Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Żywiec Saison

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy w kierunku do miedzi. Piwo jest lekko zmętnione. [4]
    Piana: Jak w saison, szybko opada, średnio lepi się do szkła. [2.5]
    Zapach: Bardzo przyjemny, ale niezbyt intensywny. Czuć drożdże, trochę końskiej derki jak w piwie Orval i cytrusy z rodzaju słodkich. [4]
    Smak: Drożdżowy, słodowy, ale nie słodki. Goryczka lekka, ale wyraźna, ziołowa. Jeszcze bardziej czuć przyprawy i to takie pikantne. Pomarańcza wymieniona w składzie też jest, ale lekko. [4]
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Jak inne z tej serii. [3]
    Uwagi: Opakowanie jak inne z tej serii, tak napisałem, ale uważam, że jest to najlepsze piwo właśnie z tej serii ( Marcowe, APA, itd.)
    Warka 24.06.2016. Piwo jest zadziwiająco tanie, bo kupiłem je za 3,89 zł razem z butelką zwrotną w ełckim Polo Markecie. Piwo jest ugładzone, tego się można było spodziewać, ale jest i tak bardziej radykalne niż inne Zamkowe.
    Jestem na tak !

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, zmętniony; [4.5]
      Piana: początkowo duża, obfita, ale ostatecznie skąpa i nikła... po czym brak; [2.5]
      Zapach: słabo, niby czuć, że to jakaś belgijska peregrynacja, ale estry nie za mocne; [3]
      Smak: goryczka słaba, jak już to przyprawowa, czy pestkowa...

      na Chmielakach, zdawało mi się za słodkie, ale to raczej nie w tym rzecz... brakuje rześkiego bukietu! [3.5]
      Wysycenie: dla mnie ciut za słabe, bo tej mizernej piany nie miało co podtrzymać; [3]
      Opakowanie: opakowanie serii brackich specjalności bardziej przemawia do mnie, ale może to kwestia przyzwyczajenia... [3.5]
      Uwagi: btw, czy to jest to samo co Sezonowe? Tak czy inaczej nie rzuciło na kolana, ale uczciwie przyznaje, że to nie mój styl.

      Moja ocena: [3.25]
      Attached Files
      Last edited by e-prezes; 06-10-2015, 18:32.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zmętniony. [4.5]
        Piana: Na początku nawet ładna, biała i drobna, ale przeciętnie wysoka i niezbyt trwała. [3]
        Zapach: Mało wyraźny. Są aromaty zbożowe i te pochodzące od skórki pomarańczy, ale - jak wspomniałem - ten aromat jest bardzo delikatny. Za to nie ma "wad". [3]
        Smak: Nie jest źle. Piwo ma przyjemny, orzeźwiający pomarańczowy smak, a do tego posmak chłebowy, zbożowy, a także bananowy. Pojawia się bardzo delikatna chmielowa goryczka. Mimo głębokiego odfermentowania piwo sprawia wrażenie pełnego, chociaż smak nie jest jakoś bardzo złożony; ale muszę przyznać, że pije się to piwo przyjemnie, lekko. "Wchodzi", jak to mówi młodzież i po łyku mamy ochotę na następny. Czyżbym miał nowe ulubione piwo koncernowe? [4]
        Wysycenie: Mi pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Skład pełen, a etykieta sprawia wrażenie eleganckiej. Kolor przyjemny, rzuca się w oczy na półce, ale nie jest jednocześnie krzykliwy. [5]
        Uwagi: No no no, jestem zadowolony. Nie jest to najlepszy saison jakiego piłem, ale jest "good enough".

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnożółty, wpadający w ładny bursztyn, klarowny [4.5]
          Piana: Dość gęsta, drobnoziarnista i obfita, niestety szybko znika [3.5]
          Zapach: Nuty chmielowe plus cytrusy - zachęcający [4]
          Smak: Tu też dominuje chmielenie i cytrusy. Niestety w miarę picia pojawia się niefajna, lagerowa słodycz. [3.5]
          Wysycenie: Niezłe. [4]
          Opakowanie: Utrzymane w "żywieckiej" konwencji, plus za dedykowany kapsel. [4]
          Uwagi: Piwko byłoby naprawdę fajne, gdyby nie wspomniana już słodycz, spychająca na drugi plan orzeźwiające nuty cytrusowe.

          Moja ocena: [3.775]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 660

            #6
            Bardzo dobre piwo, najlepsze z tez serii.
            Przyjemnie się pije, smak bardzo fajny. Mój pierwszy saison, ale podobne trochę do któregoś z tych lidlowych brytoli.

            Co do tego że to wypust Cieszyna.
            Myślę że nie do końca, i pojawią się też wersje Żywieckie. O ile ta nie jest.
            Pisze w korpościemie, że to znakomita robota browarników Żywca i Cieszyna.
            Last edited by marqqq; 06-10-2015, 22:17.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy. Lekka mętność [4]
              Piana: Początkowa obfitość na średnim poziomie. Drobnopęcherzykowa. Dość szybka redukcja, ale mała chmurka utrzymuje się długo. Oblepia szkło [3.5]
              Zapach: Całkiem przyjemny. Słodkie owoce - głównie banan, pomarańcza, troszkę moreli. Do tego charakterystyczne belgijskie estry przypominające trochę klimat znany z Grimbergena Blonde. Czuć też nuty biszkoptowe i drożdżowe [4]
              Smak: Piwo całkiem całkiem. Tak jak w zapachu, banan (choć tu troszkę go mniej), pomarańcza, biszkopt, drożdże. Goryczka lekka i bardzo krótka. Alko nie czuć wcale, choć procenty spore. Może lekutko po ogrzaniu [4]
              Wysycenie: Spore, średnie w porywach do wysokiego. Pasuje raczej [4.5]
              Opakowanie: Żywiecka seria. Butelka ładna i zwrotna. Kolorystyka bez zarzutu. Żołty kolor pasuje do stylu [4]
              Uwagi: Warto spróbować. Myślę, że piwo może być hitem wśród młodzieży, która nie lubi za dużo chmielu (gorzkie!), a woli klimaty owocowo-słodkawe. Powinno się przyjąć na rynku

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #8
                Wypiłem i mi nawet smakowało, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to słabiutka piana i zbyt wysokie wysycenie, ale to jest do przyjęcia jeszcze.

                W zapachu głównie banany oraz inne jasne owoce.

                W smaku przyjemne banany, drożdże i strasznie mało tej gorzkiej skórki pomarańczy.

                Ogólnie jak na wypusty GŻ to mocne +3/5
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółto-pomarańczowy, mętny. [4]
                  Piana: Szybko znika do dziurawej warstewki. Mało firanek na szkle. [3]
                  Zapach: Morelkowa Belgia dość stonowana. Lekki jakby cytrynowy kwasek. [3.5]
                  Smak: Słodkawe, morelkowe, kwasek cytrynowo aldehydowy. [4]
                  Wysycenie: Średnio do wyższego. [3.5]
                  Opakowanie: Ładnie pasuje do serii. Kolejny kapsel do serii w kolekcji. [4]
                  Uwagi: Jednak da się! A jak zainfekują sobie browary... hehehehehe
                  No nic piwo niezłe jak na to co "tłuką" tam stale. Mam jeszcze dwa to spróbuje je w różnych okolicznościach... hehehhhe

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    A Zamkowy nie mial tez robic saisona pod swoja marka?
                    P.S. Rozumiem, ze uzyte drozdze sa gornej fermentacji?

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      A Zamkowy nie mial tez robic saisona pod swoja marka?
                      P.S. Rozumiem, ze uzyte drozdze sa gornej fermentacji?
                      A czasem Sezonowe Cieszyńskie nim nie było?

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Opalizujący bursztyn wpadający w pomarańcz. [4]
                        Piana: Po nalaniu utrzymuje się przez kilkadziesiąt sekund, później niemal zupełnie znika. [3.5]
                        Zapach: Dopiero po ogrzaniu można wyodrębnić nuty kandyzowanych owoców, skórki pomarańczowej, moreli oraz drożdżowe tło. [4]
                        Smak: Dosyć pełne. Słodycz sezonowa - kandyzowana skórka pomarańczowa, przyprawy, kandyzowany banan. Pije się całkiem przyjemnie. Przywodzi mi na myśl mniej słodową, bardziej owocową wariację na temat starej Warki Strong. [4]
                        Wysycenie: Strasznie przegazowane. Dopiero pod koniec szklanki nie rozdyma. [3]
                        Opakowanie: Straszliwie nijaki kolor etykiety. Poza tym sporo informacji i butelka zwrotna. [4.5]
                        Uwagi: Niby OK w kategorii 'koncernowe eksperymenta', ale jakoś nie ciągnie mnie, żeby powtórzyć.

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zamglona pomarańcz. [4]
                          Piana: Znikoma, duże pęcherzyki znikają bardzo szybko. [2]
                          Zapach: Dużo moreli i skórki pomarańczy, przyjemna kwiatowość brakuje trochę takich lekkich przypraw. [4]
                          Smak: Morele i pomarańcza, straszne nudy i kwasek, goryczki nie ma chyba ani krzty. Strasznie monotonne. [2.5]
                          Wysycenie: Dobre. [5]
                          Opakowanie: Bardzo podobne do APA, ujdzie. [4]
                          Uwagi: Tak jak w APA, zapach dobry a w smaku kiepsko...

                          Moja ocena: [3.25]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn, zamglony [4.5]
                            Piana: Dość obfita, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, delikatny lacing [3.5]
                            Zapach: Goździki, banan, morela, drożdże, poprawny i przyjemny, ale brakuje mu intensywności. [4]
                            Smak: pomarańcza, przyprawowy, cytrusy, trochęę zielonego banana,wyczuwalny alkohol(a godzinę temu piłem imperium atakuje i nie zwróciłem nań uwagi.), średnio-niska lekko alkoholowa goryczka. [3.5]
                            Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, odpowiednie, typowo saisonowe. [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo ładne opakowanie, skład jak to z Żywca [4.5]
                            Uwagi: Fajny saison, porównywalny z sezonowym cieszyńskim, zdecydowanie najlepszy wypust Żywca(no może na równi z porterem). Trochę przeszkadza ostrość alkoholu, ale piwo mimo tego jest całkiem smaczne.

                            Moja ocena: [3.825]

                            Comment

                            • rafael52
                              • 12-2013
                              • 478

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony, opalizujące. [4.5]
                              Piana: obfita, strzelająca, dość szybko się redukuje do cienkiej warstw. [3]
                              Zapach: dominują aromaty fenolowe, goździk, lekkie nuty żółtych owoców, trochę cytrusa, skórki pomarańczy, całość sprawia słodkie wrażenie, wyczuwalny alkohol. [3.5]
                              Smak: pełny słodowy, wyraźnie drożdżowy, goryczka średnia, przyprawowa, również wyczuwalny alkohol, nie dzieje się zbyt wiele. [3]
                              Wysycenie: w kierunku wysokiego. [4.5]
                              Opakowanie: grafika w stylu serii, nie porywa, ale ość przyjemna dla oka, szczątkowy skład. [3.5]
                              Uwagi: warka do 24.06.2016.

                              Moja ocena: [3.35]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎