Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] [Brasserie du Pays] Król Lata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SirBartBart
    Member
    • 05-2014
    • 33

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny, wręcz słomkowy. Duże zmętnienie, osad drożdżowy. [4.5]
    Piana: Nic specjalnego, w kierunku słabości. Średnia, dość szybko opada i niewiele z niej zostaje. [2.5]
    Zapach: Bardzo fajna strona piwa, choć mógłby być trochę intensywniejszy. Cytrusy(skórka pomarańczy) i kolendra. Średnio intensywny, ale bardzo przyjemny i rześki. Czuć też lekko te płatki owsiane. Bardzo fajny! [4.5]
    Smak: Fajna gładkość od płatków owsianych, poza tym orzeźwienie typowe dla wita, a i średnia, raczej krótka goryczka na końcu umila doznania. Generalnie czuć, że kolaboranci nie ściemniali i piwo ma zaznaczone wszystkie elementy, o których mowa. Trzeba uważać z osadem drożdżowym, bo jest naprawdę pokaźny i może przeszkadzać w czerpaniu przyjemności z piwa. [4]
    Wysycenie: Raczej wysokie, zdecydowanie bardziej je odczułem niż poprzednicy. Choć nie jest przegięte, zdecydowanie "w stylu". [4]
    Opakowanie: Opakowania Pinty są ok, ale nie rzucają się w oczy, choć też w nie nie rażą. Jest komplet informacji o piwie, za to plus do trójki. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #17
      Pite na Hevelce było BARDZO kwaśne, prawie jak kwachy z pinty.
      Nie mówię, ze złe, bardzo mi smakowało, świetnie zbożowe, owsianka wyczuwalny, Chmiele w postaci kwaśnych owoców. Zastanawiam się czy ktoś jeszcze się z tym spotkał, czy ma być tak mocno kwaśne czy jednak z beczka na hevelce coś nie tak było
      Last edited by meszek0009; 03-08-2015, 13:50.

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladożółty, mocno zmętnione. [4]
        Piana: Biała, niepokaźna, ale świetnie trzyma się przez cały czas i krążkuje zacnie. [4]
        Zapach: Zbożowo-cytrusowy z lekkim podbiciem kolendry. Przyjemny. [4]
        Smak: Owsiana gładkość i treściwość (to drugie mniej pożądane w upalną noc jak dziś). Goryczka nieco przymglona, ale wyczuwalna. Pomarańcza plus kolendra również działają z umiarkowanie orzeźwiającym efektem. Bardzo OK, ale bez efektu WOW. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Pinta konsekwentnie robi swoje. Kolory lata plus reszta. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomka, mętne. [4.5]
          Piana: Ładna ale szybko opada oblepiając szkło. [3.5]
          Zapach: Cytryna, kefir, trochę przypraw. Lekka siarka w tle. [3.5]
          Smak: Gładkie, niezbyt kwaśne. Czuć kolendrę i gorzką pomarańczę. Nad wszystkim dominuje wysoka grejpfrutowa goryczka. [4]
          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4.5]
          Opakowanie: Standard Pinty, komplet informacji. [4.5]
          Uwagi: Warka 29.12.2015 W wersji lanej nie czułem siarki ale fakt faktem, że w upały piwo znika ze szkła błyskawicznie. Warte spróbowania mimo drobnej wady w aromacie.

          Moja ocena: [3.85]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 12-08-2015, 22:59.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomkowy, mętny [5]
            Piana: niewielka, drobnopęcherzykowa, po kilku minutach zostaje cienki kożuszek [3.5]
            Zapach: kolendra, cytrusy, płatki owsiane, trochę siarki(po ogrzaniu kukurydza) [3.5]
            Smak: Mimo niskiego ekstraktu piwo jest pełne, aksamitne, grejpfrut, kolendra, średnia-przyjemna cytrusowa(albedo grejpfruta) goryczka [4.5]
            Wysycenie: średniowysokie- poprawne [4.5]
            Opakowanie: Ładna grafika, pełny sklad, temp. i sposób serwowania, wszytko na miejscu i czytelnie. [5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo na lato. Podoba mi się dodatek płatków owsianych nadający piwu "gładkości". Minus za aromaty siarkopochodne, choć nie były one bardzo uciążliwe.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowe. Mętne [5]
              Piana: Niewysoka ale ładna, puszysta. Zredukowana do cienkiej warstwy. Koronkuje ładnie. [4]
              Zapach: Kolendrowo - cytrusowe. W tle trochę jasnego chleba i tropików [4]
              Smak: Bardzo cytrusowe, a ściślej pomarańczowe Goryczka spora, smakujaca jak gorzkie curacao. Czuć gładkość owsa i obecność słodu pszenicznego [4.5]
              Wysycenie: Wysokie. Może troszkę za bardzo... [4.5]
              Opakowanie: Styl Pinty, ładne kolory, full info [5]
              Uwagi: Bardzo letnie i orzeźwiające piwo. Ja tam siarki nie wyczulem ale z tym miewam problemy. Wyraźną siarkę wyczułem ostatnio jedynie w swoim bitterze... ;P
              Warka do 29.12

              Moja ocena: [4.325]

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, mocno zmętniony. [4.5]
                Piana: średnie pęcherze, niewysoka, szybko opada do drobnego wianuszka. [3]
                Zapach: przyjemny słodki kwiatowy, owocowy, trochę owsiany. nie zbyt intensywny [4]
                Smak: Gładkie, z dużą słodyczą i lekką niską goryczką. Czuć gładkość od płatków owsianych, piwo po prostu prześlizguje się przez usta. Czuć cytrynową kwaśność, delikatną, przyjemną, orzeźwiającą. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, choć czuć delikatne szczypanie po dziąsłach. [4.5]
                Opakowanie: Chyba najładniejsza etykieta pinty jaka wyszła w tym roku [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • wilanowiak1
                  Member
                  • 12-2014
                  • 32

                  #23
                  Dla mnie świetne, na ciepłe dni te 4% idealne a piwo mimo wszystko fajnie nachmielone i treściwe. Super!

                  Comment

                  • Carlo22
                    Senior
                    • 05-2012
                    • 182

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Barwa przypominająca cytrynową lemoniadę. Jasno słomkowa i dość mętna. [5]
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio duża, całkiem ładna i długo się utrzymuje. [4]
                    Zapach: Cytrusowy, wręcz cytrynowy, bardzo ładny. [4.5]
                    Smak: Podobnie jak w zapachu, do tego dość spora goryczka sprawiająca, że piwo jest jeszcze bardziej wytrawne. Bardzo orzeźwiające, idealne na lato. [5]
                    Wysycenie: Bardzo dobre, pasujące do piwa. [5]
                    Opakowanie: Bardzo ładne i czytelne. [4.5]
                    Uwagi: Brak

                    Moja ocena: [4.7]

                    Comment

                    • Ravf
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 264

                      #25
                      Miałem zamiar spróbować to piwo dużo wcześniej ale jakoś było mi nie po drodze. Pierwsze co można wyczuć to intensywną pomarańczę w zapachu i smaku, która komponuje się z Citrą. Goryczka jak na wita spora. Dodatek płatków wyczuwalny ale mimo to piwo jest dosyć wodniste, obawiam się, że bez nich mogłoby być słabo... Ogólnie idea witbiera z płatkami owsianymi wydała mi się ciekawa ale tutaj coś nie zagrało.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: słomkowy, mętny. [5]
                        Piana: niska, gęsta, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
                        Zapach: średnio intensywny, kolendra, cytrusy, skórka pomarańczy i owsianka. [4]
                        Smak: podobnie jak w zapachu cytrusy, gorzka pomarańcz, kolendra, lekko słodowy i kwaskowy, na finiszu cierpki. Dość mocna jak na witbiera goryczka, niezbyt przyjemna w piciu. Piwo jest gładkie i lekkie. [3.5]
                        Wysycenie: wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: jak na Pintę to nawet ładna etykieta, firmowy kapsel i mnóstwo informacji. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy, wyraźne zmętnienie [4.5]
                          Piana: bardzo mała, ale nawet ładnie oblepia szkło [3.5]
                          Zapach: intensywne żółte owoce z grejpfrutem [4.5]
                          Smak: dużo słodkiego żółtego grejpfruta, odrobinę cytryny, na finiszu lekka goryczka w typie miąższu grejpfruta; piwo lekkie i może nawet odrobinę wodniste, ale czuć też przyjemną gładkość od płatków [4.5]
                          Wysycenie: lekkie [4.5]
                          Opakowanie: standard Pinty - wygląda dobrze, dużo informacji o piwie [4]
                          Uwagi: W cieplejsze miesiące wersja lana zrobiła na mnie duże wrażenie - teraz pite z butelki cały czas jest dobre.

                          Moja ocena: [4.375]

                          Comment

                          • cejot
                            Member
                            • 11-2014
                            • 64

                            #28
                            Fajne, lekkie, z odrobiną chmielu, nienachalne piwko. Do spróbowania raz jeszcze.

                            Comment

                            • puhacz
                              Junior
                              • 11-2014
                              • 29

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnożółty, mętny [5]
                              Piana: Niska, drobna. Obrączka z pany zostaje w szklance do końca. [3.5]
                              Zapach: Bardzo przyjemny. Zdominowany przez cytrusy. [4.5]
                              Smak: Przede wszystkim cytrusy. Całość lekka, bardzo pijalna, dobrze gasi pragnienie. [4.5]
                              Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe. [4]
                              Opakowanie: Ładne, z kompletem informacji o składnikach. [4.5]
                              Uwagi: Świetne piwo, szkoda że dopiero teraz się z nim zetknąłem

                              Moja ocena: [4.4]

                              Comment

                              • GSE
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 424

                                #30
                                ciekawa wersja witbiera z płatkami owsianymi. orzeźwiające, dobre na lato. goryczka raczej długa, w odmianie albedowej, nieco żywiczna - nie każdemu to będzie odpowiadało. w połowie picia wyczułem delikatne warzywne posmaki, więc odradzam osobom uczulonym na DMS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎