Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Koelsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Koelsch

    Z opóźnieniem informuję o piwie Bierhalle Koelsch.
    Parametry piwa:
    Ekstrakt - 11,5 Plato
    Alkohol - 5,2 % vol.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Będzie jeszcze w weekend?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      wstrzymano jego sprzedaż
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        Będzie jeszcze w weekend?
        Czekamy na skończenie ALT-a. W jago miejsce będzie Dunkel i prawdopodobniej także Koelsch.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Jako samozwańczy fachowiec od koelschów stwierdzam, co następuje

          Piwo ma rzeczywiście charakterystyczny posmak owocowy, który osobiście uważam za najbardziej charakterystyczny dla tego gatunku, jednak posmak ten jest dość daleko w tle. Dość mocno czuć charakterystyczną Bierhallową słodowość, która w pilsie i dunkelu mi pasuje, ale w tym koelschu nie. Być może gdyby owoce były silniejsze...

          Piwo jest rzecz jasna mętne. Co ciekawe, w kolońskim browarze restauracyjnym podawali klarowne. Mnie mętność nie przeszkadza, ale niewykluczone, że to ona odpowiada za dominującą nutę słodową.

          Z zaciekawieniem czekam na następną warkę.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Ja nie jestem fachowcem od koelschów chociaż parę mam na koncie ale to piwo zupełnie mi nie przypomina żadnego z pitych przeze mnie butelkowych piw/beczkowych jak dotąd nie było okazji/
            Jakbym nie wiedział,że to koelsch to bym uznał, że to pszeniczniak albo półpszeniczniak co nie zmienia faktu, że piwo świetne tak z wyglądu jak i ze smaku.
            Chyba najbardziej mętne z dotychczasowych piw Bierhalle, które miałem okazję kosztować, z piękną pianą.
            Smak owocowo-kwaskowy ale z wyrażną nutą chmielowej goryczki.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, mętny. [5]
              Piana: Średnioziarnista, średnioobfita, utrzymująca się jednak przez cały czas picia piwa. [3.5]
              Zapach: Cytrusowo-kwaskowy, bardzo specyficzny. [4]
              Smak: Lekko kwaskowy, bardzo orzeźwiający z intrygującym chmielowym posmakiem. Zdumiewa łagodność i jedwabistość tego piwa. Mimo niewielkiego udziału słodu pszenicznego piwo to ma zaskakująco pszeniczny charakter. Pod koniec ujawnia się specyficzny ziołowy posmak. Generalnie rewelacja. [5]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: Skoro to koelsch to powinien być w szklaneczkach 200 ml. Na szczęscie nie jest, co oszczędza nam czas oczekiwania na następne... [5]
              Uwagi: Jedno z niewielu piw oferujących tak bogate i zmienne doznania smakowe. Ze smutkiem przyjąłem info o wstrzymaniu serwowania tego piwa

              Moja ocena: [4.5]
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                Kolor: Jasnozłoty, mętny. [5]
                Piana: Średnioziarnista, średnioobfita, utrzymująca się jednak przez cały czas picia piwa. [3.5]
                Zapach: Cytrusowo-kwaskowy, bardzo specyficzny. [4]
                Smak: Lekko kwaskowy, bardzo orzeźwiający z intrygującym chmielowym posmakiem. Zdumiewa łagodność i jedwabistość tego piwa. Mimo niewielkiego udziału słodu pszenicznego piwo to ma zaskakująco pszeniczny charakter. Pod koniec ujawnia się specyficzny ziołowy posmak. Generalnie rewelacja. [5]
                Wysycenie: Idealne. [5]
                Opakowanie: Skoro to koelsch to powinien być w szklaneczkach 200 ml. Na szczęscie nie jest, co oszczędza nam czas oczekiwania na następne... [5]
                Uwagi: Jedno z niewielu piw oferujących tak bogate i zmienne doznania smakowe. Ze smutkiem przyjąłem info o wstrzymaniu serwowania tego piwa

                Moja ocena: [4.5]
                To piwo jest w chwili obecnej w sprzedaży.
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  mozna juz na wynos brać?
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: dojrzałego zyta, metny [5]
                    Piana: z poczatku duża, gęsta, drobna, pod koniec niestety zostały tylko drobne resztki, osadza się na szkle w ładne krązki [3.5]
                    Zapach: mocny, intensywny, bananowo-owocowy, chmielowy [5]
                    Smak: w samku zdaje sie być bardzo leciutkie, czuć dobre nachmielenie oraz owocowe nutki, które są najmocniej wyczuwalne na języku, czegoś mi brakowało w tym piwie, tego wrażenia pełności dającego poczucie, że jest jak smietanka [4]
                    Wysycenie: jak dla mnie mogłoby by być ciut wieksze [4.5]
                    Opakowanie: jak wszytskie produkty Bierhalle zdecydowana 5 [5]
                    Uwagi: jak dla mnie kolejne bardzo dobre piwko, nie jest aż tak doskonałe jak inne ale z czystym sumieniem moge je polecić kazdemu

                    Moja ocena: [4.425]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎