Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Św. Ducha 119/121, Sch. Schopenhauer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Łapa
    Senior
    • 12-2007
    • 314

    Gdańsk, Św. Ducha 119/121, Sch. Schopenhauer

    Nowy lokal w miejscu legendarnego Duszka.
    Wystrój przyjemny i ascetyczny, jednak bardzo standardowo hipsterski, jakich ostatnio wiele. W pubie są 4 nalewaki, na których zagościło piwo z Bytowa. Dużym atutem jest cena. Za lane płaci się 8 zł. Mają także spory zestaw piw butelkowych, z naciskiem położonym na bytowski browar. Poza piwem można zamówić koktajle, kawę oraz smaczne przekąski w stylu bajgli.

    Wczoraj na kranach gościły:
    1. Bytów Browar Kaszubski - Bytów Jasne,
    2. Bytów Browar Kaszubski - Bytów Ciemne,
    3. Bytów Browar Kaszubski - Stoczniowiec,
    4. Cydr Sopocki.
  • Carlo22
    Senior
    • 05-2012
    • 182

    #2
    Lokal firmowy browaru Bytów czy jak?

    Comment

    • Łapa
      Senior
      • 12-2007
      • 314

      #3
      Raczej nie firmowy. Po prostu pewnie biorą piwa od nich i tyle. Bardzo dobrze, że jest w miarę stała oferta. Idąc tam wiadomo czego się spodziewać.

      Comment

      • coachu
        Senior
        • 09-2005
        • 225

        #4
        Tydzień temu na kranie tylko ciemne z Bytowa (8 zł), podane w firmowym szkle, niestety nie ma możliwości zakupu szkła;-( Barman zdziwił się również jak poprosiłem o wafla - nie mają.
        Lokal ma fajny klimat piwniczny, niestety menu zupełnie odmienne niż w dawnym Duszku.
        Attached Files
        Last edited by coachu; 25-08-2016, 09:45.
        golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

        (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
        - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
          Tydzień temu na kranie tylko ciemne z Bytowa (8 zł), podane w firmowym szkle, niestety nie ma możliwości zakupu szkła;-( Barman zdziwił się również jak poprosiłem o wafla - nie mają.
          Lokal ma fajny klimat piwniczny, niestety menu zupełnie odmienne niż w dawnym Duszku.
          Lipa.
          Po co im ontap jeśli mają tylko jeden kran czynny.
          Myślałem że to poważni ludzie...
          Podłączcie koncernowe - zawsze dowiozą na czas
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #6
            A wracając do tematu to lokal jest w porządku. Szkoda Duszka ale dobrze że na jego miejsce powstało coś na poziomie i z dobrym piwem.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • coachu
              Senior
              • 09-2005
              • 225

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
              Lipa.
              Po co im ontap jeśli mają tylko jeden kran czynny.
              Myślałem że to poważni ludzie...
              Podłączcie koncernowe - zawsze dowiozą na czas
              Może to kwestia odbywającego się Jarmarku, chociaż tłumów w lokalu nie było.

              Odnośnie poziomu, jak dla mnie poziom wynika tylko i wyłącznie z tego, że leją piwa (piwo?) z Bytowa, inne kwestie albo są gorsze niż w Duszku albo obiektywnie niezmienne (klimat piwniczny, lokalizacja). Szkoda, że nie ma nawiązania do Duszka w postaci Szwejka w piwnicy.
              golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

              (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
              - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
                Może to kwestia odbywającego się Jarmarku, chociaż tłumów w lokalu nie było.

                Odnośnie poziomu, jak dla mnie poziom wynika tylko i wyłącznie z tego, że leją piwa (piwo?) z Bytowa, inne kwestie albo są gorsze niż w Duszku albo obiektywnie niezmienne (klimat piwniczny, lokalizacja). Szkoda, że nie ma nawiązania do Duszka w postaci Szwejka w piwnicy.
                Czy ktoś wie co obecnie mają na kranach ?
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Warzywo
                  Senior
                  • 08-2016
                  • 955

                  #9
                  Bytów - jasne, ciemne i ? nie pamiętam trzeciego.
                  Lokal który będzie się podobał ludziom w wieku 15-25 lat, chociaż na dole klaustrofobiczne piwniczne akcenty były OK. Większość ludzi (młodych) w lokalu nie piła piwa tylko jadła, bo to bardziej takie bistro połączone z piwem niż piwiarnia. Miła obsługa, dobra lokalizacja.
                  Dla mnie na szybkie piwo i pa.
                  ps. Plusem są książki które mozna sobie poczytać. Ja przypomniałem sobie Germinal Zoli.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎