Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] CDA Cascadian Dark Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    Zarzecze, [Wrężel] CDA Cascadian Dark Ale

    Ekstr. 16,5%
    Alk. 6,9%
    Goryczka 68 IBU

    Chmiele: Magnum, Chinook, Cascade, Palisade, Rakau

    Aromat - jeste żywiczna chmielowość, ale też podpalane tony słodowe
    Piana - dość wysoka, w miarę gęsta, kremowa, zostaje na szkle
    Barwa - smolista, nieprzejrzysta, pod światło wychodzi ciemny brąz
    Wysycenie - umiarkowane, łagodnie podszczypuje
    Smak - goryczka wyraźna, ale w sumie wyważona, nie przykrywa reszty smaków, ma tony chmielu ale również paloności, trochę cytrusów. Potem wyraźne tony palonego słodu, karmelu
    Treściwość - zdecydowanie pełne, nie ciężkie

    Przyjemne piwo, goryczka wyraźna, ale fajne tony słodu dają udany balans i nadają piwu pijalności. Nowa szata graficzna, nie krzykliwa, moim zdaniem udana. Generalnie odczucia jak najbardziej pozytywne

    Kupione w Delikatesach Familijnych na Chojnowskiej we Wrocławiu.
    Last edited by darekd; 27-02-2015, 23:39.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Absolutnie czarny i piekielnie smolisty. [5]
      Piana: Kremowa, wysoka, ale bąble lekko za grube. Lepi się przyzwoicie do ścianki szkła. Finisz na dwa palce. [4]
      Zapach: Czekoladowy i iglasty. Aromat jest dość wyraźny i przyjemny. Słód i chmiel świetnie zbalansowany. [4.5]
      Smak: Goryczka średnia do wysokiej jak na ten styl. Żywica, cytrusy, też trochę jakby pieprz. Słód też jest wyraźny, jest nawet lekki karmel, ale też skórka od ciemnego chleba i spora stoutowa paloność. Obok czekolady pojawia się nawet kawa. Piwo jest pełne, treściwe, ale wchodzi tak szybko jak latem lekki, niemiecki pils. Czegóż chcieć więcej ? [5]
      Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta jak na zdjęciu powyżej. Podano pełny skład, a nawet temperaturę górnej fermentacji. Jest to 19°C. Ten biały pasek u dołu jakoś nie pasuje do reszty. [4]
      Uwagi: Yes, yes, yes... jak mawiał nasz pajacowaty były premier. Dawać mi takich piw więcej! Goryczki dużo, słodu dużo, a przyjemności z picia jeszcze więcej. Piwo z datą do 17.08.2015.

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny z przebłyskami pod światło. [4.5]
        Piana: Kremowa, obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Średni do dość intensywnego typowy dla BIPA. Jest chmiel (cytrusy, iglaki), prażony słonecznik i nieco aromatów słodowych kawa i czekolada. [4]
        Smak: W smaku znacznie mniej amerykańskiego chmielu niż w aromacie, a i palność ogranicza się do gorzkiego kakao z karmelem. Goryczka na poziomie średnim, niestety ziołowa i nieprzyjemnie zalegająca. [3]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
        Opakowanie: Nowy projekt etykiet Wrężela jest znacznie lepszy, absolutnie pełen skład i informacja postała na etykiecie za co duży plus, brakuje jedynie dedykowanego kapsla. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 17.08.2015. Niestety kolejna receptura z browaru Wrężel, która nie specjalnie trafiła w mój gust. Niestety prezentuje się lepiej niż smakuje.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Kolejne CDA/BIPA które jest american stoutem. Kiedy to się skończy i zaczną je nazywać prawidłowo?

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #6
            A czemu tu zadajesz to pytanie? Napisz do "ónych".
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              #7
              Do wszystkich? Nie, za dużo tego i też specjalnie mi nie zależy. Poprostu nie będę kupował polskich CDA tylko american stouty

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #8
                No to po co spamujesz jak nie masz nic do powiedzenia a odpowiedzi nie oczekujesz?
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #9
                  Bo je piłem i wyrażam zdanie. Mam do powiedzenia o nim to co napisałem. Że to średnio chmielony stout. Nie wiem po co ty piszesz tutaj? Jeśli tak cię boli to weź apap i nie zawracaj dupy normalnym ludziom.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ekipa kontraktu będąca na festiwalu w Krakowie bardzo zachwalała to piwo i była z niego zadowolona, jak mniemam. Ja mniej. Słaby aromat chmielowy, dobra choć średnia goryczka, czekolada i kawa w smaku. Czyli mierny, dostateczny i dobry = średnia "trzy"

                    I jak widzę nie jestem odosobniony w opinii, że polskie browary/kontrakty mają problem w prawidłowym klasyfikowaniu wyrobów i często piwo ciemne, mocniej chmielone ameryką z rozpędu oklejają jako CDA/BIPA.

                    Comment

                    • jaw7
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 173

                      #11
                      Zapach to cytrusy ,czekolada i słodowość.
                      Smak to cytrusy, lekka paloność,czekolada+kawa.
                      Piwo treściwe i bardzo pijalne .
                      Niespodziewanie bardzo dobre cascadian dark ale.
                      Moja ocena 5/6

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Moje wrażenia są bardziej w kierunku Leony niż Jaw7 (może dlatego, że też piłem na Beerweeku i to jako pierwsze). Zdecydowanie za duża, trochę nawet agresywna paloność przeszkadzała mi trochę i powodowała, że piwo nie było dla mnie zbyt pijalne. Reszta wrażeń z degustacji też przeciętnawa.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny nieprzejrzysty. [4]
                          Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, ale raczej nietrwała. [3.5]
                          Zapach: Słód, karmel, czekolada, w tle trochę chmielu. [4]
                          Smak: Gorzka czekolada, popiół, ślad karmelu, skontrowany subtelną wytrawną goryczką. [4]
                          Wysycenie: Niewysokie raczej. [4]
                          Opakowanie: Nowa (chyba) stylistyka browaru, lepsza od poprzedniej i to tyle dobrego. [3]
                          Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, choć z pewnością nie za dużo i nie za często...

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
                            Piana: Ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa i obfita. Utrzymuje sie długo i pięknie oblepia ścianki szkła. [4.5]
                            Zapach: Ciemnie słody, trochę popiołu i czekolady. Wszystko to przełamane delikatnym chmielowym aromatem o leśnym charakterze. Intensywność średnia. [4.5]
                            Smak: Bazą jest wytrawny stout z lekkim popiołem w profilu i delikatną kwaskowatością od ciemnych słodów. Chmiele dobrze wyczuwalne ale nie dominują smaku. Goryczka o średniej intensywności, również lekko cierpka, pojawiająca się po pewnym czasie. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
                            Opakowanie: Wreszcie zmiana szaty graficznej. Całość prezentuje się na prawdę dobrze, jest nowocześnie, czytelnie i z klasą. Wszystkie ważne informacje wymienione są na etykiecie. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenie to czcionka przy opisie piwa - jest nieproporcjonalnie duża. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.5]
                            Last edited by YouPeter; 13-03-2015, 22:35.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Granik
                              Junior
                              • 08-2009
                              • 27

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolejne CDA/BIPA które jest american stoutem. Kiedy to się skończy i zaczną je nazywać prawidłowo?
                              Mam podobne odczucia. O ile aromat jest w porządku, tak w smaku zdecydowanie za bardzo palone jak na CDA.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎