                    Bohemnian Pilner, 12% ekstr, 5% alk. W składzie jest m.in Saaz, ale rządzi Lubelski z Marynką.
                    Czyli szorstko, łodygowo-ziemiście, trochę ziołowo. Kolejny przykład, że te nasza chmiele IMO nadają się fajnie do belgów, ale niezbyt pasują do pilznerów, gdzie liczy się czysty smak i aromat.

                    Piwo mi przypomina takie oldskulowe polskie rzemieślniki, takie na dobrym poziomie. Szorstko, ale dobrze się to pije. Ma swój urok.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎