Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 20-03-2016, 00:30
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy 2017.01.21 - Święto Porteru Bałtyckiego

Tym razem ze znacznie większym zapasem czasowym . Można już sobie zapisać w kajeciku, jak ktoś używa FB to jest także wydarzenie do dołączenia i/lub śledzenia: https://www.facebook.com/events/1009718992408920/
Stare 03-12-2016, 01:49
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Już niecałe dwa miesiące pozostały. Na pewno ta edycja będzie bogatsza w nowe portery, nie wszystkie browary jeszcze się ujawniły, ale zapowiada się zacnie. Zaproszenie poszło do ok. stu polskich lokali, więc tu także liczę na progres.
Stare 05-01-2017, 20:40
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Może już czas aby spisywać co i gdzie będzie?
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 05-01-2017, 23:08
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Na razie nawet jak jakiś lokal się zadeklarował, to nie ujawnia jeszcze co się u nich będzie działo.
Stare 12-01-2017, 10:46
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Mam nadzieję, że nie ujawnią się dzień przed....
Podobnie jak w zeszłym roku planuję zrobić tour-de-porter po knajpach, a jak na razie jest to niemożliwe.
W sumie nie rozumiem co w tym jest tajemniczego, że lokale nie chcą się ujawniać? nie rozumiem i nie zrozumiem tego typu polityki.
No i mam nadzieję, że portery będą w lokalach dostępne od ich otwarcia, a nie tak jak było w kilku w zeszłym roku: "odszpuntowanie beczki nastąpi o godz.20" - Bo to już wtedy byłaby totalna obsuwa.
W dzień portera bałtyckiego, porter zamiast dostępny być cały dzień, będzie tylko w 4 ostatnie godziny tego dnia.
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 11:13
nikita_banita nikita_banita is offline
Senior

Standardowy

Niektóre lokale to może nawet jeszcze nie wiedzą jakiego portera uda się im ściągnąć na święto i wszystko ujawni się dopiero "za 5 dwunasta".
Stare 12-01-2017, 13:58
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Lokale, które się już zadeklarowały:

Bydgoszcz - Prolog 9
Częstochowa - Piwiarnia
Gdańsk - Loft
Gdańsk - Lamus
Gdańsk - Pułapka
Gdańsk - Labeerynt
Gdynia - Hopkins
Kraków - Craftownia
Lublin - U Fotografa
Lublin - Perłowa Pijalnia Piwa
Łódź - Piwoteka Narodowa
Łódż - Z Innej Beczki
Szczecin - The Office
Toruń - Carpe Kraft
Warszawa - Bla-Bla
Warszawa - Jabeerwocky
Warszawa - Qufel Beer Park
Warszawa - Piwna Sprawa
Warszawa - Stacja Grochów
Warszawa - Same Krafty
Warszawa - Same Krafty vis-a-vi
Warszawa - Cześć
Wrocław - Targowa
Wrocław - 4Hops

Wiem, co będzie na kranach w Jabeerwocky
Kormoran - Imperium Prunum
ReCraft - Mentor
Maryensztadt - Projekt 30
Oczywiście powyższa trójka od 19:00
A do tego:
Hoppin Frog - Old School Baltic Porter
I pewnie jeszcze dwa. Sam nie wiem które, jest kilka opcji do wyboru.
Stare 12-01-2017, 14:57
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
Oczywiście powyższa trójka od 19:00
Czyli wyczekiwany od zeszłego roku Dzień Portera Bałtyckiego nie jest dniem tylko wieczorem?
Czemu wcześniej nie możecie tego podłączyć?
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 15:35
Fotka Użytkownika: Ahumba
Ahumba Ahumba is offline
Zawód: Mąż Babci

Miejscowość: Warszawa Bemowo
Standardowy

Becik, przecież te wszystkie imprezy, premiery itp to są dla blogerów. ONI są najważniejsi. A jakby taki becik, Ahumba i inni przyszli wcześniej i nie daj Boże wypili to, co najważniejsze i dla VIP-ów by zabrakło to byłaby KATASTROFA.
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 15:48
Warzywo Warzywo is offline
Senior

Standardowy

Niestety, trudno się z Ahumbą nie zgodzić. Dobijające są te tak późne godziny rozpoczynania imprez. Dlaczego nie może się to normalnie zacząć z godziną otwarcia lokalu? Dlaczego trzeba koniecznie zawalać noc czy wieczór (w który już w ten sposób nie można zrobić nic - ani kino ani koncert bo po spróbowaniu piwa jest już za późno) a nie można po prostu normalnie wypić piwka o 15-18?
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 16:02
becik becik is offline
Senior

Standardowy

No fakt, o tym nie pomyślałem, że te chore godziny rozpoczęcia Dnia Portera Bałtyckiego są głównie dla tych, którzy później będą o tym peany w sieci bić. Planowałem z żoną zrobić tourne porterowe zaczynając gdzieś o 15, pociągnąć kilka godzin, gdzieś po drodze zjeść jakiś obiad i co? I jak widzę G___O.
Dzień tak naprawdę nie jest dniem tylko wieczorem, wieczorem dla małego kręgu piwnych celebrytów.
Myślałem, że te Dni PB będą naprawdę fajną imprezą dla wszystkich, gdzie portery będą się lać w knajpach od chwili ich otwarcia, a co mamy? Celebrę

Ahumba, nie wiesz gdzie leją żywieckiego portera z beczki?
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 16:15
Fotka Użytkownika: Ahumba
Ahumba Ahumba is offline
Zawód: Mąż Babci

Miejscowość: Warszawa Bemowo
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
Myślałem, że te Dni PB będą naprawdę fajną imprezą dla wszystkich, gdzie portery będą się lać w knajpach od chwili ich otwarcia, a co mamy? Celebrę

Mason wyraźnie napisał, że ma 3 portery (nie napisał, że dla VIP-ów). Dla stonki nie wiadomo co i nie wiadomo kiedy.
VIP-y będą piały jakie wspaniałe było święto. Na fb kupa zdjęć tego z tym tamtego z inszym.
Oni się wyśpią zawsze bo następne "przyjęcie gratis" dopiero jutro.
A Ty człowieku zanim się dobijesz do źródełka, zanim wypijesz nie najtańsze przecież piwo, zanim wrócisz do domku to już musisz wstawać do pracy (to wstawanie mnie nie dotyczy).
O oblocie kilku miejsc nie ma co marzyć.

W sprawie żywieckiego patrzyłeś na ontapie?
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 17:49
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Nie wiem, gdzie leją portera z Żywca, ale jak byłem w weekend w PiwPawie na Foksal, to był lany porter Ciechana.
Stare 12-01-2017, 19:32
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is online now
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Znowu nie ogarniacie istoty... .
21.01 to jest DZIEŃ BABCI, i żadna babcia nie będzie latać po knajpach, żeby się napić jakiegoś piwska. Czyli - najpierw do babci, a potem, wieczorem, ewentualnie... porter.
Ja wypiję sobie jakiegoś miłego porterka w Łodzi lub okolicach, najprawdopodobniej w domowym fotelu . A blagierom (czy jak oni się zwą) - ... w oko. I kawałek szkła .
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 19:56
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Solidaryzując się z uciśnionymi ramolami wypiję w południe w domowych pieleszach jakiegoś przeterminowańca. Ale żeby zażyć trochę hajpu, wieczorem pójdę zobaczyć co tam w tym jedynym krakowskim porterowym rodzynku leją.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 20:47
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
Becik, przecież te wszystkie imprezy, premiery itp to są dla blogerów. ONI są najważniejsi. (...).
Przesadzacie koledzy. Powiedzmy sobie szczerze, ilu jest tych blogerów. 100 na cały kraj? Z czego MOŻE 1/3 jest czytana, a jeszcze mniej zapraszanych na piwne spędy.

Widać tak to już musi być, że giełdy kolekcjonerskie MUSZĄ rozpoczynać się najpóźniej o 7 rano a piwne premiery późnym wieczorem. Ot proza życia.
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 20:50
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
Znowu nie ogarniacie istoty...
Nie, nie ogarniamy, moje obie babcie już nie żyją.
W domu portery to ja piję tak często jak chcę i mogę, niestety z butelek. Dzień Portera Bałtyckiego to miał być taki dzień, że jest dostępny w tak wielu miejscach jak tylko można sobie wyobrazić i to w wersji beczkowej.
Niestety, widzę, że moje plany porterowe chyba ulegną zmianie. Na pewno nie będę czekać do godz 19 aż zacni celebrycie w blasku fleszy i mikrofonów będą otwierać wieczorną porą swoje beczki.

Dzięki Pinio za namiar na PiwPawa. Może do soboty i Witnicę będą mieli
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 20:51
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
kolekcjoner wrażeń

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Całe szczęście jest coś takiego jak to miejsce, gdzie porter z beki leje się cały rok, choć nie na full zegar Niestety leona nie mam takiego lokalu na podorędziu i po prostu wypiję coś z butelki.
Stare 12-01-2017, 21:01
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is online now
Browarek Camelot AD 2010

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Mason pisał tylko o swojej knajpie, że podpina o 19:00 3 premierowe portery. Poza tym wymienił 2 lub 3 - ja rozumiem, że będą podłączone od otwarcia lokalu.
Nic nie pisał, że żaden lokal nie może podpiąć przed 19.
Przesadzacie. Można śmiało wyjść na miasto i trafić na jakieś portery, zwłaszcza właśnie w Warszawie!

Piwny Informator (blog) // moje piwne mapy //
Piwny Informator (facebook) // Piwne Pomorze (facebook) //
Piwne wieści z Czech // Browarek Camelot //

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

Pendragon edytował/a post 12-01-2017 o godz. 21:02.
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 21:18
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Całe szczęście jest coś takiego jak to miejsce, gdzie porter z beki leje się cały rok, choć nie na full zegar Niestety leona nie mam takiego lokalu na podorędziu i po prostu wypiję coś z butelki.
Nie zapomnij, że jest jeszcze "smajlak" i Róg Brackiej Reformackiej
Bo z tym rodzynkiem to chodziło wyłącznie o lokal łączący się ze ŚPB

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2017, 10:09
MINIAKos MINIAKos is online now
Senior

Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
Solidaryzując się z uciśnionymi ramolami wypiję w południe w domowych pieleszach jakiegoś przeterminowańca. Ale żeby zażyć trochę hajpu, wieczorem pójdę zobaczyć co tam w tym jedynym krakowskim porterowym rodzynku leją.
W Housie też będzie.
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2017, 12:00
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Dobra, znalazłem już miejsce gdzie portery będą lane od godziny otwarcia lokalu, w tym z Maryensztadtu i klasycznego Warmińskiego.
Po giełdzie powrót do domu, coś zjeść i start
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2017, 12:10
Senior

Standardowy

No napisz
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2017, 12:12
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
No fakt, o tym nie pomyślałem, że te chore godziny rozpoczęcia Dnia Portera Bałtyckiego są głównie dla tych, którzy później będą o tym peany w sieci bić. Planowałem z żoną zrobić tourne porterowe zaczynając gdzieś o 15, pociągnąć kilka godzin, gdzieś po drodze zjeść jakiś obiad i co? I jak widzę G___O.
Dzień tak naprawdę nie jest dniem tylko wieczorem, wieczorem dla małego kręgu piwnych celebrytów.

Piwnica Pod Michałem. Na pewno wiesz gdzie to jest Nieustająco.
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2017, 12:47
Kazimierz_W Kazimierz_W is offline
Senior

Miejscowość: Olsztyn
Standardowy

W olsztyńskiej Pijanej Czapli w Dzień Porteru można będzie napić się Imperium Prunum z nalewaka
Nie będzie to jedyny porter serwowany tego dnia w tym multitapie.

http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak