Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Piwo a la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Piwo a la Grodziskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasna żółć, mętne [5]
    Piana: biała, drobna, dość obfita, opada jednak zauważalnie [3.5]
    Zapach: słaby, wędzonka typowa dla grodziskich i słód [3.5]
    Smak: leciutkie, jak dla mnie zbyt, momentami sprawia wrażenie rozwodnionego, smak to baardzo leciutka wędzonka pośród słodowych smaków, goryczka minimalna [3.5]
    Wysycenie: trochę za dużo, mimo, ze wiem że ten styl powinien być porządnie nagazowany [3.5]
    Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel, tylko nazwa? Nie rozumiem jej [4.5]
    Uwagi: Te wędzonki zaczynają być już nudne, wypite szybko bo pić mi się chciało, a i tak wypite bez większego smaku. Do posiedzenia przy piwie odpada. Piwo z typu "jedno z wielu", niczym się nie wyróżnia ani niczym nie powala. ot kolejna tylko etykieta i nazwa

    Moja ocena: [3.625]
    Attached Files
    Last edited by becik; 14-05-2015, 20:32.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno złoty, słomkowy, zamglony. [4.5]
      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
      Zapach: dominują przyjemne aromaty wędzonki i słodu, w tle lekkie akcenty chmielowe, ziołowe, wyczuwalny jest też delikatny diacetyl. [4]
      Smak: lekkie, orzeźwiające, delikatnie wędzone, wyczuwalna słodowość, goryczka wyraźnie zaznaczona, średnia, ziołowa, jak w aromacie delikatne nuty diacetylu. [4]
      Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: graficznie całkiem ładnie, brakuje trochę pełnego składu. [4]
      Uwagi: warka do 29.09.2015.

      Moja ocena: [4]
      Last edited by rafael52; 16-05-2015, 20:15.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: jasna żółć, mętne [5]
        Mętne i 5?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          Mętne i 5?
          Grodzisz powinien być klarowny?
          Jeśli tak to proszę o wybaczenie, niech administracja poprawi na 1

          PS, a zresztą nie, niech nikt nie poprawia, to moja subiektywna ocena i nikomu nic do tego jak oceniam, jak mi się podoba to daję 5
          Last edited by becik; 16-05-2015, 22:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Gdzieś czytałem że nawet był klarowany
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              Gdzieś czytałem że nawet był klarowany
              Czytam inne pozycje
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Shedao
                Senior
                • 09-2007
                • 900

                #8
                Ja też mam zakodowane w głowie, że grodzisz powinien być klarowny. Jednak oceniając kolor w ARTomacie kieruję się całkowicie subiektywnym odczuciem "podoba się/nie podoba się", a nie zgodnością ze stylem. Także ja tam becika rozumiem.

                Comment

                • Biniauer
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2013
                  • 123

                  #9
                  Tradycyjnie był klarowany karukiem.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                    Piana: Niezbyt wysoka i przeciętnie trwała, biała, drobna. [3]
                    Zapach: To piwo pachnie... Dziwnie. Nie jest to wędzonka, nie wiem, czy nie ma tu jakiejś nuty siarczanowej, ale pachnie jak... Spalony na węgiel chleb z kartoflami. Nie jest to aromat nieprzyjemny, ale zdecydowanie nie takiego oczekiwałem po grodziszu. [2]
                    Smak: Piwo ma wyraźny, chlebowy posmak, trochę przypominający ten, który zostaje w ustach po przełknięciu małobrowarowego, czeskiego pilsa. Wędzonka bardzo lekka, delikatna, prawie niewyczuwalna. Bardzo orzeźwiające. [4]
                    Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
                    Opakowanie: Nie wiem, o co chodzi z Piotrkiem, ale sama etykieta mi się podoba. Skład pełny, poza tym informacji niewiele. [4]
                    Uwagi: Dziwne to piwo. Z jednej strony smakowało mi, z drugiej - nie przypomina mi w żaden sposób grodziszów, które piłem do tej pory.

                    Moja ocena: [3.3]

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Grodzisz powinien być klarowny?
                      Był krystalicznie klarowny, o ile nie był zepsuty.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Na zdjęciu becika wcale nie jest mętny, a co najwyżej zmętniony, a tak poza tym dobór szkła dość niefortunny.
                        Last edited by e-prezes; 18-05-2015, 07:29.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          "Zmętniony" to również nie jest "klarowny". Grodziskiego w zgodzie z oryginałem jeszcze nie zrobił nikt, nie wiem czemu, skoro wiadomo jak to powinno iść, bo jest znana instrukcja technologiczna.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na zdjęciu becika wcale nie jest mętny, a co najwyżej zmętniony, a tak poza tym dobór szkła dość niefortunny.
                            Dla mnie był mętny i tak napisałem.
                            Szkło niefortunne dla kogo? Dla mnie na pewno nie, piję w czym chcę i jak mi jest wygodniej.

                            Jak pamiętam to oryginalne grodzisze z Grodziska zawsze były mętne (czy zamętnione). Nie kojarzę nawet ostatnich a'la grodziszy które byłyby klarowne.

                            Dla ciekawości przejrzałem opinie 3 różnych grodziszy z Pinty, prawie wszędzie był opis - "Mętne".

                            Pokażcie mi Panowie Anteks i Zgoda, opis na tym forum krystalicznie klarownego Grodzisza, który nie jest mętny/zamętniony.
                            Last edited by becik; 18-05-2015, 07:44.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Niefortunny, bo poprzez żłobienia słabo widać przejrzystość płynu. Jak chcesz to pij nawet w słoiku... sam używam musztardówki develey do porterów.
                              Last edited by e-prezes; 18-05-2015, 07:47.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎