Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leikeim, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Leikeim, Premium

    Alk. 4.9%, ekstr. ???, but. 0.5 l zamykana na patent.
    Złocisty kolor, mocno nagazowane, piana drobnobąbelkowa, sztywna i dosyć trwała. Zapach dobrego aromatycznego chmielu. W smaku całkiem treściwe ale dosyć płaskie. Ma niezłą wytrawną goryczkę ale nic ponadto.
    Landbier z tego browaru już był opisany.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    #2
    Dodaje foto,piwo piłem jakies pół roku temu, wiec nie pokuszę sie o ocenę.
    Attached Files

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 4,9%, but. 0,5 l (z porcelanką)
      przywiezione z Niemiec

      Pilsner wprowadzony przez bawarski browar rodziny Leikeim na rynek w 1993 r. (niemal 100 lat od chwili powstania browaru) od razu stał się flagowym produktem browaru.
      A na naszym forum, pomimo wcześniejszego, trafnego opisu Izkamila, piwku i tak udało się mnie zaskoczyć...
      Zapach - wariacje na temat aromatów chmielowych;
      kolor - złoty, o ton ciemniejszy od innych piw klasy premium;
      piana - początkowo drobnoziarnista (taka prawie kremowata) i szybkorosnąca gruba czapa z czasem powoli opada, ale towarzyszy nam do końca ;
      smak - tu odnajdziemy przyczynę mojego zaskoczenia: bardzo goryczkowy smak; właściwie od samego początku wyczuwa się nuty chmielowe tylko w różnych odcieniach - od delikatnie słomkowo-ziołowej na początku po cierpkawą na końcu i w długim gorzkim posmaku. Ten gorzki pils jest jednocześnie bardzo aromatyczny i jak nic przypomina mi... Jevera tak charakterystycznego dla dokładnie przeciwnego końca Niemiec
      wysycenie - zaskakująco słabe (właściwe raczej piwom słodowym), dzięki czemu piwo nie należy do szczególnie orzeźwiających.

      Ogólnie piwo, którego na pewno nie spodziewałbym się znaleźć w tej części Niemiec, z której pochodzi. Produkt bardzo goryczkowy, ale też aromatyczny i... nic poza tym.
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Orzeźwiajacy, smaczny pilsik, o pięknym jasnym kolorze (4) i ekstra pianą, która tworzy sporą czape i zostaje do końca (5). W zapachu i smaku czuć wyraźne, przyjemne nuty chmielowe, lekko "maślane", pełne (4). Nagazowane na (5) nie szczypie w język. Opakowanie pierwsza klasa, etykieta i kontra zawierają sporo informacji, firmowa, zwrotna butelka, firmowa porcelanka (5). Generalnie fajne, delikatne piwo ale nie zwala na kolana.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Kolor według mnie raczej słomkowy niż złoty, ale zupełnie bezbarwne nie jest.
          Piana początkowo przyzwoita, bardzo szybko opada do minimum pozostawiając na szczęście kręgi na kuflu.
          Nasycenie CO2 słabe - to pewnie jest przyczyną szybkiego opadania piany.
          Zapach delikatny, ale wyraźny - chmielowy.
          Intensywny smak chmielowy, do tego silna goryczka. Posmaków słodowych nie wyczułem, ale piwo to zdecydowanie nie jest "wodą z chmielem".
          Silne 4 z małym +.

          Za piwo dziękuję Ahumbie i Rafałowi.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka. Rocznicowa etykieta (-1 rok):
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 18-04-2008, 13:33.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • porek388
              Senior
              • 11-2008
              • 213

              #7
              Kolor- jasnozłoty
              Piana- duża, zwarta, utrzymała się do końca
              Wysycenie- dobre
              Zapach- mocny chmielowy
              Smak- mocny chmiel, dość duża goryczka, pod koniec przebijają się smaki słodowe
              Opakowanie- dedykowana butelka z ceramiczną krachlą, etykieta taka sobie

              Ogólna ocena 4,6

              Cena 0,75 EUR w getrenku w Goerlitz.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Kolor - Jasne złoto.
                Piana - gęsta, niezbyt wysoka i przeciętnie trwała, oblepia kufel.
                Zapach - średnio intensywny, chmielowy z trawiasto ziołowymi nutami, gdzieś w tle delikatnie słodowy.
                Smak - pierwsze skrzypce gra chmielowa goryczka, o momentami wręcz ziołowym posmaku. W tle lekka nuta słodowa. W ustach zostawia trwały posmak. Piwo niezbyt treściwe.
                Wysycenie - nieco za niskie.
                Opakowanie - jak na zdjęciu, ciekawostka: kupiłem 2 butelki i mają różne grafiki na porcelankach.

                Kupione za 2.90 "U Joli" minimalnie przed terminem przydatnoiści - nic złego się z nim nie dzieje
                Smaczny, dobrze nachmielony pils chociaż pity niedawno Flensburger Pilsener był jeszcze lepszy
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Etykieta jak na pierwszym zdjęciu ale z innym napisem na dole
                  "Das ganz besondere Bier mit der feinen Hopfennote" czyli
                  Całkiem wyjątkowe piwo z drobna/delikatna chmielowa nuta"

                  No wiec jeśli nuta chmielowa jest tu delikatna tudzież drobna to ja nie chciałbym wiedzieć jak wedle producenta smakuje nuta silna.

                  Mocno chmielowe piwo z bardzo silna trwałą goryczką. Niczego innego doszukać się w nim nie moglem
                  LP

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Bladozłoty napój. Piana na centymetr, średniogruba. biała. Wizualnie bez rewelacji...
                    Pachnie chmielem, trochę też słodem, na koniec chyba bardzo słabe kwiaty. W smaku: go-rycz-ka! Można wyczuć także słabiutkie zioła.
                    Dużo gazu, mnóstwo drobnych bąbelków. Butelka "browarowa" z krachlą, dość czytelna etykieta, mnie nie urzekła.
                    W sumie dość lekkie, goryczkowe, orzeźwiające piwo.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      Piwo dalej mocno goryczkowe, zapach słodowo-chmielowy, w smaku oprócz chmielu przyjemne chlebowe smaczki. Piana początkowo kilkucentymetrowa, gęsta, drobnopęcherzykowa - szybko opada do niewielkiej warstwy ładnie krążkując.
                      Poniżej aktualna fotka :
                      Attached Files
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎