Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Kuźnia Piwowarów 2016 - Fruit Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Kuźnia Piwowarów 2016 - Fruit Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno pomarańczowy, mętny. [4]
    Piana: Średnio-niska, jasnobeżowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Intensywny zapach truskawek, trochę jakby kwaskowy, delikatne mleczne akcenty, przypomina jogurt truskawkowy albo mleczno-truskawkową galaretkę. [4]
    Smak: Wytrawna podstawa słodowa, sporo truskawek, lekko kwaskowe, stosunkowo wysoka goryczka ziołowo-cytrusowa, dość długa, ale nie zalegająca. Treściwe, średnia pełnia. [4]
    Wysycenie: Średnie - w porządku. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
    Uwagi: Nie wypiłem wiele owocowych piw(głównie kwasy z dodatkiem wiśni), ale to mi się nawet spodobało, jest wyraźnie truskawkowe, słodowość też jest obecna, do tego zaskakująco chmielowe, jak dla mnie ciekawe i smaczne połączenie. Warka do 25.01.2017.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowe, brzydko zmętnione, z pływającymi drobinkami. [2.5]
      Piana: Obfita, drobna, gęsta. Opada powoli zostawiając spore ślady na szkle. [4]
      Zapach: Truskawki, jogurt owocowy, karmel. Aromat jest wyraźny i charakterystyczny, ale nie do końca przyjemny. [3.5]
      Smak: Lekko słodkie, z lekką owocową kwaśnością, karmelowo-słodowe, wyraźnie truskawkowe. Goryczka wysoka, sucha, jakby drewniana. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Nietuzinkowe. [4]
      Uwagi: Dobre jako ciekawostka, nie do stałej oferty/konsumpcji.

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty mętny. [4]
        Piana: Biała, drobna, z pojedynczymi większymi bąblami, średniowysoka, dość trwała. [4]
        Zapach: Owoce (ja wyczuwam raczej mango, brzoskiwnie, miralbelki... ), dalekie tło ziołowe. Ciekawy, ale mało piwny. [3.5]
        Smak: Goryczka, lekki kwasek, to grejpfruta szybko zgaszony konglomeratem innych owoców, daleka nuta żywiczna... [3]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Dziwna, nietypowa eta, przyciąga wzrok. Żeby nie było jednak, że mi się podoba... Kapsel browaru. [4]
        Uwagi: Doceniam sukcesy we wszelakich konkursach, ale... piwo nietypowe, spróbowałem i na pewno nie będę za nim tęsknił.

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłote, lekko zmętnione. [4.5]
          Piana: Wysoka, gęsta i trwała. Opada w wolnym tempie. Zostawia bardzo ładny lejsing odmierzający każdy łyk. [4]
          Zapach: Słodki, śmietankowo-owocowy, czuć wyraźnie truskawki. Chmielu nie wyczuwam. [3.5]
          Smak: Piwo faktycznie smakuje jak mocno owocowy, truskawkowy shake. Jest też charakterystyczna truskawkowa cierpkość, kwaskowość. Goryczka powyżej średniej, wyraźnie zaznaczona i trochę zalegająca na podniebieniu. Chmielowość w smaku, podobnie jak w aromacie, schowana - nie jest zbytnio wyczuwalna. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Etykieta w standardzie serii Kuźni Piwowarów 2016. Mnie ona odpowiada - pomysł z facjatami autorów receptur uważam za bardzo dobry. Jedynie kolorystyka tła etykiety niezbyt rzuca się w oczy. [4]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 24.10.2016

          Moja ocena: [3.85]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobursztynowy, mętny. [4]
            Piana: Średnia, trwała, zostaje spory kożuch, oblepia szkło. [4.5]
            Zapach: Lekko mleczny, gorzkawy, bliżej nieokreślone nuty. [3]
            Smak: Kwaskowo-gorzkawy, nuta truskawek, goryczka średnia, długa, sucha, niezbyt przyjemna. [3]
            Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
            Opakowanie: Ok, fajny pomysł z tymi podobiznami piwowarów. Kapsel pancerny, nie szło go zdjąć. [4]
            Uwagi: Hmm, nie wiem, czy z moim egzemplarzem było coś nie tak, czy tracę węch... Zapach słaby, ciężki do opisania, smak średnio przyjemny, dominuje goryczka. Truskawki wyczuwalne, ale raczej w tle.

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎