Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborski Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Racibórz, Raciborski Koźlak

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Coca-cola. [4]
    Piana: Niska i nietrwała. [2]
    Zapach: Karmelowy, słodowy, trochę opiekany, raczej typowy dla koźlaków. W ogóle mam wrażenie, że w tle pojawia się delikatna wędzonka, ale to pewnie ułuda. [4]
    Smak: Piwo wytrawne, aż za bardzo. Smak karmelowy, słodowy, bardzo delikatna chmielowa goryczka. Alkohol niewyczuwalny. Całość sprawia wrażenie trochę płaskie, jednowymiarowe. [3.5]
    Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Skład podano, jakaś dykteryjka jest, poza tym informacji niewiele. Etykieta jak etykieta, ani brzydka, ani ładna. [4]
    Uwagi: Czy ja wiem... Nie było złe, ale byłoby lepiej, gdyby było bardziej treściwe.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Zastanawia mnie co oznacza słowo "wytrawność" w przypadku piwa, gdzie chmiel nie odgrywa istotnej roli, a słody nadają słodszych akcentów i wpływają na treść...

      Piwo z czystym aromatem, tak jak opisanym przez przedpijcę. Początkowo alkohol trochę czułem, ale potem jest ok. Smaczne piwo, ma wszystkie atrybuty stylu.

      Piłem po nim koźlaka z Miłosławia, który ma niższą zawartość ekstraktu 15,7% wobec 16,9% Raciborza i wyższym alk. 7,5% (Racibórz 7,0%). Po porównaniu Racibórz bije go na rogi zdecydowanie.

      Nawiązując do wypowiedzi WojciechaT - no koźlaki są jednowymiarowe, to jest ich urok Nie zgodzę się, że jest płaski. Jest pełnia, nie jest może to bardzo treściwy kozioł, ale znam dużo bardziej pustych, alkoholowych piw tego typu, głownie naszych i wschodnich Niemiec.

      Co do opakowania i kontry to wbrew pozorom ta "dykteryjka" zawiera istotną informację o dekokcji przy zacieraniu i to jest bardzo ważne... Koźlak to mimo swego rodzaju prostoty w odbiorze jest gatunkiem wymagającym Mamy tu koźlaka a nie podbarwionego słodami mocniejszego lagera.

      Eta to sepia z grafiką kozła, trochę taki oldskul, ale właśnie w tym przypadku pasuje

      Dla mnie piwo do powtórki bo... smakowało

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-rubinowo-mahoniowy [4]
        Piana: beżowa, gęsta, drobna, opada powoli ale zauważalnie [4]
        Zapach: owocowo-słodowo-karmelowy [3.5]
        Smak: brak piwu pełni i treściwości, smak to lekko owocowe akcenty, wytrawność bardziej pestkowa niż chmielowa, w tle dobrze wyczuwalne karmelowo-słodowe smaki, czuć delikatną metaliczność [3]
        Wysycenie: trochę za dużo [4]
        Opakowanie: średnio urodziwa etykieta, firmowy kapsel [3.5]
        Uwagi: Przeciętne piwo, do napicia ale bez zachwytów

        Moja ocena: [3.4]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎