Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żnin, Leszek Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Żnin, Leszek Premium

    Nowe piwo ze Żnina odznacza się złotą barwą, raczej słabą pianą, drobnym, niezbyt intensywnym nagazowaniem. Piwo to jest niezwykle klarowne jak na ten browar, posiada stonowany chmielowy aromat. Smak świetnie skomponowany, proporcjonalnie wymieszana goryczka z łagodnymi słodszymi klimatami. Na etykiecie producent informuje , że jest to piwo niepasteryzowane, choć do końca okresu przydatności jeszcze 3 miesiące(?).Zaw. ekstr. 12,1% , zaw.alk. 6,2%. Jak dla mnie solidna 4 - przede wszystkim za smak, kolor i klarowność.
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • kazin
    Member
    • 12-2003
    • 81

    #2
    Etykieta "Leszek Premium" to jeszcze pozostałość z wersji niepasteryzowanej. Obecnie piwko to podlega juz procesowi pasteryzacji. Niestety! Jako Leszkopijcy i miejscowemu partiocie nie wypada może specjalnie go wychwalać, ale... na 4 spokojnie zasługuje. Walory smakowe tego piwa, sprawiły iz chciano kupować je w znacznych ilościach przez dużego odbiorcę. Możliwości produkcyjne żnińskiego browaru, a przede wszystkim strategia firmy, stawiająca na jakość a nie ilość produkowanego piwa, spowodowała iż owy Leszek jest regionalnym piwem. Mniam

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #3
      Co roku, w drodze do Bytowa (moje tradycyjne miejsce wypoczynku) przejeżdżam przez Żnin aby zaopatrzyć się w skrzyneczkę Leszka. Tak będzie i w tym roku. Mam zresztą nadzieję, że kiedyś i w Warszawie pojawi się ten zacny napój.

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Otrzymałem to piwko w wymianie z kol. maki. Niestety było na niego wiecej chętnych niż ja i ostała mi się jedynie niewielka ilość tego trunku. w związku z tym nie podejmuję sie pełnej oceny, ale piwo więcej niż przyzwoite, spokojnie może być ocenione na więcej niż 4. Z chęcię do niego powrócę i podzielę się swoimii wrażeniami.
        Poszukuję

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎