Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Jeleni Most

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Jeleni Most

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, zamglone. [4]
    Piana: Beżowa, za szybko opadła i mało zostawiła po sobie śladów na szkle. Końcówka jednak trwała w postaci 3 cm kożuszka. [3.5]
    Zapach: Doprawdy dużo doznań. Słodowy, chlebowy z dodatkiem ziół. Chmielu nie ma... nic to. Jest za to dużo owoców takie jak ciemne śliwki i równie ciemne winogrona. Wyczuwam też aromat rodzynek. Na finiszu pojawia się banan i lekki goździk. Wszystko bardzo naturalne... [5]
    Smak: Goryczka średnia, dominują owoce jak w zapachu, melanoidyny dosyć wyraźnie odczuwalne. Karmelu właściwie brak i w ogóle trochę za mało tu słodu i ciała, ale piwo jest smaczne. Pojawia się wanilia po jakimś czasie i znów goździki. Alkohol lekko gryzie. [4]
    Wysycenie: Powinno być duże, jest trochę za duże. [3.5]
    Opakowanie: Tym razem na etykiecie baśniowa pani ma poroże jelenia i różowe włosy. W składzie chmiele Marynka i Saaz. [4]
    Uwagi: Świetny weizenbock ! Biegnę w podskokach do sklepu po kolejne...
    Data do 01.04.2016.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbaciany mętny. [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Karmel, owoce suszone i orzechy, minimalny powiew alko. [4]
      Smak: Karmel, leciutka nuta fenolowa, ślad wanilii chyba, znowu suszone owoce i minimalny posmak alkoholowy. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie, ale w paszczy musuje. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, na ecie pani z rogami, wszystko stylowe i oryginalne, lekko baśniowe, może się podobać... . [4]
      Uwagi: Trochę mało pszeniczne to piwo, zdecydowanie bardziej koźlakowe, poza tym mam wrażenie, jakbym pił dość "młodego" koźlaczka...

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        Bardzo przyjemne piwo - moim zdaniem jedno z najlepszych ze Słodowego Dworu. Przyjemnie pijalne, chociaż mój egzemplarz nieco za mocno nagazowany. Dobrze ukryty alkohol. Lekka wędzonka, nienachalna - taka jak lubię.
        Szkoda, że dostępny sezonowo.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎