Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gatzweiler, Gatz Altbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Gatzweiler, Gatz Altbier

    Gatzweiler Vetriebs GmbH Düsseldorf.
    Gatz Altbier ma 4,8% Alk.
    Kolor ciemno bursztynowy przechodzacy w brazowy.
    Piana obfita i trwala.
    Lagodny smak z przyjemna aroma i goryczka
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Nie wiem czy browar Gatzweiler w Düsseldorfie jeszcze istnieje, w sieci nie znalazłem jego aktualnej strony (co jeszcze o niczym nie świadczy), w każdym razie na moim egzemplarzu jako producent figuruje Carlsberg Deutschland z adresem w Mönchengladbach. Etykieta właściwie identyczna jak u Andiego, tylko informacje o alkoholu i objętości są odpowiednio w lewym dolnym i prawym dolnym rogu.

    Alk. 4.8%, but. 0.5 l, piłem też beczkowe.
    Jasnobrązowe, niezbyt mocno nagazowane, piana po nalaniu z góry dosyć wysoka i sztywna, średnio trwała.
    Zapach ciemnosłodowy, lekko karmelowy, umiarkowanie intensywny.
    Butelkowe ma ciemnosłodowy smak z dosyć wyraźną goryczką w posmaku, w sumie taki dosyć płaski. Lepiej mi smakowało z kija, miało chlebowe i trochę owocowe smaczki. Mogło też mieć znaczenie że je piłem na browerowej wycieczce po zrobieniu naprawdę sytego offroadowego podjazdu, a wtedy wszystko lepiej smakuje
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #3
      Kolor ciemno-bursztynowy, piana gęsta, w miarę trwała, ,pozostawia niewielkie ślady na szklance. Moja butelka stała kilka dni w lodówce i być może piwo było zbyt schłodzone. Niestety ta niska temperatura niezbyt dobrze wpłynęła na smak. Vark tu typowych dla altów smaków, jakieś takie płaskie, nijakie. Nie jest tak gorzkie, wytrawne jak inne alty np. Diebels. Trochę inna etykieta niż na zdjęciu Andiego,do tego firmowa podstawka.

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        aha , zdjęcie
        Attached Files

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Carlsberg Deutschland z Hamburga więc pewnie należałoby stworzyć nowy temat ale etykieta taka jak u dryxa

          Płaskie i wyprane ze smaku. Niby są jakieś owocki, błąka się karmel ale to cień alta. Nawet goryczka jest znikoma.

          Bardzo źle zainwestowane 7,5 zł w sklepie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎