Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paulaner
    Junior
    • 07-2009
    • 15

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, przechodzący w ciemny bursztyn [4]
    Piana: Piana bardzo słaba, wszak wytwarza się przy nalewaniu, ale znika w mgnieniu oka. Piana nie pozostaje nawet na obrzeżach kufla. [1.5]
    Zapach: Przyjemny, goryczka + wyczuwalny słód [3]
    Smak: Również zaskoczenie, piwo bardzo smaczne, nie smakuje jak piwa koncernowe. Smak jest dość treściwy i oryginalny. Przy pierwszych łykach wyczuwalna gorycz, później słód. [4.5]
    Wysycenie: Dobre, takie jak być powinno [4]
    Opakowanie: Bardzo oryginalna butelka + estetyczna i miła dla oka etykieta. [5]
    Uwagi: Zakupione w supermarkiecie. Cena bardzo dobra, a smak jak dla mnie świetny.
    Zdecydowanie wrócę do tego piwa. Ogólną moją ocenę obniżyła bardzo słaba piana, poza tym reszta wypada bardzo dobrze

    Moja ocena: [3.65]
    Last edited by paulaner; 31-07-2009, 17:36.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowny, jasnozłoty (zdjęcie poniżej zdecydowanie przekłamane może dlatego ze z lampą?) [4]
      Piana: Niknie w oczach, w chwili nalewania jeszcze jest ale widać jak w miarę malejącego strumienia piwa opada! [2.5]
      Zapach: W pierwszej chwili można powiedzieć "bez zapachu". Dopiero w oddali, po głębokim zastanowieniu czuć niewielki aromat chmielu [3]
      Smak: Na czoło wybija się coś na kształt nagazowanego chmielu, gdzie nie do końca wiadomo co jest goryczką, czy chmiel, czy bąbelki. Obecne także nuty owocowo-słodowe [3]
      Wysycenie: Perfekcyjne, intensywne ale nie za mocne, pozostaje do końca kufla [5]
      Opakowanie: Dobre! Własna butelka, kapsel dedykowany piwu ale niestety oczywisty brak informacji o ekstrakcie, nieczytelna kontra. Dla mnie również minusem jest odwoływanie się na etykiecie do tradycji średniowiecznych [3.5]
      Uwagi: Piwo nieco na plus odbiega od tzw. piw popularnych i jeśli w sprzedaży nie przekraczałoby 2 zł, które płaciłem, byłaby to ciekawa alternatywa dla "przeklętej trójcy"

      Moja ocena: [3.125]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #78
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • grud
          Junior
          • 04-2010
          • 20

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasny złocisty [4]
          Piana: solidna, ale zbyt szybko opada [3.5]
          Zapach: zapach wyrazniejszy po dluzym pobycie w szklance [3.5]
          Smak: chmielowy [3.5]
          Wysycenie: dla mnie bylo ok [3.5]
          Opakowanie: puszka [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • NaturalArti
            Member
            • 09-2009
            • 86

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłocisty, przyjemny. Może troszkę za jasny jak na piwko o tym woltażu. [4]
            Piana: Dośc kiepsko. Na początku niby była, ale w dosłownie chwilę opadła prawie do zera [2]
            Zapach: Delikatny chmielowy; mógłby być troszke mocniejszy [3.5]
            Smak: Przeciętny. To znaczy nie jest to może zle piwko, ale zachwycac też nie zachwyca. W smaku zbyt wodniste i sikaczowate. Takie trochę mało charakterne. Ale ogólnie wchodzi dobrze. Idealne na ciepłe letnie dni na orzeźwienie. [3.5]
            Wysycenie: Troszkę za małe. Piwko szybko się wygazowuje. [3.5]
            Opakowanie: Nie specjalnie mi sie podoba. Etykietki podobne do korony czy trochę do tyskiego. Biało-czerwono-czarne, niczym się nie wyrózniające. Brak informacji o ekstrakcie. Butelka bezzwrotna, bardzo podobna do butelki ŻGB (czyli pewnie zwrócę ją jako zwrotną gdy będę kupować Ciechany ;-) ) [3]
            Uwagi: Kupione w małym sklepiku wiejskim w Truskawiu koło Warszawy. Ogólnie da się wypić, chociaż bez rewelacji. Miłe w smaku, ale trochę za wodniste. Na pewno dobre na ciepłe letnie popołudnia na orzeźwienie. Ale z drugiej strony pijałem już dużo lepsze piwka.

            Moja ocena: [3.35]

            Comment

            • panoramix84
              Junior
              • 02-2009
              • 6

              #81
              Jeśli poszukać alegorii do świata win to jest to takie piwo stołowe. Nic mu się nie da zarzucić wchodzi lekko, łatwo i przyjemnie, nie absorbując przy tym naszej uwagi. Takie piwa też są potrzebne. Ja osobiście lubię wziąć je do obiadu, do grilla, albo wypić kiedy mam ochotę po prosu ugasić pragnienie i chęć na orzeżwienie piwem, a nie bogate nie wiadomo jak bardzo złożone bukiety smakowe. Taki zwykły, bezpretensjonalny, lekki pils (lekki jak na polskie realia- 5,6%). Zdrowie

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                #82
                Strata czasu i pieniędzy. Piwo jest tak wodniste, że o smaku nie może być mowy. Tym, którzy podobno czują / "po dłuższej chwili"/ aromat chmielowy. gratuluję wyobraźni. Piana to tragedia. Nevermore - quoth the raven.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                  Strata czasu i pieniędzy. Tym, którzy podobno czują / "po dłuższej chwili"/ aromat chmielowy. gratuluję wyobraźni.
                  A może opisałbyś czasem piwo, które ci smakuje? Wiem, że trudniej napisać coś merytorycznie, niż po prostu przywalić innym, ale miło by było, gdybyś w wątkach dotyczących piw oceniał piwa właśnie, a nie oceniających.

                  Comment

                  • purc
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 650

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    A może opisałbyś czasem piwo, które ci smakuje? Wiem, że trudniej napisać coś merytorycznie, niż po prostu przywalić innym, ale miło by było, gdybyś w wątkach dotyczących piw oceniał piwa właśnie, a nie oceniających.
                    Czy gdybym napisał : piana po chwili znika, aromat niewyczuwalny, smak nieokreslony z powodu wodnistości, wysycenie za małe - to by cię zadowoliło? Ale kto chciałby to czytać, a tym bardziej odpowiadać? Z tym przywalaniem zaś to chyba lekko przesadzasz.
                    Last edited by purc; 12-06-2010, 12:58.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #85
                      Przesadzam? Ze wszystkich ocen, które zamieściłeś na forum, ze dwie na krzyż są pozytywne, a w pozostałych zajmujesz się głównie wściekaniem, że inni wyczuli smaki, które wg ciebie zupełnie nie mają miejsca.

                      Comment

                      • wojtek_63
                        Senior
                        • 10-2004
                        • 357

                        #86
                        Jesli piwo Ci nie smakuję to może czas zacząć pic wino

                        Comment

                        • maciej15c
                          Junior
                          • 02-2008
                          • 17

                          #87
                          Dodajmy piwa do dziennika piwnego

                          Dlaczego nie ma w dzienniku piwnym nowych piw z Namysłowa? Chodzi mi o piwa:
                          Zamkowe Export Pasteryzowane 5,7%
                          Zamkowe Pasteryzowane 5,6%
                          Złoty Denar Chmielowy Pasteryzowane 5,6%

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • purc
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 650

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przesadzam? Ze wszystkich ocen, które zamieściłeś na forum, ze dwie na krzyż są pozytywne, a w pozostałych zajmujesz się głównie wściekaniem, że inni wyczuli smaki, które wg ciebie zupełnie nie mają miejsca.
                            Sprawdziłem swoje posty i niestety drogi agresywny kolego piszesz oszczerstwa. Z polskich piw pochwaliłem 9 /Gościszewo, 2 piwa z Konstancina, 3 piwa z Bierhalle, 3 portery/, a skrytykowałem 7 /Tyskie, Zamkowe, Okocim Porter, Boss Porter, Janów, 2 piwa z Browarmii/. O zachwytami nad piwami niemieckimi i ale'ami nie wspominając. Ale może tu cię własnie boli? Uważam polskie lagery za nędzne /wyjątek Gościszewo/ i tego polscy patrioci nie mogą ścierpieć. Na koniec: nie wściekam się, tylko staram sie wyrazić swoja opinię w trochę innej formie niż schemat, którym się większość posługuje. Pewnie nie zawsze z sukcesem, ale za bon mot pewien pisarz gotów był oddac zycie /proporcje wszelkie zachowując/.

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jesli piwo Ci nie smakuję to może czas zacząć pic wino
                              Ależ pijam wino namiętnie - i to tak samo długo jak piwo, czyli prawie 40 lat. A piwo bardzo lubię, ale dobre.

                              Comment

                              • purc
                                Senior
                                • 02-2009
                                • 650

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                A może opisałbyś czasem piwo, które ci smakuje? Wiem, że trudniej napisać coś merytorycznie, niż po prostu przywalić innym, ale miło by było, gdybyś w wątkach dotyczących piw oceniał piwa właśnie, a nie oceniających.
                                Ja też skończyłem kurs sensoryczny u Chołdrycha i mógłbym rzucać nazwami związków chemicznych, czym z taka lubością lubisz się popisywać. Tylko po co? To czytelnika nie interesuje - jego interesuje czy piwo warto pic czy nie i dlaczego tak sądzisz. Ważne są odczucia, a nie mantra w rodzaju zapach słodowo-chmielowy, smak słodowo-chmielowy -tak można opisać większość piw.
                                Last edited by purc; 12-06-2010, 16:41.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎