Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miejsce produkcji (warzenia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #16
    W tym wszystkim chodzi o to żeby konsument wiedział skąd pije piwo, to jest NAJWAŻNIEJSZE, a to że Tyskie jest produkowane w Lechu to druga sprawa.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #17
      A ja mam wrażenie, że Żywiec chyba sam sobie strzela gola taką akcją. Skoro pragną udowodnić że należy informować klienta gdzie dany produkt ( w tym przypadku piwo) został wyprodukowany, to chyba w pierwszej kolejności należy od nich domagać się aby wskazywali miejsce produkcji każdej parti Warki, Tatry, Specjala, Kujawiaka, Królewskiego itd. Jeśli zamieszcza informacje na etykiecie/puszce że "Kujawiak" pochodzi z Warki , a "Warka" z Elbląga to byłby chyba nasz sukces, bo przecież o tym dyskutujemy od dawna
      Z tego powodu uważam ( moze nieco przekornie ) że taka akcję należy wspierać - skoro sami tego chcą , to dlaczego im w tym nie pomagać ? Samymi dyskusjami na forum niewiele wskóramy , więc wykorzystajmy okazję
      Last edited by remfire; 29-12-2007, 16:21.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Też tak na początku pomyślałem. Potem naszły mnie mnie jednak wątpliwości. Królewskie warzone w Warce, czy Kujawiak z Elbląga to nie jest znowu jakieś maksymalne przegięcie. Bo gdzie je mają warzyć? w Leżajsku? w Żywcu? Póki co Żywiec i Heineken są z Żywca, Specjal z Elbląga, Leżajsk z Leżajska. Mimo pewnych zastrzeżeń jest to podejście uczciwsze w stosunku do klientów niż Żubr z Tychów czy Tyskie z Poznania. W dodatku dla portera żywieckiego naprawdę jest lepiej, że warzony jest w Cieszynie. Warzenia w Żywcu ani jemu i sobie bym nie życzył
        Wiesz ja nie twierdzę, że Porter Żywiecki powinien być z Żywca, zresztą może to i zły przykład, bo akurat na porterze, o ile dobrze kojarzę, napisali gdzie został on uwarzony. Niech to samo zrobią z Warką, Tatrą, Kujawiakiem i Królewskim. Niech napiszą, że Królewskie jest warzone w Warce - otwarcie. Nawet niech zrobią to na zasadzie, że literka W oznacza Warkę, L - Leżajsk, E - Elbląg, C - Cieszyn, Z - Żywiec. Wtedy powiem, że dla GŻ ważne jest skąd pochodzi piwo. Równie ważne jak dla nas. A tak to jest mydlenie ludziom oczu. I wtedy niech nawet zrobią reklamę "Kupując piwo z GŻ wiesz gdzie jest ono warzone, a nie tak jak w przypadku Tyskiego czy Żubra". Proszę niech zaatakują KP i CP, a nawet Van Pura. Tylko najpierw niech wyjmą belkę ze swojego oka.


        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
        W tym wszystkim chodzi o to żeby konsument wiedział skąd pije piwo, to jest NAJWAŻNIEJSZE, a to że Tyskie jest produkowane w Lechu to druga sprawa.
        Ale zauważ arzy, że im chodzi tylko o Żywca. To jest hipokryzja w obliczu tego co robią z Królewskim, Kujawiakiem, Tatrą i o ile się nie mylę Warką.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tego powodu uważam ( moze nieco przekornie ) że taka akcję należy wspierać - skoro sami tego chcą , to dlaczego im w tym nie pomagać ? Samymi dyskusjami na forum niewiele wskóramy , więc wykorzystajmy okazję
          To co zasypiemy ich zapytaniami o to skąd pochodzi Królewskie, Kujawiak, Warka i Tatra. I jak możemy rozpoznać co pijemy? Sami się prosili
          blog.kopyra.com

          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Wiesz ja nie twierdzę, że Porter Żywiecki powinien być z Żywca, zresztą może to i zły przykład, bo akurat na porterze, o ile dobrze kojarzę, napisali gdzie został on uwarzony. Niech to samo zrobią z Warką, Tatrą, Kujawiakiem i Królewskim. Niech napiszą, że Królewskie jest warzone w Warce - otwarcie. Nawet niech zrobią to na zasadzie, że literka W oznacza Warkę, L - Leżajsk, E - Elbląg, C - Cieszyn, Z - Żywiec. Wtedy powiem, że dla GŻ ważne jest skąd pochodzi piwo. Równie ważne jak dla nas. A tak to jest mydlenie ludziom oczu. I wtedy niech nawet zrobią reklamę "Kupując piwo z GŻ wiesz gdzie jest ono warzone, a nie tak jak w przypadku Tyskiego czy Żubra". Proszę niech zaatakują KP i CP, a nawet Van Pura. Tylko najpierw niech wyjmą belkę ze swojego oka.




            Ale zauważ arzy, że im chodzi tylko o Żywca. To jest hipokryzja w obliczu tego co robią z Królewskim, Kujawiakiem, Tatrą i o ile się nie mylę Warką.
            Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, mnie również o to chodzi.
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              To co zasypiemy ich zapytaniami o to skąd pochodzi Królewskie, Kujawiak, Warka i Tatra. I jak możemy rozpoznać co pijemy? Sami się prosili
              Coś w tym sensie Skoro tak podkeślają fakt znaczenia miejsca produkcji , to nie powinni ukrywać takich informacji dotyczacych innych produkowanych przez siebie piw
              Wystarczy przecież powrócić do dawniej praktykowanego zamieszczania informacji - na puszce Tatry Mocnej było napisane " Warzone i rozlewane w: Browary Żywiec SA"

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                Wystarczy przecież powrócić do dawniej praktykowanego zamieszczania informacji - na puszce Tatry Mocnej było napisane " Warzone i rozlewane w: Browary Żywiec SA"
                Nie, to akurat jest bez sensu, bo to była nazwa przedsiębiorstwa. Ja oczekuję informacji warzone i rozlewane w zakładzie/browarze w Żywcu/Warce/Elblągu/Leżajsku/Cieszynie przy ul takiej to a takiej, numer taki, a taki.
                Bo co mi po napisie "Warzone i rozlewane: Grupa Żywiec SA".
                blog.kopyra.com

                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  #23
                  Krótko mówiąc, faktyczne miejsce produkcji, a nie nazwa i adres właściciela przedsiębiorstwa.
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #24
                    Nie byłoby bez sensu , bo dokonałem "skrótu myślowego"
                    Na fotce widać jakie informacje zamieszczono na puszce Tatry Mocnej pochodzącej z 2003r . A przy okazji warto zauważyć że cena sugerowana zmieniła się niewiele
                    Attached Files

                    Comment

                    • mwa
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 5071

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
                      A obecna akcja, albo nawiązywanie w poprzednich reklamach, że Żywiec jest zawsze z Żywca to istotnie szczyt hipokryzji albo wręcz bezczelność.
                      Też mi się tak zdaje że bezczelność hipokryzja przesiąkła ten browar. KP się kryje, ale co robi GŻ to jest przegięcie szczególnie zamykając browary a szczycąc się jednym piwem z etykietą od dawna (tancząca para).
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie byłoby bez sensu , bo dokonałem "skrótu myślowego"
                        Na fotce widać jakie informacje zamieszczono na puszce Tatry Mocnej pochodzącej z 2003r . A przy okazji warto zauważyć że cena sugerowana zmieniła się niewiele
                        A ja nadal nie jestem pewien czy to nie jest siedziba spółki. Musiałbyś zobaczyć na puszkę Warki albo Leżajska z tego okresu.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Leonpraga
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 468

                          #27
                          Ostatnio dowiedziałem się od pracownika browaru z Jabłonowa że browar kupił jakieś hale produkcyjne w Tarczynie i na ul. Dobrowolskiego 21 otworzył oddział produkcyjny, zamontował kocioł warzelny do produkcji tanich piw i przymierza się do montażu następnego, czy ktoś słyszał coś na ten temat.

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ja nadal nie jestem pewien czy to nie jest siedziba spółki. Musiałbyś zobaczyć na puszkę Warki albo Leżajska z tego okresu.
                            W tym przypadku chodziło konkretnie o browar. Puszki z Leżajska były opisane tak jak ta Tatra pochodząca z mniej więcej tego samego okresu. Natomiast po zmianach Tatra Mocna była opisana juz w inny sposób - niestety nie wiadomo juz na 100% z jakiego browaru pochodził ten egzemplarz.
                            Attached Files

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              #29
                              [deleted]
                              Last edited by jerzy; 29-12-2007, 23:22.
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                                W tym wszystkim chodzi o to żeby konsument wiedział skąd pije piwo...
                                Po lekturze postów z ostatnich kilku dni można odnieść wrazenie, że część z osób wypowiadających się w tym wątku pije Tatrę na zmianę z Królewskim, Kujawiakiem czy Warką i jest głęboko niezadowolona z faktu, że producent nie podaje informacji o tym, który konkretnie zakład wyprodukował spożywane piwo. To tak a propos hipokryzji
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ostatnio dowiedziałem się od pracownika browaru z Jabłonowa że browar kupił jakieś hale produkcyjne w Tarczynie i na ul. Dobrowolskiego 21 otworzył oddział produkcyjny...
                                Jestem bardzo ciekawy, czy te same osoby, które ślą tu gromy pod adresem GŻ, będą również pisać maile/listy do Jabłonowa i domagać się by jako konsumenci mieli prawo wiedzieć gdzie uwarzono np. jabłonowskiego Pilsenera.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎