Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Metropolis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Zodiak, [Raduga] Metropolis

    Nowa etykieta, nowy browar... tak jak wszystko ostatnio czyli Zodiak.

    Parametry - 14,3*, 5,7% alk. i 70 IBU. Inny zestaw chmieli i ekstrakt wyższy bo wcześniej 14,1* było.

    Piana - spora, na dłużej grubsza warstwa.
    Barwa - mętny pomarańcz.
    Gaz - średni.
    Aromat - zioła, pokrzywa, mięta, lekka cytrusowość.
    Smak - gorzkawa, ziołowa goryczka. Piwu bliżej do wytrawnego. Gorzkawe cytrusy.

    Całkiem fajne piwko.
    Attached Files
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykow, zwarta, zdobi szkło, dość trwałą. [4]
    Zapach: sporo aromatów chmielowych, owoców tropikalnych, cytrusów, żywic, lekkie nuty ziołowe, w tle akcenty słodowe. [4]
    Smak: również sporo chmielu, dużo nut owocowych, pełnia słodowa średnia, jednak nut słodowych za bardzo nie czuć, goryczka w kierunku wysokiej, o charakterze cytrusowym oraz ziołowym. [4]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: ładna grafika, komplet informacji o piwie oraz składzie. [4]
    Uwagi: warka do 25.01.2016.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #3
      Przyjemne piwko z Radugi. Nie piłem pierwowzoru, ale ta nowa wersja bardzo mi pasuje.

      Comment

      • Szymon_Grodny
        Member
        • 08-2013
        • 56

        #4
        Piłem Metropolis 2014 i wspominam go jako dobre piwo. Nie inaczej jest z nową edycją. Piłem trochę za zimne jednak i tak aromat był bardzo intensywny, cytrusowo ziołowy. Wyraźnie zmętnione. Goryczka dosyć wysoka, wyraźnie ziołowa, z cytrusowym posmakiem. Dosyć wytrawne (Apartament dla porównania wypada bardziej słodko) Wysycenie raczej w stronę niskiego. Bardzo dobre piwo.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowy, mętny. [4]
          Piana: wysoka, gęsta, drobno i średniopęcherzykowa, dośc trwała, zostawia lekie ślady na szkle. [4.5]
          Zapach: średnio intensywny, owocowo-żywiczno-ziołowy, przyjemny. [4]
          Smak: chmielowy, owoce, zioła. Goryczka mocna, przyjemna w piciu, po pewnym czasie pojawia się lekko wyczuwalna słodowa słodkość. Piwo jest średnio treściwe, orzeźwiające i smaczne. [4]
          Wysycenie: średnie. [5]
          Opakowanie: etykieta taka sobie, goły kapsel, plus za info na kontrze. [3.5]
          Uwagi: W tej wersji zamiast chmielu Tomahawk jest Warrior.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Mars276
            Senior
            • 07-2014
            • 134

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn. Piwo jest mętne. [4]
            Piana: Piana obfita. Drobnopęcherzykowa. Niezbyt trwała. Ładnie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Słodki - owoce tropikalne i odrobina żywicy. Spod spodu wyłazi karmel. Aromat jest przyjemny, choć mógłby być intensywniejszy. [4]
            Smak: Piwo jest półwytrawne. Pełnia niska do średniej. Goryczka niska, odrobina zalegająca (mogłaby być wyższa i szlachetniejsza), ziołowa. W smaku dominują owoce tropikalne i karmel. Jest nieźle, choć dosyć słodko. Niestety goryczka nie kontruje tej słodyczy w wystarczającym stopniu. Wydaje mi się też, że wyczuwam odrobinę masła (diacetyl). [3.5]
            Wysycenie: Średnie - idealne. [4.5]
            Opakowanie: Etykiety Radugi wyróżniają się na tle pozostałych polskich etykiet. Super!. Lekki minus za niepodanie pełnego zasypu. [4.5]
            Uwagi: Dobre AIPA. Nie powaliło mnie na kolana, ale wypiłem je z przyjemnością.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasna mętna herbata, może bursztyn [4]
              Piana: Beżowa,średnia, drobnei pęcherzyki z pierścieniem dużych, nietrwała, ładny lacing. [3.5]
              Zapach: Owoce tropikalne, żywica, zioła, średnio intensywny, ale przyjemny [4]
              Smak: Średnio-wysoka, długa ziołowo-cytrusowa goryczka, lekka owocowość, umiarkowana słodowość, dość pełne, półwytrawne. [4]
              Wysycenie: Średnie - idealne [5]
              Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
              Uwagi: Smaczne, poprawne piwo, ale bez zachwytów.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, mocno zmętniony. [4]
                Piana: Wysoka, jak ubite białka, dość trwała. [4.5]
                Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, kwiaty. [4.5]
                Smak: Lekko słodowe, chmielowość cytrusowo-owocowa (multiwitamina), goryczka grejpfrutowa, średnia, dość długa. [4]
                Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo ładne, choć ta stara wersja bardziej mi pasowała. Szkoda, że jakość wydruku pozostawia sporo do życzenia. [4.5]
                Uwagi: Warka do 25.01.2016. Smaczne piwo o wyraźnie cytrusowym charakterze, zbalansowane, nie jest przegięte w żadną stronę. Goryczka jest solidna, ale nie dominuje. Brakuje mi trochę intensywności smaku, pewnie gdybym pił świeże, byłoby lepiej. Tak czy siak polecam.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztyn, delikatnie zamglony. [4.5]
                  Piana: Średnia obfitość, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatny lacing. [4]
                  Zapach: Kwiatowy, cytrusy, owoce tropikalne, delikatna żywica i czerwony słód(karmel), średnio intensywny, przyjemy. [4]
                  Smak: Przyjemna delikatna słodowość, delikatna słodycz owocowość, cytrusy, średnia ziołowa goryczka, średniej długości, niewielka słodycz, pełnia przyzwoita jak na 14.3 blg, choć pije się dość lekko. Delikatny wytrawny ziołowy finisz. Dobry balans słodowości i goryczki. [4]
                  Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
                  Opakowanie: Ładna, detaliczna grafika na etykiecie, pełny skład. [4.5]
                  Uwagi: Warka do 15.07.2016, równie smaczna, podobna do tej którą oceniałem wcześniej, piwo jest mniej zmętnione - raczej zamglone, a piana jest trwalsza. Ponadto w zapachu wyczuwalna jest kwiatowość i delikatny karmel, w smaku jest podobne.

                  Moja ocena: [4.1]
                  Last edited by rafalek21; 29-01-2016, 19:51.

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, prawie klarowne. [5]
                    Piana: Drobna, obfita i trzyma sie dłuższą chwilę. [4]
                    Zapach: Karmel, owoce tropikalne, żywica i cytrusy, słodko i przyjemnie chodź mógłby być intensywniejszy. [4]
                    Smak: Umiarkowana słodowość w postaci herbatników i karmelu, goryczka grejpfrutowa i żywiczna. Proste i smaczne. [4.5]
                    Wysycenie: Troche za niskie. [4]
                    Opakowanie: Jak wszystkie z radugi, całkiem ładne. Czarny kapsel. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #11
                      solidna AIPA, fajny aromat tropikalnych owoców, przede wszystkim mango

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, lekko zamglony [4.5]
                        Piana: jasna, niezbyt obfita ze średnich i drobnych pęcherzyków. Opadła tworząc minimalny ślad na szkle [4.5]
                        Zapach: przede wszystkim chmielowy w nucie owoców tropikalnych (mango, marakuja, brzoskwinia) oraz cytrusów (pomarańcza, grejpfrut) i trochę ziołowości i herbaty [4]
                        Smak: Słodkawe słody mieszają się goryczką cytrusowo (grejpfrutowo)-ziołową, średniej intensywności. Piwo jest dobrze zbalansowane, ani słodkie ani wytrawne [4.5]
                        Wysycenie: Wysycenie wysokie do średniego podbija wymienione walory [5]
                        Opakowanie: Do czego przyzwyczaiła Raduga plus dobre info na kontrze [5]
                        Uwagi: Zakup w przecenie na 4 dni przed terminem 10.12.16 r.

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn, mętne [4.5]
                          Piana: Wysoka, obfita, pieknie oblepia szkło, drobnopęcherzykowa [4.5]
                          Zapach: Cytrusy, grejfrut, orzezwiajace, żywica, słodkość, mało intensywny zapach [4]
                          Smak: Chmiel, żywica, cytrusy i żywica, goryczka przyjemna ziołowa, treściwe [4.5]
                          Wysycenie: Srednie, poprawne [4.5]
                          Opakowanie: Dobre informacje na kontrze, lecz etykieta mało widoczna i zbyt ciemna [3]
                          Uwagi: Warka: 11.2017 Z1

                          Ekstr. 14,0% wag.
                          Alk. 5,7% obj.

                          Składniki: woda, słód jęczmienny, słód przeniczny, chmiele : Citra, Mosaic, Simcoe, Magnum, drożdze

                          " Cytrusowa i goryczkowa bomba" - tak napisane jest na kontretykiecie.
                          Bez przesady nie jest to żadna bomba po prostu porządna AIPA.
                          Polecam jak najbardziej pije się z przyjemnościa.
                          Pozdrawiam

                          Moja ocena: [4.25]
                          Attached Files
                          Last edited by slyboots; 09-09-2017, 18:24.

                          Comment

                          • majeure
                            Senior
                            • 03-2011
                            • 315

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Ciemny bursztyn, mętne [4.5]
                            Piana: Wysoka, obfita, pieknie oblepia szkło, drobnopęcherzykowa [4.5]
                            Zapach: Cytrusy, grejfrut, orzezwiajace, żywica, słodkość, mało intensywny zapach [4]
                            Smak: Chmiel, żywica, cytrusy i żywica, goryczka przyjemna ziołowa, treściwe [4.5]
                            Wysycenie: Srednie, poprawne [4.5]
                            Opakowanie: Dobre informacje na kontrze, lecz etykieta mało widoczna i zbyt ciemna [3]
                            Uwagi: Warka: 11.2017 Z1

                            Ekstr. 14,0% wag.
                            Alk. 5,7% obj.

                            Składniki: woda, słód jęczmienny, słód przeniczny, chmiele : Citra, Mosaic, Simcoe, Magnum, drożdze

                            " Cytrusowa i goryczkowa bomba" - tak napisane jest na kontretykiecie.
                            Bez przesady nie jest to żadna bomba po prostu porządna AIPA.
                            Polecam jak najbardziej pije się z przyjemnościa.
                            Pozdrawiam

                            Moja ocena: [4.25]
                            @slyboots
                            A nie napisali tam czasem , że warzone w browarze Zapanbrat?

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎