Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Łódź, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Bierhalle Łódź, Dunkel

    Spróbowałem na Wielkanoc więc wrażenia już trochę zatarte.
    Kolor bardziej polotmavy niż ciemny. Nalane z porządną pianką. Zapach niezbyt intensywny, po głębszym niuchu słodowo-karmelowy. Smak na zimno jak kawa z mlekiem, po lekkim ogrzaniu bardziej słodowo-karmelowy. Bardzo lekkie, bym powiedział że nawet za lekkie w smaku.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Do opisu Kamila dodałbym zbyt dużą wg mnie owocowość zapachu.

    Comment

    • radekam
      Senior
      • 03-2006
      • 165

      #3
      Wyraźnie goryczkowe, niedojrzałe i młode. Smak zdominowany przez goryczkę. Nieułożone - wymaga jeszcze ze 3 miesiące leżakowania. Smakuje jak moje piwko, ze 2 tygodnie po zabutelkowaniu. Smak chmielu bardzo podobny do tamtejszego pilsa - pewnie ten sam schemat chmielenia. Oczywiście mogę się mylić ale tak na oko to poszło ze 20-30 g Marynki na 10 l.

      Żeby by tak postało tak ze 3 miesiące albo lepiej byłoby na pewno lepsze.
      Last edited by radekam; 24-03-2009, 20:34.
      Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
      W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
      W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

      Comment

      • sandacz
        Senior
        • 01-2007
        • 345

        #4
        Znakomite, treściwe piwo.
        Zapach bardzo aromatyczny, zachęcający do jak najszybszego pierwszego łyka. W smaku wprawdzie nie za dużo jest zgodnego ze stylem karmelu, lecz za to występują orzechy (bardziej laskowe niż włoskie) i czerwone lub czarne winogrona (dające wrażenie owocowości, nie winności a la koźlak). Przy czym w miarę picia więcej było orzechów niż winogron, więc wnioskuję, że za to pierwsze odpowiadał słód, a za drugie - chmiel.
        Pite kilka dni temu. Polecam, tym bardziej że wyjątkowo mało osób jak na razie się wypowiedziało.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, bardzo ciemno bursztynowy, minimalnie (chyba) mętne jest. [4.5]
          Piana: Bardzo drobna, kremowo-beżowa, na ponad 3 cm, dość długo trzyma się w kuflu. [4.5]
          Zapach: Pani kelnerka użyła w opisie piwa słowa "karmelowe". Ten karmel tam jest, ale nie nachalny, raczej można wyczuć aromaty palonego słodu i orzechów. [4]
          Smak: Łagodne, prawie aksamitne piwo. Jest wszystko, co w zapachu: i wspomniany karmel, i słód palony (wręcz dalekie echa wędzonki jakby ) i chyba orzechy włoskie. Bardzo smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Niezbyt duże, choć - jak na takie piwo - dość wysokie. [4]
          Opakowanie: Wypite w słoneczne sobotnie przedpołudnie w ogródku przed lokalem. Czegóż chcieć więcej? No, może tego, żeby biesiadująca obok francuskojęzyczna rodzina nieco ciszej wołała swoje dzieci, próbujące wykąpać się w fontannie... [4]
          Uwagi: Małe piwo (0,4) za PLN 8. Może i drogo, ale warto. Zajrzałem do BH wiedziony złudną nadzieją, że zastanę Maibocka, ale "na otarcie łez" dostałem bardzo smacznego ciemniaka .

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Podobnie jak w Bierhalle Warszawa, nie jest to piwo zbyt ciemne, ale Dunkel niekoniecznie musi od razu oznaczać Schwarzbier. Bardzo ładna barwa ciemnej miedzi, kojarząca mi się z podwójnym koźlakiem. Piwo idealnie klarowne. [5]
            Piana: Niezbyt wysoka, niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Po części słodowy, po części karmelowy, z wyraźnym, choć nieprzesadnym udziałem ciemniejszych słodów. Przyjemny, choć może trochę za słaby. [4]
            Smak: Treściwe, słodowe, z lekką owocowością. Po chwili do głosu dochodzi charakterystyczna dla Bierhalle, potężna chlebowość, tu kojarząca mi się z ciemnymi chlebami litewskimi. Do tego niezbyt silna, pasująca goryczka. Bardzo smaczne, choć pod koniec treść za bardzo umyka i za to lecą punkty. [4]
            Wysycenie: Zbyt silne. [4]
            Opakowanie: Bycie miłośnikiem plastikowej niemieckości zobowiązuje. 5 za całokształt [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎