Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Želiv, Siard Falco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Želiv, Siard Falco

    Pełna nazwa: Klasterni Pivovar Żeliv, miasto Żeliv
    Butelka 0,33 litra biała, alkohol 5,2 %, eks. 13%, visnowe pivo, kapsel goły zawinięty w plastikowa folię
    Kolor - oczywiście wiśniowy, klarowny
    Piana - minimalna i nietrwała
    Zapach - wiśniowo-miodowo-słodki, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - wiśniowy, lekko słodkie z delikatnymi nutami cierpko-winnymi
    Jakoś wcale mi nie podeszło. Ale zaliczone

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 730 / 504 opisane na forum / 407 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Piana słaba, luźna, jasnobeżowa.Tworzy niepełny nalot na powierzchni piwa.
      Kolor bardzo ładny, ale nie kojarzy mi się z wiśnią. Raczej w stylu koniaku (może to wina kielicha )
      Zapach wiśni, ale takich w spirytusie lub soku. Sugeruje słodkie piwo.
      Smak bardzo ciekawy. Początkowo uderzenie wiśniowej, przyjemnej (nie za mocnej) słodyczy. Zaraz potem wiśnia zanika i pojawia się chmielowa goryczka która trochę zbyt długo utrzymuje się w ustach. Przyjemnie się pije małymi łyczkami.
      Nagazowanie słabe, ale pasuje do piwa.
      Opakowanie podobne jak na zdjęciu, ale butelka brązowa i ładniejsza etykieta.
      Większa zawartość alkoholu 5,6%. Ekstraktu nie podano
      MM961
      4:-)

      Comment

      • otvirak
        Senior
        • 04-2005
        • 764

        #4
        Tak, jak napisał JAckson - butelka brązowa, etykieta zawiera tekst na temat warzenia przez zakonników, ale nie podaje ekstraktu; alkoholu 5,6, polotmave (zdjęcie). Kapsel bez nadruku.
        Smak rzeczywiście 'vyjimecny' Nutki chmielowe, silniejsze winno-kwaskowate, a potem - najsilniejsze - nie tyle wiśniowe, co wiśni niedrylowanych, zalanych alkoholem. Wyraźny jest ten 'pestkowy' smaczek. Barwa między ciemnym bursztynem a czerwonym winem. Piana słaba, nie utrzymuje się dłużej niż jakieś 5 minut. Zapach miły, kwaskowo-owocowy. Wysycenie jak dla mnie OK - dolna granica stanów średnich.
        Piwo kupione w sklepie na Kobierzyńskiej w Krakowie. Są zresztą wszystkie 3 z pivovaru Zeliv. Cena 5,50 za 0,33l - dla degustacji jednorazowej OK; zresztą raczej nie jest to piwo do częstej konsumpcji.
        Attached Files
        niepoprawny czechofil


        Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
        WISŁA MISTRZ!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎