Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Les 3 Fourquets, Lupulus Hibernatus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Les 3 Fourquets, Lupulus Hibernatus

    Alk. 9%

    Mocny belgijski ejl [dla mnie taki zdecydowanie mocny dubbel]:

    WINTER STRONG ALE BEER - The Lupulus Hibernatus is a dark strong beer. At the end of the boiling, the brewers add a pinch of cinnamon. The mix with torrefied barley brings this beer a powerful character. The After-taste is at the same time bitter-sweet, and finish on coffee aromas. ...


    Aromat - czarne jeżyny, troszkę wanilii, kawowe muśnięcie, potem korzenne tony
    Piana - wysoka, kremowa, robią się duże bąble, ale jest trwała, zostaje na szkle
    Barwa - bardzo ciemny brąz, nieprzejrzysta
    Wysycenie - nie jest przesadnie wysokie, ale żywe, podszczypujące, wraz z niewyczuwalnym w smaku alkoholem rozgrzewa przyjemnie
    Smak - suszona śliwka, dojrzałe słodkie jeżyny, które zachowują minimalną owocową cierpkość, jest trochę goryczki - palonej, nieco kawowej i takiej korzennej, wygładzonej przez tony czekolady. Alkoholu nie czuć w smaku aczkolwiek organizm odbiera wyraźnie przyjemne rozluźniające bodźce W ustach zostaje przyjemny rozgrzewający czekoladowy posmak
    Treściwość - zdecydowana, pomimo tego piwo jest naprawdę dobrze pijalne

    Wpadzio opisał ich bruna (też mocnego, moim zdaniem bardzo dobrego):



    W tym wypadku w aromacie/smaku mniej estrów/owoców więcej krągłości/czekoladowej pełni ale doprawionej, korzennej.

    To moje chyba drugie spotkanie z tym piwem. Ale o tej porze roku idealne. Bardzo, bardzo fajne piwo.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Foto:
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Obecna nazwa browaru to Lupulus.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Alk. 9%

      Mocny belgijski ejl [dla mnie taki zdecydowanie mocny dubbel].
      Obecnie woltaż ustawiony jest na 9,5% i właściwie piwo można uznać za quadrupla.

      WINTER STRONG ALE BEER - The Lupulus Hibernatus is a dark strong beer. At the end of the boiling, the brewers add a pinch of cinnamon. The mix with torrefied barley brings this beer a powerful character. The After-taste is at the same time bitter-sweet, and finish on coffee aromas. ...


      Myślę, że poszczególne niuanse aromatyczno-smakowe mogą się zmieniać z czasem. Ten egzemplarz jest dość świeży (do grudnia 2026) i wyczuwalne są przede wszystkim wspomniane jeżyny, nuty palone, trochę czekolady. W smaku nie czuję suszonej śliwki, natomiast jeżyna ze swoją cierpkością ładnie kontrastuje z czekoladą. Są tony palonego słodu z odrobiną goryczkii korzenność. Nawet w tym stosunkowo młodym egzemplarzu alkohol jest świetnie ukryty.

      Pod światło piwo jest rubinowe z drobinkami drożdży.

      Ta cierpkość kojarząca z jeżynami wciąż kojarzy mi się z tym piwem. Złożone i nadal warte polecenia, szczególnie że da się je kupić w Polsce.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        butelka zero trzy: Click image for larger version

Name:	P1130268.jpg
Views:	9
Size:	20,6 KB
ID:	2339211

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎