Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Legnica umiera ostatecznie...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Browar Legnica umiera ostatecznie...

    Nieczynny od 1995 roku browar w Legnicy znika z piwnej mapy Polski już na dobre. Na teren wjechał już ciężki sprzęt i ostatcznie sieje spustoszenie. Widocznie atrakcyjny teren w centrum miasta znalazł amatora. To co zastaliśmy z Marusią tydzień temu nie jest zbyt pięknym obrazkiem. Jeśli ktoś chce jeszcze zobaczyć choć kawałek tego browaru niechaj się śpieszy. Zapewne niedługo ujży tam już tylko kolejny supermarket.

    Trochę o Browarze Legnica Krzysiu pisał w tym temacie
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Donoszę że browar jest obecnie w mniej-więcej takim stanie jak na zdjęciu, ale pozostało mnóstwo rozpapranych gruzów, więc wygląda to tak, jakby prace przerwano tylko na zimę. Niedługo pewnie będą burzyć dalej...

    PS
    Tak przy okazji otrzegam wszystkich przed spożywaniem jakichkolwiek posiłków w kebabowni w domu handlowym obok browaru. Podłe żarcie
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Nawet jak by było wpożo , to i tak mając taki widok ciężko było by cokolwiek przełknąć
      Slavoy - jeśli masz możliwość zapinaj tutaj sukcesywnie fotki (najlepiej z identycznego ujęcia jak powyżej) z widokiem tego co się aktualnie dzieje. Można by zrobić wśród Forumowiczów ankietę-zakład jakaż to przepiękna inwestycja powstanie w miejscu b. browaru. Szkoda że nie ma(sz) jeszcze fotki z podobnym ujęciem z czasów gdy browar prosperował tzn przed jakimikolwiek wyburzeniami. Z pewnością będzie to swoista foto-przestroga. Ja osobiście obstawiam jakieś centrum handlowe
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        moja propozycja by to przynajmniej był polski hipermarket...

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          A są przynajmniej takie?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Potwierdzam słowa Slavoya, prace rozbiurkowe zatrzymały się na etapie tych na zdjęciu. Byłem w Legnicy po świebodzickiej giełdzie i z ciekawości zajrzałem na teren byłego browaru.
            Pamiętam jeszcze piwa z tego browaru, Dukat, Karat, nie dało się tego wypić, choć cena zachęcała.
            Co do budowy hipermarketu to miałbym wątpliwości, bo jak na takie miasto to już ma ich wystarczająco. A wiem, że po utracie statusu województwa Legnica bardzo zubożała jako miasto. Prędzej powstanie jakiś oddział banku lub płatny parking (miejsce atrakcyjne).

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Piwko legnickie faktycznie było dość paskudne, ale za to cenowo za czasów studenckich bardzo warte grzechu W browarze można było zakupić piwo Bursztynowe za jedyne 5000 zł (przed denominacją, czli obecne 50 gr), podczas gdy najtańsze w sklepie było za 9000 zł (Książ)
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #8
                Dopóki stacjonowały w Legnicy wojska radzieckie, browar jakoś funkcjonował. Po ich wymarszu i włączeniu do Browarów Karkonoskich, zakończył swój żywot.

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  HIPERmarket to napewno nie będzie, bo terenu starczyłoby najwyżej na parking do takowego. Osobiscie obstawiam jakiś market w stylu Globi, czy Rema1000, choć obok jest wspomniany dom handlowy w stylu gierkowskim ze sporym samem w środku. Może to być również płatny parking - też dobry interes.

                  Robox napisał:
                  Co do budowy hipermarketu to miałbym wątpliwości, bo jak na takie miasto to już ma ich wystarczająco.
                  Tak to się w naszym kraju dzieje że liczba molochów handlowych standardowo mocno przerasta potrzeby mieszkańców w kazdym mieście. W Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu stoi takich po kilka na każdym wyjeździe z miasta, a buduje się następne. Niedługo do centrów handlowych rodzinki nie będą jeździły na spacery, ale na całe łykendy
                  Przerażenie mnie bierze gdy widzę właśnie rodziny z dziećmi spacerujące sobie w łykendy po centrach handlowych. Widocznie parki już wyszły z mody...
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Ta fotka natchnęła mnie do wspomnień o wiadomym browarze.Jego wygląd zatarł mi się w pamięci(1990 rok gdy ostatnio byłem w Legnicy)Ostało mi się pięć etykiet z ichnich wyrobów(reszta kolekcji została za kilka lat podtępnie wyrzucona) Piwo nie było zbyt smaczne jakby bez gazu,ale o "umarłych"zakładach nie będę mówił źle.Piwo Rycerskie i Basztowe udało mi się wypić,cena za 0.5l wtedy wynosiła 1600 zł+500 butelka(ale teraz nic mi to nie mówi)Jedna z etykiet jest ciekawa-Rycerskie z Lwówka Śl.i z boku pieczątka Produkcja Browar Legnica.Wiem,że ten post trochę nie na temat,ale ten widok browaru jest dobijający.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      Niedaleko jest Real więc raczej w tym miejscu żaden duży sklep nie powstanie a poza tym miejsca nie starczy zarówno na market( coś w stylu Plusa) jak i parking. A sklep bez parkingu się nie obejdzie.

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #12
                        baklazanek napisał(a)
                        A sklep bez parkingu się nie obejdzie.
                        Ale parking bez sklepu owszem
                        Teren browaru to centrum miasta, a parkingów (tak jak hipermarketów i stacji benzynowych) nigdy za dużo. Taka przykra szara rzeczywistość.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Fotki z 10 września 2009: http://picasaweb.google.pl/calykrzys...warBrauommune#

                          Comment

                          • keto
                            Senior
                            • 07-2009
                            • 388

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            w takim starym budynku można zrobić atrakcyjne apartamenty, nie sądzę aby powstał tam hipermarket.
                            Pozdrawiam
                            Artur

                            Comment

                            • rohozecky
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2008
                              • 1837

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwko legnickie faktycznie było dość paskudne, ale za to cenowo za czasów studenckich bardzo warte grzechu W browarze można było zakupić piwo Bursztynowe za jedyne 5000 zł (przed denominacją, czli obecne 50 gr), podczas gdy najtańsze w sklepie było za 9000 zł (Książ)
                              Pomyśleć, że np. w takim Jaworze konkurowało z chojnowskim
                              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎