Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Belgian Blonde Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Belgian Blonde Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny, pływają w nim jakieś farfocle. [3]
    Piana: Niska, szybko opada. [3]
    Zapach: Niezbyt silny, słodowy, przyprawowy, pikantny. [3.5]
    Smak: Słodowy, przyprawowy, ziołowo-korzenna goryczka, niska, długa. Końcówka lekko kwaskowa. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Standardowe dla serii, metalizowane, zamieszczone pełne dane. Nowy kapsel. [4.5]
    Uwagi: Szału nie ma, ale o to w tym stylu trudno... Trochę przeszkadza długa goryczka, nieco łodygowa. Przyprawy wyczuwalne, ale nie dominują, ciężko też rozróżnić poszczególne smaki. Pijalność niezbyt wysoka, słodowość płaska. Średnie.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • GreenFox
      Senior
      • 12-2013
      • 273

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, piwo klarowne, lekko zamglone [4.5]
      Piana: Przeciętnie, grube pęcherze, dość szybko opadła, jak na Belgię mogłoby być lepiej [3]
      Zapach: Ładny aromat przyprawowy, lekko wiejski, słodowy, delikatnie cytrusowy (skórka pomarańczy) - całkiem przyjemny, choć nieco mało intensywny [4]
      Smak: Nuty podobne jak w aromacie jednak trochę za mało intensywne, przy okazji piwo lekko kwaskowe, pojawia się też lekka siarka, goryczka odpowiednia, na średnim poziomie, piwo wytrawne, jednak alkohol dobrze ukryty [3.5]
      Wysycenie: Trochę zbyt niskie jak na styl [3.5]
      Opakowanie: Podoba mi się ta koncepcja etykiet, chociaż z tego co kojarzę to mniej obeznani odbiorcy piją Piotrka z Bagien, nie zdając sobie sprawy, że istnieje już z pięć różnych "Piotrków" - ot taka dygresja i za to mały minus w miarę fajne opisy - jest ok [4]
      Uwagi: Piwo niezłe, na lato przyjemne, mogłoby jednak być nieco bardziej intensywne, no i nie udało się uniknąć drobnych wad (chociaż w tym stylu zdarzają się one, szczególnie w krajowych browarach)

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, piwo jest mętne. Na dnie butelki pływają grubaśne farfocle. [3.5]
        Piana: Niska, szybko opada do 3 cm, a później już trzyma się dzielnie. Nie chce lepić się do szkła. [3]
        Zapach: Zioła i przyprawy takie jak kurkuma, bazylia i kolendra. Jest też lekka pomarańcza. Chmiel jeśli jest, to rzeczywiście jest to Mosaic. [4]
        Smak: Goryczka spora jak na blond, może wyczuwalna wyraźniej dlatego, że słodu jest mało. Piwo nie jest jednak płytkie, jest treściwe, z pokaźnym owocowym posmakiem, które to owoce na finiszu jakby kwaśnieją. Nie jest mdłe, co blondom z Belgii często się zdarza. [4.5]
        Wysycenie: Za niskie. [3]
        Opakowanie: Typowy Piotrek, pełne info. W składzie taki wynalazek jak aframon madagaskarski. [4]
        Uwagi: Piwo oceniłem wysoko ze względu na styl, a nie smak. Blond to jedyny belgijski styl, którego nie lubię. Z marszu mogę wymienić z dziesięć dużo słabszych blondynek z Belgii. Na tym tle Piotrek z Bagien prezentuje się imponująco.
        Warka 22.11.2015.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎