Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Fasberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Łódzkie, Fasberg

    Tym razem Fasberga produkują dla Biedronki Browary Łódzkie.
    ekstrakt 11,7% wag.
    alkohol 5,7% obj.
    cena 1,39 zł
    puszka
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, w sumie pasuje do ekstraktu. [4]
    Piana: Dość wysoka, gruboziarnista. Niestety za szybko opada. [3]
    Zapach: Silny, głównie chmielowy, z leciutką słodowością. Zaskakująco przyjemny. [4]
    Smak: Smak też jest zaskoczeniem in plus. Dobre zbalansowanie słodowości z chmielowością, lekka i przyjemna goryczka. Fasbergowi dobrze zrobiło przekazanie go przez Biedronkę Browarom Łódzkim, bo za czasów Głubczyc nie dało się go pić... A teraz jest to naprawdę dobre piwo. Na dodatek z coraz lepszego browaru, co mnie szczególnie cieszy. [4]
    Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
    Opakowanie: Całkiem niezłe wzornictwo puszki, nie tandetne. Poza tym podane wszstkie informacje. [4]
    Uwagi: W sumie oceniam po raz drugi, bo za pierwszym razem nie było jeszcze podłączone do ARTomatu i udało mi się zgubić kartkę

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Bylem w Lodzi na koncercie Dzemu. Pytalem kilka osob o browar(gdzie mozna sie napic piwa), alw ludzie w ogole nie wiedzieli, ze istnieja browary Lodzkie.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
        Bylem w Lodzi na koncercie Dzemu. Pytalem kilka osob o browar(gdzie mozna sie napic piwa), alw ludzie w ogole nie wiedzieli, ze istnieja browary Lodzkie.
        To chore, ale w Łodzi trzeba się postarać żeby napić się łódzkiego piwa. W samym centrum jest tylko jedno miejsce z lanym Łódzkim Mocnym, ale i to od niedawna. A butelkowe czy puszkowe zdecydowanie najłatwiej znaleźć przy gorszych uliczkach.

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #5
          2 dni pozniej w Opolu kupilem Sarmackie Mocne w butelce PET. I zdziwienie - browary Lodzkie. Jeszcze nie sprobowalem, ale przy najblizszej okazji.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
            2 dni pozniej w Opolu kupilem Sarmackie Mocne w butelce PET. I zdziwienie - browary Lodzkie. Jeszcze nie sprobowalem, ale przy najblizszej okazji.
            Według jednego z łódzkich forumowiczów Sarmackie Mocne, sprzedawane w sieci Biedronek, jest tym samym co klasyczne Łódzkie Mocne. Naprawdę dobre piwo.

            Comment

            • Kropka_Tutek
              Junior
              • 02-2006
              • 20

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwny, nie za jasny - wygląda na więcej ekstraktu. [3.5]
              Piana: Na początku obiecująco obfita. Opada... Opada ... Opadła! Ale troszkę zostało - jednak za mało. [2.5]
              Zapach: Bardzo delikatny - nie jest nieprzyjemny, no ale dobrze by było czuć intensywniejszy zapach czegoś piwnego. [3.5]
              Smak: Neutralny, bardzo delikatny - co prawda niespecjalnie czuć smak piwa, ale nie czuć też niczego paskudnego - a to już plus! Do popicia obiadu w przydroznym barze - idealne. [3]
              Wysycenie: Bąbelki udają, że są. Troszkę szczypie w język - na szczęście!!! Bo bez tego byłby to niezbyt smaczny soczek. [3]
              Opakowanie: Dosyć klasyczny wzór - owal z nazwą. Niektóre elementy bardzo ładne - panorama miasta, chmielowy wieniec. Herb dosyć brzydki. Informacje OK. Ale jednak czegoś brakuje. [3.5]
              Uwagi: Kolejne piwo z Biedronki - i jak zawsze piwa "biedronkowate": chodzi o niską cenę, a nie o jakość. Chociaż to jednak troszkę lepsze.

              Moja ocena: [3.175]

              Comment

              • Cork
                Junior
                • 03-2006
                • 4

                #8
                dziwna polityka

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
                Bylem w Lodzi na koncercie Dzemu. Pytalem kilka osob o browar(gdzie mozna sie napic piwa), alw ludzie w ogole nie wiedzieli, ze istnieja browary Lodzkie.
                no cóz polityka browaru łodzkiego jest taka zeby produkować piwa dla sieci (biedronka, geant, leader), dlatego o wyborach firmowych mało kto słyszał choć wiekszośc łodzi je pije pod innymi nazwami

                Comment

                • Cork
                  Junior
                  • 03-2006
                  • 4

                  #9
                  a jedna nie to samo

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  Według jednego z łódzkich forumowiczów Sarmackie Mocne, sprzedawane w sieci Biedronek, jest tym samym co klasyczne Łódzkie Mocne. Naprawdę dobre piwo.
                  tzn.

                  niemoge sie zgodzić z tym stwierdzeniem gdyż
                  1. sarmackie ma ekst, 14,1
                  2. mocne ma ekst. 15,0
                  3. róznia sie także w ilośco dodawanego chmielu
                  4. poza tym sarmackie lane jest w pety(co jednak nadaje pewnien "petowy" posmak piwu)
                  5. sarmackie jest sprzedawane w sklepach firmowych jako Lodawr Mocny

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotawe,według mnie akuratny kolorek [4]
                    Piana: Bardzo gęsta,bujna ,długotrwała zostawia spory kożuszek na szkle przez długi czas-normalnie szok. [4.5]
                    Zapach: Czy ja wiem jakby chmielowy,jakby metaliczny,niespecjalnie przyjemny. [3]
                    Smak: Goryczka,zdecydowana goryczka i troszkę trąca mi puchą,ale całkiem wypijalne. [3.5]
                    Wysycenie: Bardzo dobre,pęcherzyki śmigają po całym szkle ,aż miło i piwo nie jest przegazowane. [4]
                    Opakowanie: Beznadziejna pucha,plus za info o ekstrakcie. [2.5]
                    Uwagi: Normalnie zaniemówiłem,całkiem wypijalne piwo i coś mi się wydaje ,że sięgnę jeszcze po nie.

                    Moja ocena: [3.425]


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złotawy, klarowny [3]
                      Piana: biała, drobnoziarnista, wysoka, szybko opadła pozostawiając kożuszek, brak śladów na szkle [3.5]
                      Zapach: nijaki, brak wyraźnych akcentów, przeszdł puchą [1.5]
                      Smak: nic konkretnego, słabe akcenty piwa, raczej wodnisty i metaliczny [1.5]
                      Wysycenie: początkowo poprawne w końcowej fazie ustała [2]
                      Opakowanie: dwa różne opakowania kolorystycznie różńe jedno białe drugie srebrne, informacje o piwie poprawne [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [1.875]

                      Comment

                      • Scriptus
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 189

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ¨Kolor wyjątkowo udany, jak na ten rodzaj piwa, intensywnie złocisty, klarowny [5]
                        Piana: Początkowo ładna, elegancka, biała, drobnoziarnista piana, zniknęła w krótkim czasie do zera [3]
                        Zapach: Ładny, chmielowo kwiatowy zapach, ale troche niekompletny, z trudem można ten zapach nazwać piwnym. [4]
                        Smak: Słodkawy lekko metaliczny posmak, słaba goryczka, nic specjalnego. [2.5]
                        Wysycenie: Słabe nasycenie, mała ilość malutkich bąbelków, nic dziwnego, że nie ma piany [3]
                        Opakowanie: Nowa puszka, ciekawsza od starej, dlatego kupiłem. Wszystkie informacje są. [4]
                        Uwagi: Piwo raczej średnie, w tej samej Biedronce za tę samą cenę można kupić dwa lepsze piwa. Zatem, pewnie znowu trzeba poczekać na nowy design puszki, żebym kupił Nie wróżę wielkiej sprzedaży piwu, które zamiast lepszego smaku ma nową puszkę.

                        Moja ocena: [3.3]
                        Nic lepszego od Brackiego :)

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zaskoczyło mnie, że jest złocisto-bursztynowy [4.5]
                          Piana: Dość intensywna, dziurawa, brudna i strasznie nietrwała. [1.5]
                          Zapach: Kwaśno-piwny, nie przyjemny. [2]
                          Smak: Spodziewałem się czegoś gorszego :P a, tu niespodzianka. Całkiem dobre, delikatne. Wyraźnie wyczuwalna chmielowa nuta, niestety totalnie bez goryczki. Nie słodkie i nie kwaśne. Biorąc pod uwagę cenę daje 4! [4]
                          Wysycenie: Niestety nie najlepiej nasycone. [2]
                          Opakowanie: Opakowanie wyraźnie lepsze niż przed laty :P [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.95]
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • czcinnik
                            Junior
                            • 11-2008
                            • 1

                            #14
                            heh... gdy pieniędzy brakuje... zajefajna sprawa

                            Comment

                            • Tom_Gd
                              Junior
                              • 02-2009
                              • 3

                              #15
                              Piwo zdecydowanie gorsze niż kiedyś. Smak mdły, bardzo słabo wyczuwalna goryczka, wodnistość, do tego kwaśny i alkoholowy posmak. Wysycenie niemal zerowe. Piana z początku wysoka, jednak bardzo szybko opada. Zapach nieprzyjemnie kwaskowaty.
                              Do zalet zaliczyć można bardzo ładny złotawy kolor, podanie niezbędnych informacji na opakowaniu oraz oczywiście cenę (1,69).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎