Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velké Popovice, Velkopopovický Kozel Medium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Velké Popovice, Velkopopovický Kozel Medium

    Butelka 0,5 litra, alkoholu 4,6 %, eks. 11%, svetly lezak, pod złotkiem firmowy kapsel
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, trwała
    Zapach - wyraźny słodowy z aromatem chmielowym
    Gaz - okey
    Smak - słodowy z delikatnymi nutami chmielowymi, lekko słodkie, delikatna sympatyczna goryczka
    Smaczne piwko.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 713 / 493 opisane na forum / 396 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 4,6%, but. 0,5 l
      kupione w komplecie z innymi Kozłami u Dziada, w Łodzi

      W czerwcu 2005 r. portfel piw z browaru w Velkych Popovicach poszerzył się o „średniaka” 11-tkę. To najmłodszy, czwarty produkt browaru, obok piwa Premium, jasnego i ciemnego. Segment piw o średniej zawartości ekstraktu został ostatnio w Czechach osobno wydzielony i charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu. 11-tka z Velkych Popovic została wybrana jako reprezentant całej grupy Pilsner Urquell w tym segmencie. Producent spodziewa się, że piwo zdobędzie tytuł lidera w tej klasie w Czechach.
      kolor – złoty
      piana – bardzo burzliwie rośnie i tworzy gruboziarnistą czapę, ale po chwili równie burzliwie i niespodziewanie wygazowuje i znika; zaskakująco nietrwała;
      nasycenie – przeciętne;
      zapach – chmielowo-słodowy, z mocnym akcentem chmielowym;
      smak – kompozycja smakowa właściwa typowemu czeskiemu pilsowi: mocna, chmielowa goryczka o lekko trawiastym odcieniu smakowym i po chwili równoważąca ją głęboka, chlebowa, lekko słodkawa słodowość. Kompozycja, która coraz trudniej opiera się wpływom masowości koncernowej, a którą można jeszcze spotkać w niektórych piwach czeskich i słowackich (w Polsce np. w Czarnkowie). Jej wyróżnikiem jest świeża goryczka (taka, jaką spotyka się w piwach niepasteryzowanych) oraz aromatyczny słód. Klasyka, odtworzona w wersji o niższej zawartości ekstraktu, bez uszczerbku dla całości.
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Witam. A jaka cena "U Dziada" , bo w czeskim TESCO to 10.50 korony.PZDR
        Last edited by woosaa; 15-01-2007, 13:18.
        mb WOS

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #5
          Kozel Medium ma bardzo ładną piankę w kolorze "biel bielsza niż biel" .Po za tym dobry goryczkowy smak.PZDR
          mb WOS

          Comment

          • Mecmar
            Junior
            • 05-2007
            • 3

            #6
            Przy okazji, witam wszystkich!
            Piwo bardzo fajne. Przyjemnie się je pije. Jest bardzo delikatne i łagodne. Goryczka jest, ale lekka. Z 3 jasnych Koziołków ten mi najbardziej zasmakował.

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #7
              Piana śnieżnobiała gęsta, po czasie redukuje się do cienkiej warstewki, która się długo utrzymuje, pozostawia ślady na szkle.
              Kolor Blado złoty, klarowny
              Zapach slodowy, z wyrażnymi nutkami chmielowymi.
              W smaku początkowo przyjemne slodowe z leciutką goryczką która ujawnia się wyraźnie przy połykaniu, drapie w gardło jak dla mnie trochę za bardzo.
              Wysycenie drobne.
              Kupione w Bełchatowie za 2,40
              Jak dla mnie 4=
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Rocznik 2010, że się tak wyrażę nadal utrzymuje cechy opisane powyżej. Ładna piana, smak łagodny, goryczka ledwie wyczuwalna, gaz słaby. W smaku przyjemne i zaskakująco harmonijne. Kupione w Brnie w kartonowym ośmiopaku.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • fuliano
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1825

                    #10
                    zgadza się poziom utrzymuje, ale z 11 juz tylko A4,5 % wyciągają

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                      , ale z 11 juz tylko A4,5 % wyciągają
                      no tak... dobrze, że masz to szczęście kupować piwa miejscowych joginów, oni potrafią tak powyciągnąć, że już dwa-trzy potrafią wprowadzić w stan nirwany

                      Comment

                      • Breakdancer69
                        Member
                        • 01-2011
                        • 54

                        #12
                        Pale Lager, dolnej fermentacji
                        Zawartość alkoholu: 4,6%
                        Pojemność 0,5 l
                        Kolor: złoty
                        Kraj pochodzenia: Czechy


                        Zapach delikatny, słodowo-drożdżowy. Po pierwszym łyku czuć goryczkę, aczkolwiek ta goryczka jest dosyć płytka i powierzchowna, szybko się kończy. Posmaku prawie brak. Im bliżej końca smak staje się coraz mniej wyczuwalny. Brakuje mi w tym piwie charakteru i wyrazu.
                        mój blog o piwach
                        http://browary.blogspot.com/

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Kozel Medium

                          Kolor: Złocisty, klarowny.
                          Piana: Całkiem wysoka, średniobąblowa. Szybko opada do niepełnej powłoki. Później pierścień i wysepki, ale nie zostaje do końca.
                          Zapach: Słodowo-koncernowy, niezbyt przyjemny. Po ogrzaniu tło jakby lekko alkoholowe, również lekko maślane.
                          Smak: Początek delikatny, słodowy. Zostaje całkiem miły, goryczkowy posmak. Dużo lepszy od 10-tki, ale po ogrzaniu tak jak w zapachu pojawiają się lekko alkoholowe wtrącenia.
                          Wysycenie: Dreamer dobrze określił - przeciętne. Nie za duże, nie za małe.
                          Opakowanie: Etykieta utrzymana w stylu innych kozłów. Jak na ostatniej fotce sibarha.
                          Last edited by Kwadri; 05-07-2011, 21:40.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • robert2
                            Member
                            • 08-2011
                            • 87

                            #14
                            Dobre piwko średnio nagazowane z ładną piana ale tylko na początku bo po chwili znika fajny chmielowy zapach w smaku słodowo-goryczkowy posmak ale troszkę mało wyraziste z każdym łykiem coraz słabiej-ale ogólnie jest dobre sięgnę po nie jeszcze

                            Comment

                            • dryx
                              † 1966-2017 Piwosz w Raju
                              • 04-2002
                              • 1735

                              #15
                              Wersja puszkowa 0,5 l. Cena 14,90 Kc w markecie Billa.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎