Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Stoutopia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Stoutopia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyskograf
    Junior
    • 05-2015
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne, nieprzejrzyste, tu i ówdzie rubinowe refleksy. [5]
    Piana: Wymuszona, dość szybko opadła. Po chwili nie było po niej śladu. [3]
    Zapach: Bardzo ciekawy, złożony. Pierwszy niuch - ropa naftowa. Drugi - kiełbasa wędzona. Gdzieś w tle majaczy również orzech włoski. [4.5]
    Smak: Torf robi robotę. Wędzonka również wyraźna, do tego nuty czekoladowe i na finiszu orzech włoski. Plus za to, że w tej esencjonalnej mieszance udało mi się, bez patrzenia na etykietę, rozpoznać naszą polską marynkę. Płatki dębowe dodatkowo dodają uczucie gładkości i aksamitności.

    Alkohol powinien mniej inwazyjnie wpływać na smak przy takim ekstrakcie, stąd punkt odjęty. [4]
    Wysycenie: Delikatnie musujące piwo, nasycenie w normie, nie wpływa w negatywny sposób na odbiór. [4.5]
    Opakowanie: Bez fajerwerków ale estetycznie i ze smakiem. Od razu widać, że nie jest to session ipa z ekstraktem 12. [4]
    Uwagi: Bardzo udane piwo, które na całe szczęście nie udaje, że jest RISem (bo do tego troszeczkę brakuje). Nazwa stylu (Foreign Extra Stout Barrel Aged) może nieco przekombinowana, ale jak się zastanowić, to dostajemy właśnie to: esencjonalnego stouta z nutami charakterystycznymi dla leżaka w beczkach dębowych.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzysty czarny. [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Słód, toffi, kawa, czekolada... [4]
      Smak: Kawa, gorzka czekolada, suszone owoce i karmel. Nie jest wodnisty. [4.5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Prosty, bednarsko-łowicki kogut na czarnej ecie, czarny kapsel. Nic specjalnego... [3.5]
      Uwagi: Bardzo smaczny, mięsisty i wytrawny stout. Polecam .

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • grejwi
        Member
        • 08-2014
        • 78

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemne - niemal czarne, z lekko połyskującymi rubinami przy dnie. [4.5]
        Piana: Bardzo słaba - szybko zostaje po niej tylko obrączka przy ściankach, aczkolwiek dość ładne te pozostałości piany osadzają się na szkle. [2.5]
        Zapach: Delikatna wędzonka. Minimalna owocowość. Trochę kawy i nut alkoholowych .Nuty czekoladowe, torfowe i kawowe też się pojawiają po ogrzaniu. [4.5]
        Smak: Goryczka niska, ziołowa - towarzyszy zalegającemu palonemu posmakowi. Trochę bliżej nieokreślonych nut estrowych + czekolada (po ogrzaniu). [4]
        Wysycenie: Średnie - bardzo odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Eleganckie, z ładną grafiką, na dobrym papierze. Szczegółowe info co do składu i parametrów. Kapsel czarny. [5]
        Uwagi: Warka do 14.01.2017 r.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎