Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Kiper Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Sulimar, Kiper Mocne

    Piwo jasne 15 % ekstraktu 7% alkoholu
    Piana drobniuta - dość długo się trzyma
    Kolor mocno żółty,
    Zapach - brak lub ledwie wyczuwalny (ale nie alkoholem)
    Smak - brak posmaku alkoholu, trochę jakiś dziwny posmaczek za którymś razem można wyczuć, ani słodkawe może lekko słodowe.

    Acha warzone w Piotrkowie Trybunalskiem.

    Kiedyś było to moje ulubione piwo mocne gdy było warzone w Suwałkach, było trochę słodkie, bardzo słodowe. Teraz oceniam je
    na 3,5 ale warte powrotu.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Nigdy nie mialem tego piwa za rewelacyjne, ale ostatnimi czasy jeszcze sie popsuło. Za bardzo "wali" spirytem. Ale widać, to już taka przypadłość Kiperów.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      W swoim czasie recenzowałem jakieś podobne, nawet jeszcze trochę mocniejsze, piwo (extra mocne) przy okazji omawiania słabszej wersji KIPERA. Zainteresowanych odsyłam na stronę
      http://www.browar.biz/forum/showthre...=&threadid=508.

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Wpadł mi w ręce tytułowy produkt browaru z Piotrkowa, aczkolwiek zobserwowałem pewne różnice. Przede wszystkim nazywa się ono Kiper Mocne, a nie K. Mocny, a ekstraktu wykazono trochę mniej (14,1% zamiast 15). Charakterystyka będzie też trochę inna: moim zdaniem kolor był dość blady, a piana słaba. Lekko czuć było alkohol, w smaku było dość gorzkie, niezbyt dobre.

        Zastanawiam się, czy było to to samo piwo, o którym pisze... piwo.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Fakt, zmiana ekstraktu przez co i etykieta się nieznacznie zmieniła. Dorwałem ostatnią butelkę w jednym z Legnickich sklepów i mam nową etykietkę

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Chyba nastąpiła poprawa. Tym razem dało się wypić. Ale do smakowitych nadal nie mogę tego piwa zaliczyć.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Kolor jasnozłoty, piana drobna, znaczne gazowanie, wyraźna goryczka i smak alkoholu.

              Moja ocena: [3.15]

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #8
                "Kiper Mocne" Alk. 14,1% wag. 7% obj.
                Takie przeciętne mocne piwo, ale bez rewelacji.
                Kolor (3) - jak na mocne piwo to jednak za jasny
                Nasycenie (3) - najwyżej dostatecne, jak dla mnie to nieco za słabe
                Smak (3) - dominuje goryczka. Niby powinno mnie to cieszyć, bo za słodkimi piwami nie przepadam, ale ten smak jest zwyczajnie prosty. Gorzkawe piwo i tyle. Na dodatek pozostawia w ustach taki dziwny posmak. Na plus zaliczyć trzeba, że nie śmierdziało alkoholem (który to smak i zapach u "Kiperów" jest zjawiskiem niemal stałym)
                Piana (3) - średnioziarnista, początkowo obfita, krótkotrwała
                Zapach (2,5) - pomimo, że bez nut alkoholu to jednak nieciekawy. Jakiś taki mało piwny...
                Opakowanie (2) - bączek 0,33 z nieciekawą, czarną etykietką. Mój w promocji miał naklejone aż dwie kontretykietki (obok siebie). Kapsel z logo browaru.

                W sumie - pijałem już gorsze, ale jednak nie polecam.

                Moja ocena: [2.775]
                Dziku


                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #9
                  Rzeczywiście takie przeciętne piwo mocne, ale nie jakiś siekacz, można wypić bez obrzydzenia, choć z 14% wag. można wycisnąc jakiś bardziej treściwy smak. Ogólnie można pić, ale po co jak są piwa tańsze i lepsze. Aha miałem wersję w bezzwrotnej butelce.
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • mwa
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 5071

                    #10
                    Niewyczuwalny zapach, zaś mocno wyczuwalny smak goryczy nie. Mała piana utrzymująca się, nie pozostająca na szklance. Mała ilość gazu, po paru minutach totalny brak.
                    Jak dla mnie dobre piwo i to piwo dla mocnych głów. Pijałem gorsze "mocne" i wolę Kiper'ka, ale Dębowe jednak w przodzie.

                    Moja ocena: [4.2]
                    Pozdrawiam Cię !!!!

                    Comment

                    • Gollum
                      Gość
                      • 09-2002
                      • 307

                      #11
                      Nie przepadam specjalnie za piwami mocnymi, ale Kiper Mocny naprawdę mi smakował. Może dlatego, że był w bączkach 0,33 l, a ja właśnie miałem potrzebę nie za dużego popicia. Taka potrzebę miałem gdzieś przez tydzień i za każdym razem piwo oceniałem bardzo pozytywnie.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        Barwa-bursztynowy kolorek
                        Gaz-slabiutki,nie czuć bąbelków
                        Smak-lekkie ,minimalnie słodkawe(alk.do 7%,ekstraktu 14.1%,smaczne,z lekką nutką cierpkości po pewnym czasie
                        Piana-z początku idealna(bialutka drobnoziarnista),ale po chwili zniknęła
                        Zapach-jakiś kwaskowaty,nieprzyjemny.
                        Opakowanie-granacik z etykietą taką sobie , kontrą i ładnym kapslem.
                        Da się pić,ale to nie jest 14.1%ekstraktu!

                        Moja ocena: [3.15]
                        Nazwa Mocne,zakupione w Jeleniej Górze
                        Last edited by Pogoniarz; 17-08-2003, 20:30.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • dziku
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1992

                          #13
                          Hmmm... poprzednio piłem i oceniałem wersję z "bączka" 0,33. Teraz kupiłem w butelce 0,5l i jest to piwo o zupełnie innym smaku, niestety nie jest to smak lepszy
                          Piwo ma wyraźnie słodowy smak, prawie bez goryczki. Do tego w smaku i zapachu czuć lekkie i słodkawe nuty spirytusu
                          Piana cały czas całkiem niezła, tylko co z tego...
                          Kolor, tak jak był - jaśniutki. Gaz poprawny.
                          Wolę piwa bardziej wytrawne, a przede wszystkim nie walące spirytem (nawet lekko) tak więc i ten produkt "Kipera" przyjdzie mi omijać.
                          Dziku


                          Comment

                          • Pepek
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 1499

                            #14
                            Spożywałem wczoraj to piwo pod nazwą Mocne pochodzące z ostatniego bączka dostępnego w małym brzeskim sklepiku. Wrażenia całkiem pozytywne: niezły bursztynowy kolor, dobry gaz, wyraźna goryczka, przesadnej słodyczy nie czuć, no może trochę za mocno wdziera się posmak alkoholu. Na razie jednak to za mało do oceny.

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #15
                              Dorwałem znów to piwko i można je poddać ocenie. Kolor bursztynowy, nieco za jasny przy tym ekstrakcie. O białej, średniopęcherzykowej pianie można powiedzieć tyle, że po paru chwilach został po niej tylko ślad. Nagazowanie średnimi bąbelkami całkiem porządne. W smaku czuć prawie dobrą kompozycję słodu i goryczki, ale niestety alkohol zbytnio się "wdziera". Zapach słodowy, przeciętny. Zabutelkowane w klasycznym bączku, etykieta w złoto-czarnej tonacji - ładna, kapsel firmowy.
                              Gdyby dopracować to i owo (zwłaszcza pianę!) byłoby to niezłe, mocne piwko, a tak, jak na razie to tylko przyzwoity przeciętniak.

                              Moja ocena: [3.225]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎