Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] Nightjar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] Nightjar

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Mista_Pajonk
    Member
    • 10-2014
    • 47

    #2
    Browar: Kraftwerk (Warzone w Wąsoszu)

    Nazwa: Nightjar

    Ekstrakt: 15%

    Alkohol: 6,2%

    Gatunek: Lemon Grass India Pale Ale

    Kolor: głęboki bursztyn, miedziany, zmętniony

    Zapach: Ciekawy, przyjemny, mocno żywiczny, iglasty, mokra szyszka i trochę karmelu. Zdeklarowanej trawy cytrynowej nie wyczuwam w aromacie.

    Piana: minimalna, drobna

    Smak: Baza słodowa bardzo głęboka, słodkawa, karmelowo-chlebowa, specyficzna, typowa dla Kraftwerku. Chmielowość całkiem ciekawa, przyjemna, podobnie jak w zapachu dominują nuty żywiczne, trawiaste, mokra leśna ściółka. Trawa cytrynowa delikatnie, nieprzesadnie zaznaczona. Wysycenie średnio-niskie - całkiem okej.

    Ogólne wrażenie: Jedyne czego mi tutaj brakuje to większej goryczki, poza tym bardzo ciekawe piwo.

    OCENA: 8/10
    Attached Files
    Brodaty Pająk - Mój piwny blog

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn, po dolaniu drugiej połowy mętne, widoczne drobinki w piwie. [4]
      Piana: Kilkumilimetrowa, jasnobeżowa, drobne i średnie pęcherzyki, średnio trwała. [2.5]
      Zapach: Karmel, cytrusy - w tym dużo pomarańczy, owocowy, średnio intensywny. [3.5]
      Smak: Mnóstwo karmelu - takiego lekko przypalonego, lekka słodycz, co najwyżej średnia pełnia, umiarkowana cytrusowa goryczka. [3]
      Wysycenie: Niewysokie - ujdzie, choć przy niezbyt wysokiej pełni mogłoby być wyższe. [3.5]
      Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
      Uwagi: Warka do 02.06.2016. Mocno przeciętne piwo, dość jednowymiarowe, choć cytrusowość jest wyczuwalna, to piwo zdecydowanie jest zdominowane przez karmel.

      Ekstrakt 15%, alkohol, 6.2%. - do poprawienia.

      Moja ocena: [3.275]
      Last edited by rafalek21; 01-02-2016, 20:46.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładnie opalizujący bursztyn, trochę zbyt zmętnione. [4]
        Piana: Jasnobeżowa, krótka, ale zbita i trwała na finiszu. Zaznacza ślad na szkle. [4]
        Zapach: Mało wyczuwalny, głównie słodkie cytrusy jak pomarańcza oraz kwiaty. Trawy cytrynowej mało. [3]
        Smak: Goryczka delikatna, cytrusowa, lekko kwaskowate ze sporą słodową bazą. Niestety ten słód trochę mdły i na finiszu już wyraźnie karmelowy. Czuć też pyłki kwiatowe ( jeśli ktoś kwiatki jadł wie o co chodzi ) [4]
        Wysycenie: Nie przeszkadza w piciu, wolałbym jednak wyższe. [3]
        Opakowanie: Pełny skład, wszystko jest czytelne, tylko trochę brakło pomysłu na rysunek na etykiecie. [3.5]
        Uwagi: Można wypić, całkiem przyjemnie piło się. Cytrynowej trawy jednak za mało.
        Piwo z datą do 02.06.2016.

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mocno zmętniony, pływa w nim sporo drobinek. [3.5]
          Piana: Średnia, szybko opada, zostaje mały kożuch. [4]
          Zapach: Nikły, owocowo-kwiatowy. [3.5]
          Smak: Słodowy, cytrusowo-owocowa chmielowość, niezbyt silna, ale kłuje w język. Ziołowo-cytrusowa goryczka, co najwyżej średnia, na koniec lekki opiekany (?) posmak. [4]
          Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
          Opakowanie: M16 bardziej mi się podobał, nie rozumiem porzucenia serii etykiet z bronią. Tamte były o wiele bardziej klimatyczne i przynajmniej z czymś się kojarzyły. [3.5]
          Uwagi: Średnie piwo, pamiętam, że M16 był dużo lepszy. Aromat słaby, smak niezbyt ciekawy. Wydaje się dość gęste, wolno się je pije. Warka do 02/06/2016.

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎