Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziedzice, AIPA żytnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dziedzice, AIPA żytnia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny bursztyn, delikatna mgiełka w klarowności [5]
    Piana: gęsta, drobna, beżowa, utrzymuje się bardzo długo, zostaje w szkle gdy nie ma już piwa [4.5]
    Zapach: słaby, kwiatowo-chmielowy, lekkie owoce [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, wręcz gęste, przyjemna, mocna chmielowa goryczka ale świetnie skontrowana zbożowym akcentem, który łagodzi ją tak, ze razem tworzą świetny smak, w tle wyczuwalny owoce, delikatne słodkie nutki w kącikach ust [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: ładna etykieta, brak mi tylko do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Świetne piwo, tyle w temacie

    Moja ocena: [4.4]
    Attached Files
    Last edited by becik; 12-04-2015, 15:18.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • t0malson
      Junior
      • 11-2009
      • 7

      #3
      Partia 8 termin do 24.06.15 - wręcz duszący diacetyl.
      Piwo ogólnie przypomina angielskie ale - brak zapachu typowego dla amerykańskich chmieli, pod cebularzem czuć raczej ziołowy aromat, nie cytrusy. Goryczka wyraźna, lekko zalegająca.
      Barwa podchodzi pod miedzianą. Żyto jest, piwo treściwe, wręcz zapychające.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Kolor: Miedziany, lekko zamglone.
        Piana: Praktycznie żadna, to co udało się wymusić znika po chwili.
        Zapach: Słodki, miodowo-herbaciany z nutkami owocowymi. Bardziej przypomina amber niż aipa.
        Smak: Biszkopty, owoce, lekka przyprawowa ostrość. Oleista konsystencja. Dość długa tytoniowa goryczka, lekko zalegająca.
        Wysycenie: Średnie.
        Opakowanie: Nic ciekawego, niedokładny skład.
        Uwagi: Warka 24.06.15 Data ważności zapisana długopisem, kraft pełną gębą . Taki mniej wyważony Maorys z Bojanowa. Do wypicia ale nie zachwyca.
        Attached Files

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika t0malson Wyświetlenie odpowiedzi
          Partia 8 termin do 24.06.15 - wręcz duszący diacetyl.
          Piwo ogólnie przypomina angielskie ale - brak zapachu typowego dla amerykańskich chmieli, pod cebularzem czuć raczej ziołowy aromat, nie cytrusy. Goryczka wyraźna, lekko zalegająca.
          Barwa podchodzi pod miedzianą. Żyto jest, piwo treściwe, wręcz zapychające.
          Szkoda, bo pite przeze mnie w Browarze ze dwa czy trzy tygodnie temu było pyszne.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn z średnim zmętnieniem. [4]
            Piana: Dość obfita, bardzo ładnie zbudowana drobna i zbita, średnio trwała, przyjemnie zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Słaby (jeżeli chodzi o intensywność), miodowy, nieco owocowy, drewniany. [3]
            Smak: Delikatnie owocowe, sporo słodowej słodyczy bardziej przypomina wersje imperialną co nie jest dziwne przy 18° Plato. Goryczka średnia w ziołowym stylu. Piwo jest gładkie ale ciężko określić na ile to zasługa żyta a na ile niskiego wysycenia. [3.5]
            Wysycenie: Dość niskie, mogło by być nieco wyższe. [4]
            Opakowanie: Nie zachęca mnie szczególnie ta etykieta, brak pełnego składu. [3]
            Uwagi: Warka z datą do 24.06.2015. Niczym szczególnym nie zachwyca.

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎