Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Strong Suffolk Vintage Ale / Dark Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Greene King, Strong Suffolk Vintage Ale / Dark Ale

    Strong Suffolk Vintage Ale
    Green King, Westgate Brewery, Bury ST Edmunds, Suffolk

    Dostałem to piwo w prezydencie urodzinowym. Nie mam pojęcia, gdzie je zakupiono i po ile, ale z pewnością jest to piwo wyjątkowe. Przyznam, że czegoś takiego, jeszcze nie piłem. Z tego, co zrozumiałem z etykietki, to jest to mieszanka mocnego, dojrzałego Ale (leżakującego 2 lata w dębowych beczkach) z świeżym, młodym piwem określanym jako BWA (? British Premium Ale?). To drugie dodaje się ponoć tuż przed butelkowaniem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale smak ma wyjątkowy. Jest mocne, bardzo wytrawne, wręcz cierpkie. Może to autosugestia, ale miałem wrażenie, że faktycznie czuć dąb. Smak jest głęboki, pełen nut od owocowych, po jakąś przypominającą dym z ogniska. Goryczka wyraźna, choć nie przesadzona. Zapach całkiem intensywny jest doskonale wpasowany w smak i zapowiada wszystko to, co potem czuć na języku. Kolor ciemno rubinowy, ledwo przeźroczysty. Piana wysoka i trwała. Nagazowanie widać tylko pod światło i jest średnie. Butelka oryginalna, a etykieta choć dość prosta, podoba mi się.
    Za całość daję 4+
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    i jeszcze etykietka:
    Attached Files
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Cóż,nie podzielam tych zachwytów.Dla mnie wydaje się nieco wodniste.W smaku winno-czekoladowe z lekką chmielową goryczką.Dosyć wytrawne.

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        A ja uważam,że jest wyśmienite. Moje pochodziło z roku 2000, więc zdążyło sobie dojrzeć. Zapach jedyny w swoim rodzaju, WINNY. Pachniało jak dobry Burgund. Niezwykłe wrażenie jak na piwo. Piana niezbyt intensywna, gaz również. Czyli dobrze, w zgodzie ze stylem. Kolor ciemnorubinowy, kryształowo klarowne. Smak jak w dobrym starym ale'u. Nuty słodowe, ciemne, owocowe (jakby suszone, ciemne owoce) mieszają się z posmakami WINNYMI. Niestety nie wyczułem dębu. Piękna butelka, elegancka etykieta.
        Wyjątkowe piwo na wyjątkowe okazje. DOSKONAŁE!

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Greene King, Strong Suffolk Vintage Ale

          But. 0.5 l, alk. 6%
          Wg etykietki powstaje przez zmieszanie 2 rodzajow ale - BPA i Old 5X. To drugie jest dojrzewane w debowych beczkach przez 2 lata.
          Kolor ciemnobrazowy, jak podwojny kozlak, klarowne (5)
          Piana srednia, szybko opada ale zostawia na dlugo cienki dywanik (3)
          Nasycenie umiarkowane, w tym gatunku wystarczajace (4.5)
          Zapach slodowy, winno-kwaskowy, troche jak ciasto owocowe, dosc intensywny (4)
          Smak bardzo bogaty, slod dobrze zrownowazony z goryczka, wyczulem smaczki winno-owocowe a nawet troche mlecznoczekoladowy posmak, cos posredniego miedzy podwojnym kozlakiem a Porterem Bossem z Witnicy i jeszcze wzbogacony o estry z gornej fermentacji (4.5)
          Opakowanie - tloczona firmowa flaszka Green King'a, etykietki proste ale zachecajace do wypicia (4)
          Ocena wg artomatu [4.175]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            To piwko ma już swój temat:


            Zadanie dla ARTa - skleić wątki

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Greene King
              Westgate Brewery
              Bury St. Edmunds
              Suffolk IP33 1QT
              Importer: John King, Brwinów
              Alk. 6%

              Wg. Informacji na etykiecie, leżakowane w dębowych bekach dwa lata. Jedna z nich widnieje na froncie.
              Mocno wytrawne ale. Solidne palenie daje się we znaki kubkom smakowym. Smak rozlewa się po języku powodując miłe szczypanie, podobne do tego, jakie zdarza się po zjedzeniu większej ilości orzechów włoskich. Poza ‘szczypaniem’ orzechy mają tu więcej do powiedzenia – ich niuans smakowy jest w tym piwie niezaprzeczalnie obecny.
              Zapach ciężko jest mi zdefiniować. Na pewno jest gryzący, mocno wwierca się w nozdrza. Coś jak wąchanie spirytusu (ale nie jest to zapach spirytusowy!)
              Realną barwę widać na zdjęciu w okolicach dna szklanki.
              Gaz prawie nie widoczny dla oka - przy poruszaniu naczynia wirują bardzo małe bąbelki. Przy popijaniu jednak dość dobrze je czuć.

              Zdecydowanie do powolnego sączenia – ja już siorbię od godziny i jeszcze trochę zostało. Mam wrażenie, iż wraz z podnoszeniem się temperatury spada ta orzechowa drapieżność.
              Dopijam więc szybko, bo jeszcze całkiem zniknie.

              Daję 4 +wśród ‘angoli’.
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Strong Suffolk

                Zakupione w Leclercu za 8,25 zł- cena słuszna jak i to piwo. wyraźny zapach palonego slodu, piana beżowa ,dziurawa , ale utrzymuje się > 3 min. Piwo z nutkami winnymi , wytrawne ze średnią goryczką przechdząc a do dużej, lekko gazowane o pięknym rubinowym kolorze przydymionym brązem. Ma posmak dębowy , ale nie tak intensywny jak w czerwonych winach wytrawnych - piwo to leżakuje w gładkich beczkach dębowych.
                Na krawatce piwa znak GOLD AWARD.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Też się pozachwycam. Dla mnie mieszanka ale'a z koźlakiem. Na początku czuć wyraźnie górną fermentację i całkiem wyraźnie koźlakowe nuty. W miarę picia i ocieplania się piwa wzrasta jego wytrawność.

                  Czy chłodniejsze, czy ogrzane - godne polecenia. Piana jak to w anglikach, do końca dywanik.
                  Last edited by żąleną; 08-10-2005, 22:10. Powód: detale formalne, jak zwykle

                  Comment

                  • piwo
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 810

                    #10
                    A dla mnie średniak - trochę zbyt goryczkowy. Fakt - podobne w smaku do koźlaka.

                    Comment

                    • ergie
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 1041

                      #11
                      Kupiłem dziś to piwo jako uzupełnienie do meczu. I powiem, że mnie zachwyciło. Jak to ja piłem go nieschłodzone. Wyraźna dla mnie nuta owocowa (śliwki?) i lekka goryczka. Na 100% będę go powtarzał.
                      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Kupiłem sobie na urodziny. Nabyte w sklepie Alkohole Świata w Ostródzie, w trakcie powrotu z urlopu.

                        Kolor głęboki, wiśniowy. Piana wysoka, jednak o umiarkowanej trwałości. Zapach poczatkowo delikatny, z czasem stał się bardziej wyrazisty - owocowo-żywiczny. Smak to głębokie owoce, jeszcze dalej żywiczne posmaki oraz spora, cierpkawa goryczka. Smakowało bardziej jak wino. Dobre do wieczornego popijania. Mocno niezwykłe, ale pyszne.

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Bardzo dobre Ale. Może trochę przyciężkawe. W większych ilościach bym pewno nie poradził - jedna butelka to tak akurat w sam raz.
                          Wielkie brawa za barwę - głęboka wiśniowo-bursztynowa purpura
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • garfunkel
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 1068

                            #14
                            Żeby nie było ,że tylko gadam, a nie piję. . Otóż piję, choć w śladowych ilościach.

                            Piwo zakupione w częstochowskim Auchan. Miało piękny czekoladowo- wiśniowy kolor , zapach równie piękny, na początku owocowy, śliwkowy, bardzo działający na zmysły . Piana utrzymuje się od początku do ostatniego łyka. No i smak...mnie najbardziej zachwycił posmak tych dębowych beczek, w jakich podobno leżakowało...Smak więc wytrawny, ale bardziej jak koniak niż wino.

                            Comment

                            • kentaki
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 452

                              #15
                              Mnie jedna buteleczka jednak nie przekonuje. Fakt kolor ładny koźlakowy, przyzwoita piana, nawet się trzyma ale bez jakiegoś wyraźnego zapachu, no może gdzieś przez mgłę (angielską ) czy smaku, trochę płaskie. Może mój egzemplarz był jakiś nijaki ale mnie nie zachwyciło, spodziewałem się czegoś konkretniejszego. Nie mniej jednak pewnie dam mu jeszcze szansę i zrobię drugie podejście .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎