Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wiedza o piwie i piwowarstwie jaka jest zawarta w BrowarBiz jest wiele więcej warta, niż te kilkadziesiąt złotych. Wstyd mi trochę, że dopiero teraz wsparłem te "kompendium wiedzy", ale czuję się też dumny, że mogłem jakoś pomoc w funkcjonowaniu tego portalu. Dziwi mnie trochę patrząc na listę obecności, że tak mało jest zielonych nicków, w gąszczu czerwonych. No, ale to jest wolny wybór użytkowników. Ja mam przynajmniej spokojne sumienie w tej kwestii, bo do tej pory czułem się jakbym podglądał przez dziurkę do klucza.
grochal122
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoFortuna: Komes Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.0% obj. / 6.75% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.336
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 24 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-05-2010, 01:28
Fotka Użytkownika: zgroza
zgroza zgroza is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Czarny jak noc na prawdziwej wsi. [5]
Piana: Beżowa, gęsta, smaczna - jednak trochę zbyt obfita [4.5]
Zapach: bardzo intensywny, kawowo-palony, trochę lukrecji [4.5]
Smak: Masywne, bardzo masywne, wytrawne, mocno kawowe, palone, zero słodkości, trochę ostry posmak [4.5]
Wysycenie: Jakby było mniejsze, to by było bardziej aksamitne to piwo. [4]
Opakowanie: Graficznie bardzo ładne, stonowane, robiące wrażenie, ale p$#!! o o siarczystych mrozach i browarnikach z Wybrzeża Bałtyku nie zniesę. [3]
Uwagi: Dziękuję bardzo kol. Żywcowi za przytarganie piwka tutaj. Najlepszy porter bałtycki, który zdarzyło mi się pić - zbalasowany, treściwy mmm. Mimo zubożenia rynku w Polsce, wątpię, żeby ktokolwiek jako naród robił bałtyki lepiej - może i niektóre amerykańskie mikro robią lepsze, może Koff stoi wyżej w ratebeer, ale sumarycznie to nasza siła.

Moja ocena: [4.425]

Też Was kocham.
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2010, 22:46
Fotka Użytkownika: CyboRKg
CyboRKg CyboRKg is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Gesta, trwala piana. Kolor czarny, nieprzenikniony. Zapach palonego slodu i niestety alkoholu. Smak mocnej, gorzkiej kawy z wkladka. Slodycz na drugim planie. Fajnie rozgrzewa w tak zimnym dniu. Cena niestety wysoka - 6,40zl + kaucja.
Dla mnie alkohol wyraznie wyczuwalny w piwie to wada, oznaka zbyt szybkiego zabutelkowania czyli niedowarzenia. Tak jest w porterze zywieckim i tak samo w tym przypadku. Tyle, ze od zywieckiego chyba kazdy jest lepszy
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2010, 23:01
Fotka Użytkownika: TomX
TomX TomX is offline
Senior

Miejscowość: Kraków/Siemianowice
Standardowy

Oj zdziwiłbyś się, Żywiecki porter (z Cieszyna) jest całkiem zacny, w porównaniu do wynalazków z Krajana, Staropolskiego czy Corneliusa... Ale Komes bije go moim zdaniem na głowę

I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)
Odpowiedz cytując
Stare 16-07-2010, 23:51
Fotka Użytkownika: qbaseq
qbaseq qbaseq is offline
Member

Miejscowość: Tychy
Standardowy

Mój pierwszy post na tym forum - właśnie spożywam tego portera
Co prawda lato nie jest najlepszą porą na takie właśnie trunki , dużo lepiej "wchodzi" pszenica, lekkie jasne, białe ... ale spróbować warto, zakupione dzisiaj w Alko sklepie w Tychach, koszt 6,30 + kaucja - więc nie jest to "budżetówka" ale chyba było warto.

Pierwsza próba oceny :
Kolor - "widze ciemność, ciemność widze, " jak mówił Albercik ...
Piana - nienajgorzej, ale szybciutko opadła, taki grand imperial miał tu lepszy efekt
Zapach - hmm, słodowy, karmelowy, w każdym razie zachęca a nie odrzuca
Smak - pierwsze odczucie - lekkie jakieś ! jak nie porter, ale po kilku łykach to wrażenie mija, ciężar słusznych 9% się ujawnia, ale - to nie znaczy że czuć tu alkoholem, w żadnym wypadku, słodkawe ale nie słodkie dla mnie w sam raz
Wysycenie - nazwałbym, nienachalne, właściwie słabe ale w przypadku portera zupełnie mi to nie przeszkadza
Opakowanie - ascetyczne , fajwerwerków nie ma, barwy porterowe czarny / srebrny, na mojej butelce krzywko naklejona krawatka - taki mały minusik, ale ogólnie ładnie

Podsumowanie - nr 2 w moim prywatnym zestawieniu w kategorii Porter, ustępuje IMO tylko Amberowskiemu, w tutejszej skali daję 4,5. dobrze że się skusiłem. polecam !
Odpowiedz cytując
Stare 16-08-2010, 23:54
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

Data przydatności: 22.05.2008.

piana: średniodrobna, beżowa, znikła prawie całkiem, zdążyła jeszcze oblepić szkło,
kolor: czorny, nieprzejrzysty,
zapach: słaby, jakby lekko kartonowy, z czasem czuć alkohol,
smak: lekko kawowy, dość ubogi, wytrawny, dość czysty,
wysycenie: małe, odpowiednie.

Chyba mu leżakowanie zaszkodziło.

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
"Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
No Hops, no Glory :)
Odpowiedz cytując
Stare 29-08-2010, 22:06
Fotka Użytkownika: chitos
chitos chitos is offline
Senior

Miejscowość: Cisiec

Kolor: Czarny, nawet pod światło kolor się nie zmienia. [5]
Piana: Drobnoziarnista, gęsta, beżowa. Do końca utrzymuje się centymetrowa warstwa. [5]
Zapach: Kawowo-palony, słabiej można wyczuć suszone śliwki. Alkohol prawie nie wyczuwalny. [5]
Smak: Przede wszystkim mocny smak palony z kawą. Potem pojawia się delikatniej gorzka czekolada wraz z suszonymi śliwkami oraz karmelem. Alkohol wyraźniejszy w smaku w porównaniu z zapachem. Piwo bardzo zrównoważone smakowo. [4.5]
Wysycenie: Wysokie, chociaż nie przeszkadza w piciu. [4]
Opakowanie: Etykieta ładna, podane wszystkie dane. [4.5]
Uwagi: Bardzo dobry porter. Na pewno jeszcze nie raz do niego powrócę.

Moja ocena: [4.725]
Odpowiedz cytując
Stare 11-11-2010, 17:34
krm88 krm88 is offline
Junior

Miejscowość: Czechowice-Dziedzice

Kolor: Czarny - dopiero pod żarówkę 100W są wyraźne przebłyski rubinowo-brązowego [5]
Piana: Gęsta, trwała, wysoka, oblepia szkło [5]
Zapach: Nuty kawowe, karmelowe, słód palony mocno wyczuwalny, jak na portera przystało [5]
Smak: Pełny, dobrze zbilansowana goryczka, głęboki, długo utrzymujący się w ustach smak kawowy, bez przesadnej słodyczy, która występuje w niektórych porterach, przy odpowiedniej temperaturze alkohol nie przeszkadza (mało wyczuwalny choć jednak jest) [4.5]
Wysycenie: mogłoby być ciut mniejsze, choć ja piwa szybko nie piję i akurat to dla mnie nie jes wadą, nie gryzie w gardle [4.5]
Opakowanie: wyraźna, widoczna z daleka etykieta, kontra ma potrzebne info, bajeczka trochę irytująca, kapsel - fortuna [4.5]
Uwagi: Mimo tej ceny, w ścisłej czołówce porterów bałtyckich imo

Moja ocena: [4.75]
Odpowiedz cytując
Stare 13-11-2010, 22:25
Fotka Użytkownika: Kwadri
Kwadri Kwadri is offline
Senior

Miejscowość: Opole

Kolor: Głęboka czerń z minimalnymi, ciemnowiśniowymi przebłyskami. [5]
Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa. Tworzy kremową czapę, która po kilku minutach opadła do cieńkiej warstwy i utrzymała się do końca. Lekko brudzi szkło. [5]
Zapach: Bardzo intensywny, czuć go z daleka. Ładny, suszone śliwki, lekki popiół w tle. [4]
Smak: Dość słodki, śliwkowy początek, później przechodzi w paloność z kawowymi posmaczkami. Zostaje cierpki, lekko gryzący i zarazem rozgrzewający posmak, po ogrzaniu tylko kawowy. Dobre. [4]
Wysycenie: Początkowo trochę za wysokie, dość mocno szczypie. Później właściwe. [3.5]
Opakowanie: Choć proste, to stylowe i dopasowane do stylu. Wszystkie dane podane na kontrze, kapsel Fortunowy. Minus za krzywo naklejoną etykietę i krawatkę. [4]
Uwagi: Partia 28/10/2010, więc pite nieznacznie po terminie.

Moja ocena: [4.125]
Stare 29-03-2011, 23:04
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg

Kolor: Czarny. Ciemnowiśniowe przebłyski pod światło. [5]
Piana: Dosyć gęsta. Ciemnobeżowo-brązowawa. Po jakimś czasie opada do zera. [3]
Zapach: Intensywny. Dominująca kawa, w tle karmel i czekolada. [4]
Smak: Pełny. Dominuje silny posmak kawowy tak jak w zapachu (wręcz zbyt silny, pod koniec przyćmiewa wszystko inne). Paloność i karmel gdzieś dalej, dobra dosyć wysoka goryczka. Przyjemnie rozgrzewa przełyk i całe ciało, ale alkohol niewyczuwalny. [4.5]
Wysycenie: Średniowysokie. [3]
Opakowanie: Etykieta jak etykieta. Ekstrakt i słody podane. [4]
Uwagi: Solidny i rozgrzewający - czyli taki jaki powinien być porter.

Moja ocena: [4.1]
Stare 15-04-2011, 15:47
Pery77 Pery77 is offline
Senior

Standardowy

Piłem go co prawda dopiero pierwszy raz ( strasznie trudno go dostać) ale mam mieszane uczucia. Po przeczytaniu wielu bardzo pochlebnych opinii o nim oczekiwałem po nim chyba zbyt wiele. Niestety nie sprostał moim oczekiwaniom. Może musze wypić jeszcze kilka aby sobie wyrobić zdanie ale to pierwsze niestety mnie nie zachwyciło. Nie jest źle, tego nie mówie ale jednak i Black Boss z witnicy i Grand Imperial z Ambera ( do którego sie ostatnio przekonałem) smakują mi bardziej. Po za tym cena 5.80pln to chyba jak na razie najdroższy porter jaki widziałem.
Odpowiedz cytując
Stare 15-04-2011, 17:00
Senior

Standardowy

Drozszy jest "Porter Warminski" z Kormorana. I IMHO znacznie lepszy...
Stare 16-04-2011, 03:30
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is offline
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
Black Boss z witnicy i Grand Imperial z Ambera ( do którego sie ostatnio przekonałem) smakują mi bardziej.
To inna kategoria. Te które Ci smakują to są 18-stki czyli takie, IMO, pół portery bałtyckie.
Te prawdziwe to łódzki, cieszyński, Komes i kilka których już nie ma.
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 16-04-2011, 22:25
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
A także Warmiński i mocniejszy Ciechan.

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach
Odpowiedz cytując
Stare 17-04-2011, 20:20
Pery77 Pery77 is offline
Senior

Uśmiech

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
Drozszy jest "Porter Warminski" z Kormorana. I IMHO znacznie lepszy...
U mnie akurat Porter Warminski jest troche tanszy (5,50pln) ale wcale nie uważam go za lepszego. Jeśli miałbym porównywac te dwa to wole Komesa. Black Boss jesdnak sporo lepszy. Nawet Ciechan 18% uważam za lepszy od Warminskiego. (ten 22% jakos mi nie podchodzi)
Jeśli chodzi o extrakt to jeszcze porter z Corneliusa -Baltic Porter ma 22% extr. ( i swoją droga jest całkiem nie zły.)
Odpowiedz cytując
Stare 17-04-2011, 23:54
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
To inna kategoria. Te które Ci smakują to są 18-stki czyli takie, IMO, pół portery bałtyckie.
Dokladnie. Dodatkowo "Warminski" i "Ciechan 22" to scisla czolowka.

Nie mowie, ze klasyczny "Ciechan 18" lub "Grand Imperial" sa zle - ale to zupelnie inna kategoria. Lekkie porterki - a nie pelne, rasowe portery.
Stare 03-05-2011, 19:55
Fotka Użytkownika: Kwadri
Kwadri Kwadri is offline
Senior

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa. Tworzy kremową czapę, która po kilku minutach opadła do cieńkiej warstwy i utrzymała się do końca. Lekko brudzi szkło. [5]
Zapach: Bardzo intensywny, czuć go z daleka. Ładny, suszone śliwki, lekki popiół w tle. [4]
Smak: Dość słodki, śliwkowy początek, później przechodzi w paloność z kawowymi posmaczkami. Zostaje cierpki, lekko gryzący i zarazem rozgrzewający posmak, po ogrzaniu tylko kawowy. Dobre. [4]
Wysycenie: Początkowo trochę za wysokie, dość mocno szczypie. Później właściwe. [3.5]
Uwagi: Partia 28/10/2010, więc pite nieznacznie po terminie.
Piwo pite z tej samej partii, czyli ponad pół roku po terminie:

Piana: Początkowo wysoka, drobna. Opada do niepełnej warstwy z szerokim pierścieniem. Pierścień długo zostaje, ale mniej trwała niż ostatnio.
Zapach: Równie intensywny. Są śliwki, lekka kawowość i mocny karmel. Po chwili mocne akcenty popiołu i wędzonych wędlin. Gdzieś daleko w tle czuć lekko alkohol.
Smak: Początek nadal słodki i lekko śliwkowy. Jest delikatna paloność, kawowe posmaczki, ale jakby stało się słodsze, bardziej karmelowe i mniej gryzące (po mocnym ogrzaniu nadal lekko gryzący). Później czuć posmak popiołu, alkohol ledwo wyczuwalny, ale czuć rozgrzewającą moc.
Wysycenie: Drobne, dobre dla stylu. Nie tak wysokie jak ostatnio.

Ogólnie nie zmieniło mocno profilu smakowego, ale jakby trochę złagodniało, stało się nieco słodsze.

Kwadri edytował/a post 03-05-2011 o godz. 19:59.
Odpowiedz cytując
Stare 25-05-2011, 18:31
eutanatos eutanatos is offline
Member

Kolor: Nieprzenikliwa czerń. Po spojrzeniu na kufel pod światło - dalej nieprzenikliwa czerń! Przyjemne zaskoczenie. [5]
Piana: Drobnoziarnista, jasnobrązowa. Z czasem redukuje się do warstwy przykrywającej całą powierzchnię piwa. Nie obkleja ścianek szkła. [4.5]
Zapach: Słód, palona kawa, w tle wino. Mocny i wyraźny. Zapach obiecuje moc piwa. [5]
Smak: Mocno palona kawa, lekka słodycz, przebijające się smaki palonego ziarna, oraz podkreślenie w postaci szlachetnej goryczy gorzkiej czekolady. Piwo bardzo rozgrzewa. Czuć moc piwa, ale w żaden sposób nie określił bym tego "bimbrowate". Ilość ekstraktu robi swoje. Intensywny smak od pierwszego do ostatniego łyku. [5]
Wysycenie: Piwo ładnie musuje ale w cale nie syci. Dobre, zrównoważone nasycenie gazem. Bąbelki zostają z nami do końca. [5]
Opakowanie: Przeważają motywy czarno - srebrne. Prosta stylizacja. Zachęcający napis "wyprodukowane zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1516 roku". Wszystkie najważniejsze informacje łatwe do znalezienia. Nic tu nie kuje w oczy, do niczego nie można się przyczepić.. [5]
Uwagi: Lubię portery. Za każdym razem gdy jestem w sklepie szukam na pułkach nowych. Lubię piwa z fortuny, za każdym razem gdy widzę je gdzieś w sprzedaży, szukam jakiś nowych. A to jest nowy porter z fortuny! Dla mnie porter nr. 1.

Moja ocena: [4.95]
Odpowiedz cytując
Stare 13-11-2011, 18:17
Fotka Użytkownika: Doodeck
Doodeck Doodeck is offline
Senior

Miejscowość: durny Śląsk
Standardowy

Termin przydatności minął 24.08.2010.
Jak dotąd to jedyny mój przeleżakowany porter, w którym pojawił się posmak wędzony (dymny).
W smaku słodycz plus ognisko.
Dynamicznie
Epatujących
Ciekawymi
Koncepcjami
Odpowiedz cytując
Stare 24-12-2011, 00:10
Fotka Użytkownika: Aleksandros
Aleksandros Aleksandros is offline
Senior

Miejscowość: Frankfurt/M.

Kolor: Czarny. Pod światło widoczne są rubinowe refleksy. [5]
Piana: Beżowa. Niezbyt obfita. Powoli redukuje się do cienkiej warstewki. [3.5]
Zapach: Klasyczny zapach porteru. Palony, słodowy, wyraźnie wyczuwalna kawa zbożowa. Bardzo smakowity! [5]
Smak: Dość słodki, palony, do tego nienachalny smak kawy zbożowej. Przy wydechu nieco czuć alkohol. Po chwili dociera goryczka. [4]
Wysycenie: Niskie, pasuje do porterów bałtyckich. [5]
Opakowanie: Proste, ale eleganckie. Trochę za dużo farmazonów na kontrze. Pełna informacja, kapsel firmowy. [4.5]
Uwagi: Warka z datą do 14.12.2011. Pite tydzień po terminie. Bardzo dobry porter. Polecam!

Moja ocena: [4.425]
Odpowiedz cytując
Stare 24-12-2011, 00:21
Fotka Użytkownika: focus25
focus25 focus25 is offline
Member

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Czy to prawda że nie ten porter nie jest już produkowany?
W zeszłym tygodniu kiedy o niego pytałem w sklepie sprzedawca stwierdził ku mojemu smutkowi że zaprzestano jego produkcji
Odpowiedz cytując
Stare 24-12-2011, 02:22
Zeberdee13 Zeberdee13 is offline
Junior

Standardowy

Z tego co mi wiadomo jest warzony sezonowo, więc niedługo powinien się pojawić...
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2012, 02:06
Fotka Użytkownika: browariat
browariat browariat is offline
Member

Miejscowość: Kalisz
Standardowy

Warka 22.12.12. utwierdza mnie w przekonaniu że to mój ulubiony porter (a konkurencję było nie było miał, pity na przemian z warnijskim, black bossem, witnickim, ciechanami; 18, 22, grudniowym, żywieckim, amberem i łódzkim- oczywiście w przeciągu kilku dni w doborowym towarzystwie ). W ramach wymiany trafia do "kartonu dziękczynnego" który jedzie do Belgii chwalić nasze, i ma przyczynić się do zapełnienia mojej skromnej piwnicy ichniejszymi rewelacjami
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2012, 21:37
darekd darekd is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Trochę nierówne w balansie, nuta ziemista, trochę alkoholowa ostrość (zamiast treści), dalej kawa. Bardzo ładna, klejąca piana. Ogólnie jednak piwo smaczne.
Odpowiedz cytując
Stare 08-02-2012, 18:55
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Kulkmistrz Mniemany

Miejscowość: Warszawa - Natolin

Kolor: Nieprzenikniony ciemny brąz, tajemniczo połyskujący rubinowo-miedzianymi smaczkami. [5]
Piana: Bardzo gęsta, zwarta, mięsista, jak w cappuccino. Beżowa. Dość długo opada z grubej czapy i zostaje zwartym kożuchem na powierzchni do końca. [4.5]
Zapach: Na pierwszym planie wyrazisty kawowy. Potem karmel i nieco słodów. Bardzo przyjemny. [4.5]
Smak: Pełny, karmelowy. Rozwija się w gorzką czekoladę i palone ziarno kawy. Goryczka silniej zaznacza się na finiszu. Oczywiście są wyraźne posmaki alkoholowe, może nieco zbyt wyraźne. Ogólnie sprawia jednak dobre wrażenie. [4]
Wysycenie: Odrobinę zbyt wysokie. Jednak mieszczące się w normach stylu. [4]
Opakowanie: Graficznie i kolorystycznie przemyślane - czerń, srebro i biel. Duży plus za pełny skład i ekstrakt. Minus za bajkę na kontrze. Trochę mi się też nie podoba i według mnie nie pasuje wykorzystanie średniowiecznego piastowskiego orła. Kapsel firmowy. [4]
Uwagi: Doskonale się prezentuje w szklance. Całkiem dobrze opakowane. Udany porter. Dobre piwo na zimne dni. Do tego o słusznym woltażu.
Chyba najlepszy obecnie produkt Fortuny.

Moja ocena: [4.275]
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2012, 22:47
Cannabee776i99 Cannabee776i99 is offline
Senior

Miejscowość: 05-300

Kolor: Czarny, pod światło brązowe prześwity. [5]
Piana: Gęsta i drobna, musiałem nalewać na trzy razy. Długo trzyma i delikatnie brudzi szkło. [5]
Zapach: Delikatny, kawowy. [4]
Smak: Bardzo zrównoważony pomiędzy słodyczą, a wytrawnością. Obecne w zapachu nuty kawowe spotykają się z nutami czekoladowymi i karmelowymi. Alkohol niewyczuwalny. [4.5]
Wysycenie: Nie za wysokie, co powoduje, że piwo sprawia wrażenie aksamitnego. [5]
Opakowanie: Klasyczne i eleganckie. [4]
Uwagi: Bardzo smaczny porter i chyba rzeczywiście najlepsze piwo z Fortuny.

Moja ocena: [4.4]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak