Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, E Plus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    EDI, E Plus

    Malutki wręcz rzemieślniczy browarek który w pewnym okresie czasu nawiedzany był często przez forumowiczów. Piwo o charakterystycznym dla mnie mocno drożdżowo-owocowym a przy okazji łagodnym smaku (mało albo wręcz bez goryczki). Piękna piana. Dla mnie to piwo na dużą 5 ze względu na swoją charakterystyczność a jednocześnie myślę, że smakowałoby dużej liczbie osób. Do tego browarek w szopie to coś chwytającego za serce. Do tego własna etykieta (nie mam skanu ale może ktoś z fotografików forumowych zamieści).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Skan tej etykiety jest juz od dawna dostępny pod adresem http://www.browar.biz/forum/showthre...0&pagenumber=1 . Do oglądania do woli
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • ppns
      Senior
      • 10-2002
      • 1737

      #3
      Odp: EDI, Jasne

      zythum napisał(a)
      Malutki wręcz rzemieślniczy browarek w szopie to coś chwytającego za serce. Do tego własna etykieta ......
      Piwo o walorach smakowych do zaakceptowania. Etykiety niestety
      były i są nieco abstrakcyjną rzeczą i oderwanym od rzeczywiśctości
      bytem , bo to piwo nie jest dostępne w butelkach.. Wiem , bo też w tym browarze byłem.
      piwoppns@wp.pl

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Ja widziałem plastikową butelkę z tego browaru, z przyklejona samoprzylepną etykietą i poprawioną długopisem pojemnością.
        Nie jest to taki wirtualny byt jak mogłoby sie wydawać.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • ppns
          Senior
          • 10-2002
          • 1737

          #5
          pjenknik napisał(a)
          Ja widziałem plastikową butelkę z tego browaru, .
          Ja niestety nie nabyłem tego piwa w butelce , bo nalano mi je do baniaczka po wodzie mineralnej ( 5.0 l ). Wiem o tym , że etykiety
          nie są wirtualne , bo w mojej kolekcji mam 4 rózne wzory etykiet z tego minibrowaru.
          piwoppns@wp.pl

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Opis w Piwo - KOnkretnie ale krótko: wielkie, ciekawe PIWO z piękną pianą z rzemieślniczego browaru.

            Moja ocena: [4.825]
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Właśnie wczoraj odwiedzłem Wschowę-ostatni polski działający browar,z którego nie piłem piwa.Nabyłem 3 litrowy kanisterek opatrzony etykietą/do wyboru są jeszcze kegi,5 litrowe plastikowe butle tudzież możliwość napełnienia własnych pojemników/.Przypuszczam,że transport negatywnie wpłynął na jakość ale i tak byłem mile zaskoczony.Całkiem sympatyczne piwo,nieco gorzkawe,z ciekawym,podpiwkowym posmakiem.Chętnie pijałbym częściej.

              Comment

              • Piwofil
                Senior
                • 01-2002
                • 907

                #8
                Piłem bardzo świeże na stoliku tuż przy browarze i było fantastyczne, dośc treściwe, o ładnej, złotej barwie, mętne. Pianka długo trzymająca się, nasycenie także odpowiednie.
                Jeśli chodzi o smak to coś co mnie urzekło, myślałem że przy takim małym browarze piwo będzie raczej syfiaste,a ono ma swój charakter, jest bardzo dobre, ma gamę posmaków, a przy okazji mile pieszczącą podniebienie goryczkę. Produkt rewelacyjny, szkoda że cieżko go dostać poza Nową Wsią!
                Później piłem z butelki przywiezionej przez siebie, już nie miało w sobie świeżości, ale także było dobre.
                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Hmm, ja raczej pijąc piwo z małego browaru nastawiałbym się na dobre piwo, rzadko zawiódł mnie pity napój na miejscu wytwarzania i świeży.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Piwofil
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 907

                    #10
                    zythum napisał(a)
                    Hmm, ja raczej pijąc piwo z małego browaru nastawiałbym się na dobre piwo, rzadko zawiódł mnie pity napój na miejscu wytwarzania i świeży.
                    Owszem, ale często w małych browarach jest przestarzała technologia, co wpływa na jakoś piwa, nie wiedziałem jakie będzie to piwo, a byłem nastawiony sceptycznie, ale po spróbowaniu wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i bardzo się z tego cieszę.
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #11
                      Na miejscu wychyliłem porcyjkę dla kierowcy, teraz pochłaniam resztę w domu. Muszę stwierdzić, że transport w plastikowym pojemniku nie wpłynął negatywnie na smak, za to piana i gaz z każdym otwarciem butli coraz gorsze - ale to akurat jest objawem normalnym.
                      Piwo rzeczywiście dobre. Ładny ciemnozłoty kolor, drobnoziarnista piana. Smak intensywny, treściwy. W pierwszym momencie raczej delikatny i słodkawy, potem czuć solidną goryczkę. W tle charakterystyczny posmak razowego chleba. Jednym słowem kawał rzetelnej piwowarskiej roboty. Sama prawda.

                      PS 1. Wg etykiety piwo nosi nazwę "E Plus" - może należałoby zmienić nazwę w tytule wątku ?
                      PS 2. Piwo dobre, ale nazwa browaru kiepska, a nazwa piwa kojarzy się raczej z proszkiem do prania. Szkoda, że piwo nie ma jakiejś wpadającej w ucho (np. regionalnej) nazwy. Łatwiej byłoby o nie pytać pytać w okolicznych knajpach, może też łatwiej lokalnie wypromować.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Konkretna podpowiedź - od lata tego roku EDI robi piwo z własnego słodu, więc smak zmienił sie na łagodniejszy, w porównaniu z ubiegłym rokiem.

                        Ale niezaleznie od smaku - mają mój złoty medal za:
                        - smak,
                        - własny słód,
                        - całokształt.

                        Comment

                        • Petrax
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 662

                          #13
                          Kolor: słomkowy, lekko mętne
                          Piana: niezbyt gruba, ale lepka i trwała, trzyma się do końca kufelka
                          Gaz: mało
                          Zapach: bardzo intensywny i bogaty chmielowo-słodowo-owocowy
                          Smak: bardzo dobre, orzeźwiające, owocowe, z solidną goryczką po przełknięciu

                          Moja ocena: [4.675]
                          In cervisia veritas
                          http://www.ptxc.de.vu
                          Пиво - вот мое экотопливо

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #14
                            Dodam, że w tym sezonie piwo z browaru EDI nie nazywa się już ani E-Plus, ani Jasne, ale ... Klubowe. Dane techniczne bez zmian.

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Dwa lata temu bardzo mi smakowało więc korzystając z okazji ponownie nabyłem w browarze baniaczek.Był to po prostu ściek kwaśno-stęchły możliwy do wypicia po złamaniu go sokiem.Może złośliwie sprzedali mi zepsute?W smaku nie przypominało pilsa a raczej nieudanego witbiera.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎