Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] Hoppy Hour AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Marysia, [Fabryka Piwa] Hoppy Hour AIPA

    14 Plato, alko 5,7%, IBU 60. Piwo z Częstochowy

    Piana - początek piana średnia potem cieniutka warstewka i spory lejsing.
    Barwa - czerwonawy, ciemniejszy bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - karmel, maggi.
    Smak - słodkawe, gorzkawe, karmelowe. Goryczka średnia. Cytrusowość bardzo słabo wychodzi z pod efektu "maggi"

    Jak to piwo dotrzyma przez całe lato do 15.10.15 jeżeli już jest sos sojowy!?

    Jedyny plus to dobrze dopracowana metryczka.
    Attached Files
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Errata: Wyprodukowano dla Fabryka Piwa Sp. z o.o. Częstochowa.

    Uwarzono: w Mini browarze "Marysia" w Szczyrzycu.
    Last edited by Javox; 07-05-2015, 10:22.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy z miedzianym odcieniem, zmętnienie nieco poniżej średniego. [4.5]
      Piana: Dość obfita, przeciętnie zbudowana, trwałość poniżej średniej, przeciętnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, karmel, biszkopt, miód, nieco owoców i cytrusów, niestety pojawia się też maggi. [3]
      Smak: Identycznie jak w aromacie, wyłączając nawet efekt glutaminianu jest przeciętnie smacznie. Goryczka nawet nieco ponizej średniej ale w dość nieprzyjemnym ziołowo-alkoholowym stylu. [2.5]
      Wysycenie: Średnie. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo przypadło mi do gustu, jest też pełen skład. Jedynie papier mógł by być lepszy. [4.5]
      Uwagi: Warka z datą do 15.10.2015. Trzy słowa określają to piwo Maggi American IPA. Z czasem można się do tego smaku przyzwyczaić, ale tak czy inaczej piwo jest raczej kiepskie.

      Moja ocena: [3.075]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany z czerwonym odcieniem, lekko zamglone. [3.5]
        Piana: Średniowysoka, bardzo trwale oblepia szkło. [4]
        Zapach: Mało wyrazisty, karmelowy, jakieś zioła i trochę miodu. Wymienione na etykiecie amerykańskie chmiele są tylko tam, bo nie w aromacie. Ani cytrusów, ani iglaków. [2]
        Smak: Smakuje jak kiepski ESB. 60 IBU tu nie czuć. Jest natomiast karmel i gorzkie zioła wyjęte z jakiejś nalewki. Znów brakuje tego co daje Citra, Chinook czy Cascade. [2.5]
        Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. [3.5]
        Opakowanie: Ładny obrazek na etykiecie, natomiast papier jest słabej jakości i niechlujnie przyklejony. Nie wiedzieć czemu wszelkie info podane jest najpierw w języku angielskim, a później naszym. [3.5]
        Uwagi: Jednorazowy zakup, więcej nie kupię. To ma być AIPA?!
        Warka 15.10.2015.

        Moja ocena: [2.625]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbata, klarowne. [4]
          Piana: Oblepia szkło, szybko opada do warstwy na powierzchni. [3.5]
          Zapach: Średnio przyjemny. Karmelowy z nutką sosu sojowego. Cytrusów czy owoców tropikalnych ani śladu. [3]
          Smak: Ziołowo-karmelowe. Dość wysoka tytoniowa goryczka. Sos sojowy w posmaku. [3]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: Fajny art, dokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 01.16 Faktycznie bardziej przypomina (słabe) ESB niż AIPA.

          Moja ocena: [3.2]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 17-08-2015, 22:05.

          Comment

          • Mars276
            Senior
            • 07-2014
            • 134

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, piwo jest idealnie klarowne. [5]
            Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Trwała. Pozostawia ładny lacing. [4.5]
            Zapach: Aromaty chmielowe (głównie cytrusowe) przemieszane są z diacetylem. Niestety nie jest za dobrze. Masło wchodzi na pierwszy plan. [3]
            Smak: Piwo jest półwytrawne. Średnio pełne. Goryczka średnia, trochę zalegająca, trawiasta. W smaku czuć odrobinę grapefruity i sporo masła. Daje się wypić, ale nie jest najlepsze. [3]
            Wysycenie: Średnie. Idealne. [5]
            Opakowanie: Etykieta bardzo mi się podoba. Wszystkie potrzebne informację dodatkowo na plus. [4.5]
            Uwagi: Po degustacji Deep Space, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie, spodziewałem się tutaj czegoś dużo lepszego. Mam nadzieję, że kolejne piwa z Fabryki piwa będą na poziomie ich stoutu, a nie na poziomie Hoppy Hour. Uważam, że temu akurat browarowi warto dać kredyt zaufania, bo są zdolni do wielkich rzeczy. Tym razem niestety nie wyszło.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziano-herbaciany, bez klarowności [5]
              Piana: Mimo, że od tego stylu nie wymaga się czapy piany to jednak jej sekundowa redukcja do prawie żadnej do mnie nie przemawia. [3]
              Zapach: Pierwsza chwila po otworzeniu butelki to feria amerykańskich chmieli, cytrusowość i ziołowość atakuje. Po przelaniu nadal to mamy w szklance ale pojawiają się też w tle nuty karmelowe które zaczynają z czasem dominować. [4]
              Smak: To taki klon Ataku Chmielu z wersji bardziej karmelowych. Goryczka i cytrusy są wyraźne i przyje mne na początku picia, z każdą jednak minutą zostają przytłoczone karmelem. Finisz goryczki wyraźny, trawiasty, ściągający, przyjemny. [4]
              Wysycenie: OK, nigdy nie rozumiem tego punktu i co tutaj mam oceniać [5]
              Opakowanie: Duża 5 Fajne wzornictwo, ciekawa nazwa i nawiązujący do niej obrazek. Plus pełnia informacji. Mnie się podoba [5]
              Uwagi: Nie podzielam do końca poprzednich ocen - to jest porządna AIPA w stylu który wyznacza Atak Chmielu w swojej karmelowej wersji. Porządne piwo. Może te przyprawowe efekty są w tle ale nie przeszkadzają w piciu. Ja wypiłem z przyjemnością.

              Moja ocena: [4.05]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: lekko zamglony bursztyn, ładnie opalizuje [5]
                Piana: średnia, drobnopęcherzykowa, średniotrwała, ładnie oblepia szkłod [3.5]
                Zapach: Świerzo po przelaniu, owoce tropikalne, cytrusy, delikatna żywica, po kilku minutach amerykańska chmielowość znika, za to wyczuwalny jest miód i maggi [3]
                Smak: umiarkowana słodowość, średnia pełnia, delikatna słodycz, średnia, niezbyt przyjemna, zalegająca gorycz tytoniowo-ziołowa [2.5]
                Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Oryginalna grafika, pełny skład, trochę przekombinowana z tyłu. [4]
                Uwagi: Świeżo po otwarciu przyjemny zapach, ale po kilku minutach(po ogrzaniu) piwo się pogorszyło się. W pierwszych łykach było nawet ok. ale potem przychodzi ta nieprzyjemna goryczka.

                Moja ocena: [3.075]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. [5]
                  Piana: Ładna, biała, ale niezbyt trwała. Przeciętnie wysoka. [3]
                  Zapach: Przyjemny, chmielowy, cytrusy, żywica, ale nieprzesadnie mocny, tym bardziej szkoda, że spod tego przebija się delikatny aldehyd. [3.5]
                  Smak: Piwo mocno owocowe, także cytrusowe, ale goryczka jest raczej niska jak na styl. Słodowość i pełnia całkiem spora, jak dla mnie niewystarczająco skontrowana przez goryczkę. W sumie piwo pije się całkiem przyjemnie, ale brakuje mu charakteru i wspomnianej wcześniej goryczki. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
                  Opakowanie: Etykiety mi się podobają, informacji sporo. [4.5]
                  Uwagi: Są lepsze piwa w tym stylu na rynku.

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  • Piwny_Radek
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 108

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo zmętniona miedziana ciecz. [3.5]
                    Piana: Puszysta, drobnopęcherzykowa pian, która z czasem szybko redukuje się do kożucha i w takiej też formie pozostaje do końca degustacji [3.5]
                    Zapach: Z butelki wydobywa się ładny aromat owoców tropikalnych i cytrusów. Niestety cały czar pryska wraz z przelaniem piwa do szkła, gdzie czuć stary chmiel, skarpetę, diacetyl i karton. Dopiero gdzieś w oddali wyczuwalna jest nuta żywicy z karmelem oraz kapką miodu. [2]
                    Smak: W smaku przeważa słodowość z karmelową słodyczą, skórką chleba oraz paskudnym posmakiem siana, skarpet i kartonu. Z czasem pojawia się skromniutki posmak brzoskwini, mandarynki i słodkiej pomarańczy. Goryczka średnich rozmiarów, w dodatku nieprzyjemnie zalegająca. O dziwo pomimo tych wszystkich nieprzyjemności, piwo zachowuje całkiem przyzwoitą pijalność. Treściwość poniżej średniej, do tego lekko odczuwalny alkohol. [2.5]
                    Wysycenie: Niskie [2.5]
                    Opakowanie: Jest kapsel, jest pełny skład, tylko ta etykieta jakaś taka sobie. [3.5]
                    Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...ryka-piwa.html

                    Moja ocena: [2.525]
                    http://piwnyradek.blogspot.com/
                    http://instagram.com/piwnyradek

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: przybrudzony bursztyn, mętne [4.5]
                      Piana: beż, jasny, drobna, zwarta, utrzymuje się dłuższy czas, osadza się na szkle w niedużych ilościach [4]
                      Zapach: słaby, lekko zwietrzałego piwa (zapach ucieka), głównie słodowo-owocowy [3.5]
                      Smak: pełne, treściwe, fajna mocna goryczka ale nie zalegająca, w tle fajne owocowe akcenty, solidna zbożowa podbudowa [4]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: fajna etykieta ale bez podanego miejsca produkcji, dedykowany kapsel [4]
                      Uwagi: fajna przyjemna AIPA, wypita z przyjemnościa bez wstrętnych goryczkowych, nieprzyjemnych dominacji

                      Moja ocena: [3.9]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • grejwi
                        Member
                        • 08-2014
                        • 78

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciany, wpadający lekko w pomarańcz. Bardzo mętne. [4.5]
                        Piana: Niska i drobna. Opada do trwałej obrączki. Dość ładnie osiada na ściankach. [3.5]
                        Zapach: Z butelki cytrusowo, żywicznie i trochę karmelowo. Po przelaniu do szkła dominuje specyficzna nuta kwiatowo-perfumowa; przywodzi też na myśl zapach niektórych miodów. Jest to ciekawe ale i mdlące. Wraz z ogrzewaniem uwydatnia się karmel. Z czasem naprzemiennie dominuje ten specyficzny miód i karmel. [4]
                        Smak: Goryczka grejpfrutowo-kwiatowa. Średnio mocna, ale zalegająca. Alkoholowe rozgrzewanie w gardle in minus. Męczące z perfumowymi nutami. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4.5]
                        Opakowanie: Skład i parametry szczegółowe, etykieta ładna, bardzo fajny wzór kapsla firmowego (po raz pierwszy kapsel na degustowanym piwie, tak przyciągnął moją uwagę) . Było by genialnie, ale całość psuje naprawdę kiepski papier, który przy złapaniu wilgoci sprawia wrażenie starej gazety. Do tego etykieta nierówno naklejona. [4]
                        Uwagi: Warka do 10.03.2016.

                        Generalnie niby dość stylowe, całkiem sporo aromatów, ale nie ujęło mnie zbytnio. Niby duże bogactwo, ale nie wprawia w zachwyt, jeśli chodzi o ogólne wrażenie.

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Dość zwyczajne, jak na dzisiejsze czasy piwo. Bez większych wad, ale i bez efektu wow. Dobrze się pije i podobnie jak Atak Chmielu beergeekow nie zaskoczy. W tej masie piw i tak znaleźć to piwo to cud...

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy (ciemny), zmętniony lekko [4]
                            Piana: jasna opadłą z czasem tworząc lacing [4]
                            Zapach: słodki, karmelowe nuty słodów do tego trochę chmieli amerykańskich, głównie cytrusowo-owocowych. Wyłazi miód i kwiaty, z czasem sos sojowy albo coś w tym stylu. [3]
                            Smak: Słodkawe słody z dominacją karmelu. Goryczka niezbyt intensywna pół-szlachetna, ziołowo-cytrusowa. [3.5]
                            Wysycenie: Wysokie do średniego - optymalne [4]
                            Opakowanie: Dziwnie to wygląda a pis na kontrze mało czytelny [3.5]
                            Uwagi: Jak dla mnie - za słodkie.

                            Moja ocena: [3.425]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎