Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] RIS Brandy BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] RIS Brandy BA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, chyba czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Obfita, ciemnobeżowa, bardzo trwała, delikatnie zdobi szkło. [5]
    Zapach: Lekko alkoholowa nuta brandy, gorzka czekolada, kawa, paloność. [4]
    Smak: Gorzka czekolada, kawa, mocno palone, trochę słodyczy naprawdę wysoka goryczka, średnia alkoholowość, choć jak dla mnie trochę za ostre. Sporo ciała, ale spodziewałem się trochę więcej. [3.5]
    Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Butelka całkiem ładna jak na DB, ale sporo bałaganu z tym lakiem, kawałek mi nawet wpadł do piwa. [3.5]
    Uwagi: Ogólnie jest w porządku, ale bez zachwytu, musi się jeszcze ułożyć ze względu na alkohol. Jak będę miał okazję to może odłożę jedną butelkę. Warka do 09.06.2017, 0,5l.

    Moja ocena: [3.925]
    Last edited by rafalek21; 20-09-2016, 03:07.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: smoliście czarny, niemal nieprzenikniony [4.5]
      Piana: beżowa szybko opadła niemal do zera, tworząc krążek na powierzchni z drobnych pęcherzyków. [3.5]
      Zapach: czekoladowo-palono-alkoholowy (likierowy - śliwkowy!). Lekko słodki, waniliowy. Plus ziołowe nuty chmieli i minimalnie cytrusy/owoce. Po ciepleniu wychodzą na pierwszy plan nuty alkoholowe kojarzące się z winiakiem (brandy) [4]
      Smak: mamy zmieszanie z alkoholowymi nutami brandy i ciemnymi/palonymi słodami w nucie czekolady, kawy z kwaskiem na finiszu. Goryczka średnia w nucie palonej, ziołowej. Dochodzi do tego cierpkość drewna. [3.5]
      Wysycenie: niskie, ciało średnie [4]
      Opakowanie: Skromne ale czytelne i odpowiednie dla stylu piwa [4]
      Uwagi: Wytrawny RIS z dominującą nutą alkoholowej brandy.

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Brązowawa, średnio obfita, jednolita, bardzo drobne pęcherzyki, trwała, przeciętny lacing. [4.5]
        Zapach: Ciemne, czerwone owoce, lekki akcent od brandy, ciut paloności, szczątkowa nuta czekoladowa, umiarkowanie intensywny, lekko ostry, całkiem przyjemny, warto dać mu się ogrzać, ale to nic szczególnego. [3.5]
        Smak: Dość gładkie i całkiem gęste, wcześniej wspomniane ciemne owoce, trochę gorzkiej czekolady i paloności, dość wyraźna beczka, lekko cierpkie, słodycz umiarkowana, średnia goryczka, czuć też lekkie żywiczne nuty amerykańskich chmieli, alkohol ułożony, ale wyraźnie czuć jego rozgrzewanie. [4]
        Wysycenie: Średnio-niskie, ciut za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Przeklejam z ostatniej oceny: Butelka całkiem ładna jak na DB, ale sporo bałaganu z tym lakiem, kawałek mi nawet wpadł do piwa.(tym razem też coś wpadło) [3.5]
        Uwagi: Warka do 08.07.2016, butelka 0,33l. Kupione ok. rok temu, niedawno znalazłem przy okazji "remanentu" w piwnicy. Ogółem mi smakowało mi, ale nie zwaliło mnie z nóg. Tegoroczna konkurencja chyba jest lepsza.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
          Piana: Niezbyt obfita, redukuje się do obrączki.
          Zapach: Czekolada, nutki beczkowe, palone. W tle przez chwilę majaczył kiszony ogórek ale w trakcie degustacji gdzieś uleciał.
          Smak: Umiarkowanie gęste, słodkie. Dużo gorzkiej czekolady, suszone owoce, biszkopt, drewno. Goryczka średnia w stronę wysokiej. Czekoladowy posmak.
          Wysycenie: Niskie, OK
          Opakowanie: Nudna etykieta, dokładny skład, kruszący się lak.
          Uwagi: 6.07.2016 Dobrze się zestarzało. Przyjemne, ułożone z dobrze ukrytym alkoholem.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎