Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Mocne Sudeckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    BOSS, Mocne Sudeckie

    No tak. Witnica leży w Sudetach. W saamiuteńkim centrum
    Piwo jasne mocne "worzone tradycyjną metodą". Alk. 7%obj., zawiera E-300 (kwas askorbinowy - witamina C)
    Zakupione w Świdnicy w monopolu nieopodal znanej niektórym Forumowiczom Stylowej, idąc w kierunku PKP po lewej stronie. Mają cały przkrój BOSSA łącznie z Porterem w bączkach.

    Pieni się całkiem ładnie, piana pozostaje do końca, pozostawiając słady na szkle.
    Zapach - i tu cholibka problem - totalnie NIC nie czuję...
    Nasycenie CO2 całkiem pszyzwoite. Bąbelki towarzyszą nam do końca spożywania. Jest w sam raz - bez miałkości i bez niepotrzebnego bekania W tej kategorii 5.
    W smaku rózwnież niezgorsze, ale mogło byc lepiej. Czuć moc, lekko słodkawe, trochę za mało goryczki.
    Ogólnie nie przepadam za mocnymi. Temu ze spokojnym sumieniem mogę dać dobrą czwórę.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #2
    Patrząc na wystawkę, w małym sklepiku spożywczym, na początku myślałem, że to jakiś wynalazek z Lwówka lub Viflinga. Dopiero po obejrzeniu kontretykiety wyszło, że to piwo jest z ... Witnicy. Niezrażony tym, zakupiłem to piwo, po atrakcyjnej cenie 1,60 zł/ 0,5l butelka. Piwo mi posmakowało, gazu nie za dużo, piana utrzymująca się przez dłuższą chwilę. Całkiem dobre mocne piwo. Na drugi dzień poszedłem dokupić jeszcze jeden ezgemplarz, niestety już nie było. Patrząc na moc, cenę i smak wcale się nie dziwię, że szybko je wykupiono.
    Last edited by robox; 15-01-2006, 18:00.

    Comment

    • Kaziu0085
      Junior
      • 12-2006
      • 18

      #3
      A u mnie jest zawsze przyznaje sie ze ze wzgledu na cene czesto po nie siegam jak ide do kumpla (mam 20 min drogi) nie znaczy to ze to jest piwo nizszego gatunku. Moim zdaniem jest lepsze od np. Tatry Pils. Musze je kiedys zabrac do domu i porzadnie przetestowac

      Comment

      • Krotoszyniak
        Senior
        • 08-2002
        • 516

        #4
        Jezeli w tym sklepie maja cala linie Bossa to moze by tak sprobowac Sudeckie obok Bossa Mocnego 7%? Zobaczymy czym sie roznia?
        Admin z Ratebeera
        Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
        Poromotor piwnej Polski na swiat :)

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowo-pomarańczowy, dość oryginalny, klarowny ładny [4.5]
          Piana: raczej nie powala na kolana, niska, przez większość czasu utrzymuje się jedynie ażurowy dywanik [3]
          Zapach: dość intensywny, stanowczo słodowy [3]
          Smak: mocno słodki (jak dla mnie za mocno), moc wyczuwalna, ale bez spirytusowych smaczków, poprawny, choć stanowczo nie w moim stylu (coś a'la "Warka Strąk" ;-)) [3.5]
          Wysycenie: w miarę poprawne [3.5]
          Opakowanie: zamysł autorów jest dla mnie kompletnie nieczytelny, no, chyba, że industriany obiekt na etykiecie to browar (?), tak czy siak, wrażenia są raczej zniechęcające (kolorystyka też się do teko przyczynia) [2]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty dość jasny. W mocnym piwie pasował by ciemniejszy. Niemniej jednak kolor jest ładny. Piwo klarowne. [3]
            Piana: Niewielka z wieloma grubymi bąblami. Szybko opada do cienkiego kożuszka i ginie. Dłużej pozostaje jedynie krąg przy ściankach kufla. [2]
            Zapach: O dziwo raczej chmielowy. Słodowość na drugim planie. Zapach całkiem ładny, ale słaby. Trzeba się wwąchiwać. [3.5]
            Smak: Smak również chmielowy. Słodowość też wyczuwalna, ale dominuje chmiel. Wyraźna nuta charakterystyczna dla BOSSa. Trochę jakby posmaków owocowych w kierunku Ale. Całkiem mocna goryczka, w połączeniu z niezbyt wysokimi parametrami, sprawia wrażenie picia solidnego Pilsa a nie Mocnego piwa. Posmak goryczkowy, krótki. [4]
            Wysycenie: Może jak na mocne to ciut za wysokie, ale nie przeszkadza to w piciu. Piwo dzięki temu smakuje jak cięższy Pils. Nie ma ciężkości piwa Mocnego. [4.5]
            Opakowanie: Kolorystyka i grafika trochę „nie pod” mocne piwo, ale dość krzykliwa, więc piwo jest zauważalne. Całość nie jest zła, w takim specyficznym stylu. Jednak goły kapsel, brak ekstraktu i nagminne niestaranne naklejenie etykiet skutecznie obniżają poziom opakowania do przeciętności. [3.5]
            Uwagi: Całkiem dobre piwo, zdecydowanie nie należy obawiać się, że jest ciężkie. To piwo z gatunku pomiędzy Pilsem a Mocnym. Smak niezły, goryczka wyraźna. Nie rarytas ale dobre.
            Od czasu oceny Budvara piwo chyba się zmieniło na lepsze. Niektóre parametry są ewidentnie inne.

            Moja ocena: [3.575]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jest dość ładny. Głębokie złoto harmonizuje z żółtą poświatą [3.5]
              Piana: Piana nie tworzy się zbyt obfita, nie jest też może kremowa w konsystencji, ale dość gęsta i umiarkowanie długa. Osadza się na szkle [3.5]
              Zapach: W zapachu dominują nuty słodowe, ale są one złamane chmielem [3.5]
              Smak: Jak na piwo mocne to alkohol jest dość umiejętnie schowany za smakami słodowo-chmielowymi. Niestety zawartość ekstraktu nie jest podana. Gorycz chmielowa nie jest dominująca. Jest to piwo umiarkowanie wytrawne. Smak jest dobry, ale co nieco spłaszczony i jest on krótki - niestety nie pozostaje długo na języku [3.5]
              Wysycenie: Nasycenie jest bardzo obfite, co widać i czuć. Ale temu mocnemu piwu przydaje to charakteru orzeźwiającego [3.5]
              Opakowanie: Niewyrafinowane i bez ekstraktu [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, ładny. [4]
                Piana: Opada szybko, choć była obfita, początkowo nawet na 5 cm (!). Kremowobiała, drobne bąble, ale i trochę większych... [4]
                Zapach: Słodowy, przebija się także moc. Trochę nut... kwiatowych? [3]
                Smak: Przeważa smak słodowy, a w tle lekko chropawa goryczka oraz... moc? [3]
                Wysycenie: Wystarczające, OK. [3.5]
                Opakowanie: Czarny kapsel PP, etykieta z browarem (jak na focie wcześniej). Dość czytelna. Niejasna nazwa, brak ekstraktu. [3]
                Uwagi: Wypijalne spokojowo, byłyby noty wyższe, gdyby nie ta zbyt wyczuwalna moc... .

                Moja ocena: [3.175]

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przyzwoity bursztyn. Typowo piwny - nie ma się absolutnie do czego przyczepiać. [4.5]
                  Piana: Bardzo szybko opada. Jak dla mnie - co zawsze powatarzam - to zaleta, nie wada. [4.5]
                  Zapach: To ciekawe - pachnie karmelem. Albo - co bardziej odpowiednie - krówkami. Zupełnie nie piwny zapach, ale całkiem ciekawe zaskoczenie . [3.5]
                  Smak: Niestety, tutaj jest średnio. To piwo - zwłaszcza jak na mocne - jest zdecydowanie "za cienkie". Trochę brakuje mi tu "pełni" smaku. [3]
                  Wysycenie: Bez zarzutu. Może, ale podkreślam - MOŻE - mogłoby być większe. Jednak nie czepiałbym się. [3.5]
                  Opakowanie: Duży minus. Nie ma ani słowa o zawartości ekstraktu. mam wrażenie, że jest bardzo niska i browar uznał, że nie ma się czym chwalić. Poza tym jednak opakowanie estetyczne i ładne. Jednak ta niepełna informacja bardzo zaniża ocenę... [1.5]
                  Uwagi: To piwo się chyba mocno zmieniło od czasu założenia tego tematu. Dziś czytam na butelce: Alk. 6,5 %, zawiera przecwiutleniacz E 300. Czyli nieco inaczej, niż pisał slavoy

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎